Какъв прах за пране ползвате от 0 до 12 месеца?

  • 14 829
  • 65
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3
Surcare - течния препарат и Sano - прах

# 2
  • София
  • Мнения: 905
Sano - прах

# 3
  • Мнения: 15 379
По-добре Персил сензитив - гел/прах.
Сано е бъкано с фосфати Stop. И по мое мнение е пълен боклук.

# 4
  • Мнения: 10
Преди две години и половина,когато ползвах Саното ,бях много доволна. Но от близо година наистина за нищо не става. Тук в България винаги ни пробутват ментетата.
За второто дете мисля да ползвам Персил,но закупен от Англия.

# 5
  • Мнения: 15 379
За второто дете мисля да ползвам Персил,но закупен от Англия.

Peace.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 120
сано сензитив.

този пък персил ми е непонятно какво толкова му харесвате...ужасен беше...

# 7
  • Мнения: 679
Персил Сензитив, Сано максима, Тео бебе.

# 8
  • София
  • Мнения: 817
Голямата ми щерка я отгледах с Максима Сано, от Тео бебе тя се изрина  ooooh!
Постепено тогава (преди почти 7 г) се появи Персил сенситив и я доогледах с него.
С малката - само персила. Най-доволна съм!

Много хвалят детския от Амуейските продукти, но е безбожно скъп, поради което нямам наблюдения дали е добър.

# 9
  • София
  • Мнения: 142
Persil Sensitive  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 118
И аз съм за Персил Сензитив Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Сано.

# 12
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Ползвала съм Персил Сензитив и Тео бебе. Персилът пере по-добре.

# 13
  • Мнения: 419
Аз смених 7-8 марки, все прехвалени. Така си стоят кутиите в нас отворени и пълни - нищо не изпират. Миналата седмица взех един анлийски Ариел за бебета от магазин за английски и немски перилни и почистващи препарати, хвърлих в един леген нааканите дрехи с малко вода и от праха и си мислех по-късно да ги пусна в пералнята. Връщам се след няколко часа и какво да видя - от аканото и повръщаното няма и следа Rolling Eyes. Мисля само от този прах вече да купувам. А някой ползвал ли е перилните орехчета или сапунените ядки?

# 14
  • Мнения: 15 379
smileme, орехчета, ядки и пр. не перат и според мен са пълен боклук.
Карай си на истинския Ариел, опитай и Персил сензитив, но пак от алтернативен внос, а не от супермаркетския, който също е боклучав.

# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
а къде има такива магазини за вносни перилни препарати?
признавам персила, който купувах си беше най-нормален, от нормален магазин и после дрехите миришеха на прашно и мръсно....

# 16
  • Мнения: 15 379
Има на доста места, вече.
Можеш да погледнеш в Борн: http://www.bornbg.com/.

# 17
  • Мнения: 16
Аз ползвам Тео Бебе... доволна съм  Whistling

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Само първите 2-3 месеца използвах Персил сензитив, колкото да ми свърши пакета. После започнах да пера с нормален Персил, както пера дрехите на цялото семейство.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Surcare. Все още пера с него.

# 20
  • София
  • Мнения: 114
Surcare  Peace ползвам го(вече 6м.) най-вече защото е без миризма..и за чувствителна кожа и за бебета с алергии.Иначе в първия месец на бебка бяхме накупили и Тео и Сано,Персил..Бейби Флекс..пробвах ги всичките някой със силни миризми (което не хич добре за бебетата значи че прахът е наблъскан с яко парфюм..и вредни химии) ... но този на Surcare и като съдържание е екстра и като качествен прах за на бебка чувствителната кожата!

# 21
  • Мнения: 2 216
Много съм доволна от този
http://perilni.com/14-dalli-sensitiv-.html
А ми препоръчаха и този, но за мен е доста скъп
 http://perilni.com/12-fairy-gel-non-bio.html

# 22
  • Мнения: 17
Педиатърката ни препоръча Персил Сензитив заради АД, но не изпира много добре

# 23
  • Мнения: 952
а тякой да е ползвал Пурлан? и какви са отзивите за него

# 24
  • Мнения: 291
Първото си дете отгледах със САНО и бях много доволна. Сега реших да пера с Персил Сензитив, тъй като от години пера с Персил нашите неща и съм мнг доволна. ДОбре, обаче, последните персили , които купих (за бяло, за цветно и сензитив) се оказаха пълен боклук - прането ми нито е изпрано като хората, нито мирише, както съм свикнала  #Cussing out Така че, за бебето купих Сано течен, за нас - Елис. (Всичкият прах, който коментирам, е течен)

# 25
  • Мнения: 534
в момента сме на Персил сензитив прах

 някой ползвал ли е Медикс Алвина сензитив?

# 26
  • Мнения: 15 379
някой ползвал ли е Медикс Алвина сензитив?

Аз.

# 27
  • Мнения: 534
някой ползвал ли е Медикс Алвина сензитив?

Аз.

и как е доволна ли си ?

# 28
  • Мнения: 15 379
Да, учудващо добре се справя с петна от кал, мазно, наакани гащи.
Купих го с огромно подозрение, но и любопитство.
Определено не е никак зле.

# 29
  • Мнения: 534
благодаря ще го пробвам  Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 6 088
Surcare и ние. Вижда ми се изчистен откъм излишности, а и пере.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте ,попаднах на тази тема и бих искала да ви попитам ,кой препарат е подходящ за пране на дрешки на 7м бебе?

# 32
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Дотук сме изброили доста видове прахове за бебета, остава да си избереш някой от тях  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 1 193
Във въпроса си съм изпуснала да добавя препарат за петна Blush .По принцип пера с Персил Сензитив ,но той не изпира лекетата от пюре.

# 34
  • Мнения: 15 379
Лекета от пюре се изпират без никакви проблеми със сапун Капус. Има го в Пискадили - голям жълт или бял калъп. Цената е 2.50 лева.
Немски е.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 193
Лекета от пюре се изпират без никакви проблеми със сапун Капус. Има го в Пискадили - голям жълт или бял калъп. Цената е 2.50 лева.
Немски е.

мерси   bouquet !

# 36
  • София
  • Мнения: 38 515
Полски Е Sensitive от Кауфланд.

# 37
  • Мнения: 0
С баткото ползвах първо Тео бебе прах, но правеше дрехите твърди. После ползвах Персил Сензитив течен и съм доволна, но петната от ябълка нищо не ги пере. Иначе лошата миризма често е от прахоляка по улиците и автомобилните газове. Баткото беше октомврийско бебе и до пролетта простирах на сушилник в стаята, а не на терасата.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 193
Лекета от пюре се изпират без никакви проблеми със сапун Капус. Има го в Пискадили - голям жълт или бял калъп. Цената е 2.50 лева.
Немски е.

мерси   bouquet !
Не го намерих ,можели да препоръчате друг  Blush .

Последна редакция: сб, 09 апр 2011, 19:58 от geryaleksandrova

# 39
  • Мнения: 180
Лекета от пюре се изпират без никакви проблеми със сапун Капус. Има го в Пискадили - голям жълт или бял калъп. Цената е 2.50 лева.
Немски е.

мерси   bouquet !
Не о намерих ,можели да препоръчате друг  Blush .

Капус има в магазини DM.

# 40
  • Мнения: 39
Ариел Сенситив от Карфур. Доволна засега, но още не съм го тествала при по-силни замърсявания. Има лек и мн приятен аромат.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 193
Ариел Сенситив от Карфур. Доволна засега, но още не съм го тествала при по-силни замърсявания. Има лек и мн приятен аромат.
Не съм доволна от него.Изобщо не пере!

# 42
  • Мнения: 14
Някой използвал ли е БОЧКО пише че няма солфати и парабени? newsm78

# 43
  • Мнения: 15 379
Някой използвал ли е БОЧКО пише че няма солфати и парабени? newsm78

Аз бих го пробвала без притеснения.
Козметиката им не е никак лоша, препаратът за съдове е страхотен, предполагам, че и препарата за пране ще е ок.

# 44
  • Мнения: 14
Благодаря за отговора,ние ползваме сапуните и съм много доволна.

# 45
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Аз използвам Proderm, гръцки и изпира всичко, особено белите дрехи, няма силен аромат,страшно съм доволна

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 21:44 от Velvet_

# 46
  • Мнения: 176
аз се сдобих с медицински проблем на кожата и от две години съм изпробвала всичко бебешко.Най доволна съм от Coral Sensitive. Влюбих се моментално Heart Eyes

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 11:33 от Bенито

# 47
  • София
  • Мнения: 1 193
Аз използвам Proderm, гръцки и изпира всичко, особено белите дрехи, няма силен аромат,страшно съм доволна

Oт къде го купуваш?

# 48
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Аз съм в Кипър и тук го взимам от аптеките, иначе и в Джъмбо го има, поне тук, за Бг не знам, но можеш да провериш Peace

# 49
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Здравейте!

Искам да ви питам делите ли бебешките дрешки на бели и цветни? Днес гледах праховете за бебета и на Persil Sensitive пише "за бяло пране", затова ви питам.

Най-вероятно ще започнем с Максима-та, но не знам течен или прах е по-добре. Моля за съвет.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 120
Не, не делях, аз и нашето всичкото си го пера само с прахове за цветно. Всъщност бели дрехи почти нямаме. За течен или прах, аз лично предпочитам праховете.
За персила сега погледнах, пише, че гела сензитив бил подходящ и за бяло, и за цветно.

# 51
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Мерси, Angel_Dust bouquet
Ще го търся този Персил, аз гледах "Active sensitive", явно има и друг Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 44 120
Виж персил бебе http://perilni-bg.com/product_info.php/cPath/64/products_id/381
Иначе аз гледах на някакъв Persil Sensitive Aloe Vera Pearls пишеше, че има и гел, който става и за цветно и  бяло.

# 53
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Ще го потърся, мерси още веднъж  Hug

# 54
  • Мнения: 15 379
Персил сензитив е универсален прах или гел-вариант.
Има избелители на кислородна основа в праха и по принцип е за бяло пране.
Аз не делях прането му на бяло и цветно, когато беше бебе.

# 55
  • София
  • Мнения: 77
Не видях някой да е ползвал това ? Все го гледам в Пикадили, но не се престрашавам Simple Smile

# 56
  • Мнения: 14
Звучи добре,според мен трябва да пробваш дори и при бебетата кожата им е различна или си изпери нещо твое.

# 57
  • Мнения: 15 379
Не видях някой да е ползвал това ? Все го гледам в Пикадили, но не се престрашавам Simple Smile


Какво за престрашаване има?
Апта са слаби като търсен ефект на изпиране, но за бебешки и нелекьосани са ок.

# 58
  • София
  • Мнения: 77
Беб е с атопична кожа, затова се чудех.
Е, взех го, както и Персил. Само тях не съм пробвала още. Пише че съдържа парфюм и ензими, но ще видим Simple Smile

# 59
  • Мнения: 15 379
Търси без парфюм, ензимите не влияят на кожата.

Моя близка приятелка, чието дете беше с ужасяваща форма на АД пере и досега със Сано сензитив+допълнително изплакване.
Саното не го харесвам, но във вашият случай може да е ок.

# 60
  • София
  • Мнения: 77
И аз пера със Сано, гела, но реших да пробвам нещо ново. Може идеята да не е добра като цяло, но имаме затишие на всякакви проблеми откакто няма ваксини.
А иначе пускам по едно изплакване винаги преди да изпера неговите неща, струва ми се по-сигурно.

# 61
  • Мнения: 2 673
аз пера с Бочко, ухае невероятно Crazy предпочетох го , защото е течен.  Peace

# 62
  • Някаде там
  • Мнения: 244
Persil Sensitive

# 63
  • Europe
  • Мнения: 548
Когато пера бебешки бели дрешки използвам прахообразни препарати без омекотител и с програма с повече вода, особено ако слагам нещо за петна.
Ползвала съм почти всичко от паралелния внос, защото много обичам да експериментирам.
На прах харесвам - Sunil aloe vera, Angel Baby i Easy Non Bio. Трудно се намират, ако някой иска нека ме пита на лични, ще споделя от къде пазарувам.
От толкова много ползване на най-различни знайни и незнайни препарати стигнах до извода, че
вече ще започна да ползвам само бебешки или такива за чувствителни и алергични кожи.

От течните за бебе харесвам - Ariel Sensitive, Fairy Non Bio, Skip Aloe, Persil Aloe Sensitve, Coral Sensitive, Skip Aloe за други не се сещам, но още много съм ползвала.

В момента съм страшно доволна от ето тези - Persil Megaperls - изпира перфектно и най-лекьосаните бодита, но го няма почти никаде, Persil ECO Super Compact - той ми е фаворит заради икономичността си, много ме кефи че се слагат само по 30 грама и Persil Aloe - уникално нежен аромат. Казах ви че съм си маниачка, кога ли ще си докарам някоя алергия. За това като изхабя всичко дето съм се заредила започвам само бебешки перилни да ползвам. А дано ама надали  Laughing Laughing Laughing.

А на Сано от първа фенка, сега изобщо не ги харесвам. Преди все Сано, Сано, защото друго нямаше. Но те се оляха - цена висока, а пък половината петна изобщо не ги маха. Да не говорим последния прах как ми беше станал на бучки целия. 

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 22:49 от aleina

# 64
  • Мнения: 176


От течните за бебе харесвам - Ariel Sensitive, Fairy Non Bio, Skip Aloe, Persil Aloe Sensitve, Coral Sensitive, Skip Aloe за други не се сещам, но още много съм ползвала.

В момента съм страшно доволна от ето тези - Persil Megaperls - изпира перфектно и най-лекьосаните бодита, но го няма почти никаде, Persil ECO Super Compact - той ми е фаворит заради икономичността си, много ме кефи че се слагат само по 30 грама и Persil Aloe - уникално нежен аромат. Казах ви че съм си маниачка, кога ли ще си докарам някоя алергия. За това като изхабя всичко дето съм се заредила започвам само бебешки перилни да ползвам. А дано ама надали  Laughing Laughing Laughing.

А на Сано от първа фенка, сега изобщо не ги харесвам. Преди все Сано, Сано, защото друго нямаше. Но те се оляха - цена висока, а пък половината петна изобщо не ги маха. Да не говорим последния прах как ми беше станал на бучки целия. 

подкрепям напълно мнението за Сано и за Persil Megaperls, както и за Persil Eco Hug

# 65
  • Europe
  • Мнения: 548
Бях си оставила телефона на подавачката, в едно магазинче за паралелен внос, защото все като отида и питам, все ги няма тези Мегаперли на Персил, много бързо се свършват. И преди няколко дни ми се обади момичето да ми каже, че са получили и че ми пази 1 бройка. Естествено веднага си ги взех, но не съм ги отваряла още, защото сега имам други отворени за довършване. Но няма да пропусна да ви се похваля като изпера с тях.  Hug

Но понеже темата е за бебешки перилни продукти, да предупредя, че ако се пере с тези Мегаперли или друг качествен, но НЕбебешки продукт - бебешки дрехи, задължително е да пуснете едно допълнително плакнене или кратка програма (аз ползвам нпр. експресната, тя е 25 минути ) без никакъв преперат с цел гарантирано отмиване на препарата от дрешките. Поне аз така правя, когато нямам бебешки препарат. 

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 12:47 от aleina

Общи условия

Активация на акаунт