Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 181
  • 246
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41 845
Можете да изрусите мъха с перхидрол и няма да се вижда.

# 16
  • Мнения: 2 567
Можете да изрусите мъха с перхидрол и няма да се вижда.

Знам, Черна станция, но там, където си правих процедурите ми казаха, че ако и по този начин се третират, пак ставало по-трудно след това. Казаха ми, че най-бърз и траен ефект имало, когато космите са "девствени" Simple Smile
То си зависи много и от човека, защото има хора, при които ефектът се губи и от това, че хормоните им не са наред. Затова ме посъветваха да си направят първо хормонално изследване, за да се види дали тези процедури не са безсмислени.

# 17
  • Мнения: 41 845
Чувала съм, че колкото по-черни са космите, толкова по-податливи са на фото и лазрена епилация. В този смисъл изрусяването може би временно ще намали ефекта. Но иначе по никакъв начин не влияе на космите. Но вие си знаете де. Питайте козметиците.

# 18
  • Мнения: 3
Аз имам чувството, че дори няма да чакам дъщеря ми да ми сподели притесненията си! Още си спомням как на 13 си изскубах космите на краката 1 по един с пинцета! Малко след това си свалих кожата на коляното с домашна кола маска - и всички това защото много ме дразнеха и не знаех какво да ги правя. Струва ми се супер тъпо схващането, че трябва да се изчаква. Или пък, че ' космите по-добре да не се махат, защото ще станат повече"??? Така или иначе  - няма да избяга от неравната борба с космите - по-добре да я подготвя и да й съдействам.

# 19
  • Мнения: 2
Не можах да открия старата тема...
Моля, дами. Вашите щерки кога започнаха да го правят/обезкосмяването/?
Дъщеря ми е на 11 и космите по краката са и доста наболяла тема. Мисля си, че е още малка, но
май само си мисля... и ми се иска...
мисля, че щом пораснат космите достатъмно- и детето вече се чуства некомфортно- трябва да се махнат. На моето синче в класа- той е в 3-ти, почнли децата да се подиграват на едно от момиченцата- имало много косми под мишницит. Обясних му, че това е естествено и не е повод за подигравки- мисля че разбра. Но ми е много мъчно за момиченцето- не е длъжно да слуша глупости. Дано сподели с майка си и да отстранят проблема. По-добре с нея да отиде на козметичка, а не сама да посегне към самобръсначката.

# 20
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Миналата година дъщеря ми беше на 11 години и за пръв път се наложи епилация, защото вече и личаха космите по краката и тя се притесняваше. Купих едни ленти и с тях и махнах космите по краката. След година -две мисля да и подаря епилатир и сама да преценява кога да си почиства краката Peace

# 21
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Разреших когато стана на 11 години, притесняваше се, ползва епилатор.

# 22
  • Мнения: 1 669
Бях в седми клас, когато обръснах краката си... Майка нищо не каза, а ме заведе при козметичката си. Много скоро след това излязоха епилаторите. Ще постъпя по същия начин. Ще съдействам на дъщеря си, когато тя сама се почувства некомфортно.

# 23
  • Мнения: 18
Благодаря на всички отговорили мами.
Вече нямам опасения, че е малка за това. Мисля, като начало да пробваме с ленти в къщи, за да не правим циркове при козметичката.
p.s. Реакцията на баща и беше: "Ами тя след две години ще поиска и силикон!..."

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
В 6ти клас (може и в края на 5ти да беше) "услужлива" съученичка й обърна внимание колко "гадни" са космите под мишниците и по краката й... и моята щерка ги обръсна. Не бях много съгласна да се плеска с химия (депилатоар), обръсна ги още няколко пъти с моето неодобрение. Един ден я хванах и й направих топла кола-маска, специализирала съм се доста добре върху себе си. И от тогава така - аз на нея и тя на мене - мишници и крака.
Другият момент беше, когато реши, че иска да си махне космите от деликатната зона (на 14 и половина). Подскачах няколко седмици и накрая я заведох в салона, чиито услуги ползвам аз. Оказа се, че даже сме "закъснели". Имат 11-12-годишни клиентки на тази услуга  Shocked.

# 25
  • Мнения: 5 821
Тази тема за обезкосмяването безпокои много деца и родители.
Наистина,когато детето се почувства некомфорнто от наличието на достатъчно окосмяване е редно да се пристъпи към тяхното премахване.
Според мен по-важен е въпроса :по какъв начин да се обезкосмят на една по ранна възраст,кой е най-удачния метод?

# 26
  • Мнения: 91
На 10 години си обръсна краката (целите) и подмишниците без да ме пита. Оставила съм я да се спасява. Не се бръсне редовно, само когато й скимне, понеже не носи поли, но не смятам, че епилацията е подходяща за деца. Бръсначът е идеален. За мен също.

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Нито аз се бръсна, нито дъщеря ми бих оставила да се бръсне  Stop Ефектът е краткотраен а космите стават по - твърди и здрави.
За мен лично кола - маската е по - добрият метод, същото ще препоръчам и на дъщеря ми в първите години, след това фото и лазер епилация.

# 28
  • Мнения: 91
Не съм забелязала космите да стават по-твърди, здрави или по-гъсти. Ползвам главно бръснача от много, много години. Имало е периоди, като зимата, когато съм ги оставяла напълно израстнали, не са по-различни от това, което са били в началото. Говоря от опит.

Не ми се струва много безопасно за младата кожа да се подлага на епилация. А болката?... малки момиченца... НЕ... аз не бих рискувала.  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 535
Нито аз се бръсна, нито дъщеря ми бих оставила да се бръсне  Stop Ефектът е краткотраен а космите стават по - твърди и здрави.
За мен лично кола - маската е по - добрият метод, същото ще препоръчам и на дъщеря ми в първите години, след това фото и лазер епилация.

Напълно съм съгласна  Peace
Бръснача изобщо съм го изключила като решение на проблема, напротив - задълбочава го.
Дъщеря ми все още не е изявила желание да маха косъмчета, въпреки че по краката си има вече доста... Когато изяви желание ще намерим и решение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт