По чехлите ще ни познаете, че ний сме МАЙски мами - да го знаете! - Тема 18

  • 26 423
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 172
Ами по принцип ако отидеш без прическа...която за раждане знаете,че е ДЮС,без острови,триъгълници,пеперуди,чайки и т.н.  Laughing те те подготвят.Никой няма да мрънка,глупости.
Все пак може всичко да се е случило много бързо,да си бил на улицата.... и да не е имало време за прически или просто да не ти е било до това  Laughing

Иначе...при първото раждане бях току що обработена,но при второто бях на 1 ден,защото предната вечер имах ваг.преглед и нямаше смисъл да се простъргвам пак,че по принцип контрирам там.И като ме полеят със спирта преди прегледа и  ми изскачат искри от очите  Shocked

# 721
  • Мнения: 23
Привет майчета,  Hug,

Днес си получихме и сглобихме легълцето за бебо, получихме си матрачето, играчка за леглото и някои други дребни работи ...  Mr. Green Пуснах снимки в ФБ..  Mr. Green
Много щастливи сме с татенцето, той днес милия не издържа и каза днес го сглобявам и това е  Laughing

Ох, ще ме побъркате от смях с тези прически  Joy hahaha Joy hahaha, ама то всички сме едни смешни, вчера имах и аз такава гимнастика и викам на милото да ми помогне, той разбира се "ааа неее, ти можеш и сама, пък за какво толкова се контиш, за ония доктор, ааааа"  Joy hahaha Joy

Бебо днес сякаш празнува в корема на мама за новата си придобивка  newsm44 1crib newsm32

ох, ами забравих какво още щях да пиша... извинете ме! като се сетя пак ще пиша... че днес се отплеснах малко... ама то цял ден с една приятелка играем на монопол... ама и само днес да е, почти всяка вечер го цъкаме  Mr. Green

# 722
  • Мнения: 12
Браво Гери С. честито за придобивките и сглобеното легло!
То и бебенцето се радва! Щом мама е щастлива!

Cenka SHopova , мила супер са си! Не се тревожи!  Hug

nikita131 Добре дошла отново! Дано не ти се налага да ходиш пак докъто не дойде момента! Hug За арника незнам...и аз се чудя че нали и аз незнам още как ще раждам!  newsm78

*Didi_Hris* пак заповядай!  Hug

Аз тая вечер място не си намирам! Имам една гадна бодящо остра болка отдоло! Пак ще ходя при докито да му се невиди вече! Паникъосвам се вече от малко! ooooh! Уж трябва да съм по-спокойна нали е второ знам кво е , ама все едно ми е за първи път!
С Ники нямах никакви проблеми и оплаквания до раждането ! А това малкото ме побърка вече!А уж трябва да е по-леко! Дрън дрън! hahaha Joy

# 723
  • Мнения: 71
Добър вечер майчета  Hug включвам се само да ви кажа че всичко е наред и на 04ти пътувам за България отново.
И ние от днес вече имаме тук легло и скрин за бебето което незнам колко пъти в годината ще се ползва , но все пак си трябва.
Благородно ви се радвам че при вас всичко вече е уредено - болници, лекари а аз тепърва ще трябва да търся.
Някой ползвал ли е някакво специялно бельо за прибиране на корема след раждане, има ли ефект и от коя фирма сте доволна? Тук ми показаха едни , но те ми приличат на обикновенни ластични гащи кото само прибират излишните меса, но целта е да се намали обиколката.
Елисее защо са ти казали да родиш в началото на май иначе ще те режат, кога ти е термина?
За киселините - и мен ме мъчат всеки ден и пия Рение, но не ми помага много, след няколко дни като се прибера ще опитам с тахан халва че тук не виждам в магазините.

# 724
  • София
  • Мнения: 294
Добро утро МАЙчета


Адашче, приготви ли новата тема? А някой идеи за заглавие?  Grinning

Готова е новата тема просто чакам да изпишем тази  Peace
Има доста предложения за заглавия

nikita131 аз бях писала , че от арниката не хваща упойката. Четох го някъде из форумите на БГмама , но сега не го откривам. Ако намеря въпросната тема ще я пусна да я видите. Иначе съм си взела (преди да я  прочета) арника 5CH. Сега се чудя да я пия ли след операцията  newsm78 , преди това със сигурност ще я пропусна

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 11:58 от nellyli

# 725
  • Мнения: 2 614
Добро Утро Simple Smile
И аз в отбора на ставащите но 100 пъти до ВеЦе.
А за прическата - козметичката си знае, че ще ме тормози другата седмица! Горкия беб, той като отидем там е все едно сме отишли на зъболекар Simple Smile)) качва ми се на врата от "приятните" усещания, но.... това е положението Simple Smile
ПРедния път, въпреки, че се бях постарала, и въпреки, че бяха решили секцио по мед. причини ме тормози и една лелка с бръснарско ножче от тези старите металните, които се слагат на държач, отказа да го направи поне с купеното от мен, но го прибра..... мила родна картинка  Rolling Eyes

Сега се чудя да я пия ли след операцията  newsm78 , преди това със сигурност ще я пропусна

Нели, по принцип Арниката е с основно приложение бързо зарастване на рани има и крем с арника, известен у нас, като "вълшебния крем" Simple Smile)
НО я ползвам на гранули в различна потенция, според препоръките на хомеопата и сериозността на раната, ето и тук за приложението на арниката, и колкото и места да четох, само по форумите битува мнението, че е полезна преди раждането, а не след.... и то след персонална консултация с хомеопат.
http://www.lekar.bg/news-67/info-498/%D0%A5%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0 … 0%B2%D0%BC%D0%B8/

Гери С., честито ви легълце  Simple Smile
Хубав ден от мен!   Nature Sunny
Дано се пооправи това време, че аман от дъждове и ветрове вече....

# 726
  • Сливен
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен Simple Smile
Аз тази сутрин пак съм от ранобудните... Още в 5.30 и не мога да заспя повече... Нещо ме наболява главата, може би защото не съм си доспала добре... Освен това и бебка е много неспокойна... Вчера си направих една дълга разходка и  си кротуваше много, даже по едно време се чудех защо не шава, но днес е пощуряла от рано... нали трябва да навакса пропуснато Simple Smile Laughing
А вие усилено пишете... За един ден колко много страници сте изписали... До сега съм чела...

Didi_Hris и ние с моя мъж нямаме брак... чесно казано мислихме да сключим брак преди да се роди бебето, но после се отказах, защото не ми се ходеше в ритуалната зала с този корем Simple Smile Едни приятели пък взеха да ме плашат, че ако нямаме брак мъжа ми трябвало да плати 4000 лв, ако иска да признае детето... Това било някакво ново решение и т.н. ... Аз естествено не повярвах, защото не виждам никаква логика в това... По скоро може да се наложи глоба на бащата, ако не иска да признае детето си... това ми е по логично... Както и да е на този етап няма да имаме брак и ще трябва предполагам малко повече да се занимава с разни инстанции по признаването на детето... Аз имам няколко приятелки, които правиха сватба едва когато детето им е вече на 1 година и изглежда много забавно... облечено като шафер или шаферка Simple Smile

Относно болничните може ли някой да ми каже как се изчислява сумата... а после и за майчинството... Имам някакво инфо, че обикновения болничен е 80% от осигурителния ми доход през последните 12м, а този който е 45 дни преди раждането е 90%... а за майчинството ми казаха, че от януари вече се вземат 18 месеца дохода назад... Thinking

# 727
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен ! И аз съм от групичката на големите пикли , особено през нощта .

Гери С. честито легълце и придобивки . Ние още не сме  купили креватче , скринче и вече братята са ме хванали и не ме пускат . Другата седмица ще започваме ремонт . И си мисля , че сме позакъснели . Купила съм някои дрешки само  ooooh!.

За прическата там долу , при първото ми раждане мислех , че съм се обръснала , но в Шейново акушерката ме довърши .

# 728
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Добро утро и от мен!   bouquet

Няма да има сън май при мен,от дни не съм се наспивала  Confused Имаме майстор вкъщи,ужас,не се стои-чукане,тракане,няма край! Искам да попитам този 45 дневен болничен като другите ли се изплаща или по- късно? Rolling Eyes

И за козметиката-бчх се спряла на себамед,пък в сайта с парабените ми дава че има в шампоана и млякото за тяло Sad

Май накрая ще взема Hipp,чувала съм,че не съдържат парабени.

А,и снощи само 3-4 пъти ставах до тоалетна,това е добре hahaha

Хубав и слънчев ден ви желая! Hug

# 729
  • Мнения: 23
Добро утро майчета  Hug,

аз от възбуда ли от какво, не можах да спя и тази вечер... все се въртя, като шило в торба, откачена работа  Crossing Arms

Ох, като гледам имаме си вече няколко майчици с определени дати вече... и на мене сърчицето започва да ми бие лудо, все на рев ме докарва  Rolling Eyes

# 730
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Нормално е,Гери,всички сме така! Hug

Щях да питам майчетата,които вече са раждали да ми опишат какво представлява тази следродилна депресия.Аз по принцип съм много чувствителна и податлива на такива неща и малко се страхувам за тази депресия. Rolling Eyes

  bouquet

# 731
  • Мнения: 251


Щях да питам майчетата,които вече са раждали да ми опишат какво представлява тази следродилна депресия.Аз по принцип съм много чувствителна и податлива на такива неща и малко се страхувам за тази депресия. Rolling Eyes

  bouquet

След като родих започнаха да ме обземат някакви ужасно горещи вълни.Бях в стаята с още две майчета и все ги молех мъничко да отворим прозореца,ама те не се съгласяваха,за да не настинат.
Като се върнах в къщи,на първата вечер ме обзе огромно отчаяние,че няма да се справя и здраво надух гайдата.Но като цяло,бързо се взех в ръце.

# 732
  • Мнения: 12
Добро утро и от нас!   bouquet

И аз днеска не се наспах  Tired , то не бяха първо болки , после нещо кво се зашашках ...заспах по едно време! После пък малката взе да писка 4-5 пъти ме буди тая вечер! ooooh!Кво му стана на тва дете през ноща мрънка и реве! newsm78

Та и трудно заспивах между палзите когато кротваше!
Стращна нощ изкарах! А сега е като на пружини само скача , тича и мрънка недоволна! ooooh!

За депресията нямам идея ... аз толкова си изпатих в болницата че като се прибрах бях на 7то небе!
Ама по едно време и аз се поотчаях , че не можех да я кърмя , пък и нали секцио се роди ...Предполагам че и други мами са имали такива мисли...Но бързо се осаферих!Пък и мъжлето много ме подкрепяше и помагаше с каквото може! Но знам че е често срещано при мами на повече от едно. Когато не можеш да се справиш с всичко в къщи и двете пищят а на теб ти се спи...Чувстваш се безполезна и в невъзможност да свършиш нищо! НЕщо такова е предполагам...

Да се надяваме всички да сме свежи и търпеливи и да имаме много нерви за късане!  Joy

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 11:45 от DRUzi

# 733
  • Мнения: 0
Сега гледам едно филмче за ваксините и категорично не искам да слагат на моите деца живот и здраве .Филма се казва Ваксинации на сляпо те са 8 клипчета малко са разбаркани с мишката трябва да видите кое след кое е първото е това с дължина 11 мин и 20 сек направо останах с отворена уста не са за всеки тези клипчета

# 734
  • София
  • Мнения: 294
Сега гледам едно филмче за ваксините и категорично не искам да слагат на моите деца живот и здраве .Филма се казва Ваксинации на сляпо те са 8 клипчета малко са разбаркани с мишката трябва да видите кое след кое е първото е това с дължина 11 мин и 20 сек направо останах с отворена уста не са за всеки тези клипчета

Нямаш избор за задължителните ваксини. Ако не ги сложите децата няма да могат да ходят на ясла, детска градина и училище.  По принцип е доста спорен въпроса с ваксините и според мен тези филмчета които гледаш са леко "изкривени" и преувеличават  Peace

П.П.:  правда_z мерси за информацията за арниката. Тъй като не съм се консултирала с хомеопат не знам дали да я пия. Има още малко време да се почудя де   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт