Щастлива нова седмица 28.11 - 04.12 :))))

  • 2 666
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 998
Аз мисля, че трябва да отиде. Вие най-добре знаете, че колкото по-рано, толкова по-добре. И не мисля, че е задължително още от сега при Чавдаров. Там са най-добри в рехабилитацията, но всеки добър невролог би забелязал дали има проблем или не и да ги насочи. Опитвам се да си представя какво му е на това майче, но вместо да седи в къщи и да се притеснява (а със сигурност го премисля по няколко пъти на ден), да отиде да провери. Така хем добре за детето, хем за нея.
Вие сигурно по-добре я разбирате от мен, но все пак съм убедена, че това е най-доброто решение! Стискам палци!

# 16
  • Мнения: 4 414
наскоро четох в Консултация с неонатолог, че е нормално за малко бебе да потрепва. НО аз съм твърдо да се заведе детенцето на невролог. нищо няма да загуби, само може да се успокои. а ако има нещо/стискам палци да няма/, важно е, да се вземат мерки колкото може по-рано. аз също мисля, че не е необходимо да ходи при Чавдаров за този преглед. просто да отиде на добър невролог. стискам палци, всички тези тревоги да са напразни Praynig

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Наде, аз също като Агнешка се сетих за темата на д-р Йонов, в която обясняваше, че в първите месеци е нормално бебчетата да имат такива потрепвания, заради недоразвитата все още нервна система. Ако реши да го води на невролог, аз отново бих препоръчала доц.Божинова от Детска неврологична клиника, че да не ги ошашкат излишно при Чавдаров.
  А за кой най - добър невролог от Пловдив става дума? Извинявам се за любопитството, ама да не е д-р Иванов?

# 18
  • София
  • Мнения: 4 884
Наде, за Чавдаров си много, много права..Там много помагат, но имам чувството,че ако се заведе и здраво дете там, ще го изкарат със забавяне и вероятно ще му изпишат платени процедури.
Наистина ще се опитам да убедя майката, без да я плаша, че трябва да заведе бебенцето на лекар за консултация.

И отделно от темата...дано всички дечица да оздравеят и да са готови за подвизи за гоолемия Коледен купон..

# 19
  • София
  • Мнения: 2 262
За Чавдаров и ние водихме нашето тогава 5 месечно бебе, но не само той каза, че е здраво и нищо му няма, но и го похвали че се развива с 3 месеца напред, така че не се навивайте предварително, а един друг невролог го слагаше да стъпи на една студена маса, беше зимата и понеже детето естествено си свиваше крачетата от студа го изкара какво ли не, така че..............при нас обратното стана.
Искам да питам Нинкаааааааааа, къде ни е предаването, моляяяяяяяяяяяяяяя

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Искам да питам Нинкаааааааааа, къде ни е предаването, моляяяяяяяяяяяяяяя

  Нинка днес е в заслужена почивка, дано от веселба и наздравици няма време да стигне до компа   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 567
Здравейте и от нас!
Напъвам се да се сетя с какво да ви се похваля, ама ми е такава бъркотия в главата, че ми изплуват само лошите неща. Бобо кашля вече втора седмица, изпи две шишета със сироп и няма оправия. На всичкото отгоре на всеки напън за кашляне, повръща...Днес ще го водя при хомеопатката да видим какво ще му забърка..

Една женица от нашия вход роди бебенце, което сега е на три седмици.По няколко пъти на ден е забелязала потрепване на ръчичките и крачетата.
Кажете ми, че е възможно да е нещо безобидно от рода на несъвършенство на нервната система..Пратили са я на невролог, тя не иска да го води.
Дали да я убеждавам да го заведе при Чавдаров ?
Помагайте.

Моята имаше като новородена същите потрепервания и на ръцете и на краката. На 20 дена и взеха кръв от вената за да направели изследвания. Според нашата лична лекарка тогава изследванията били нормални и я изкара с епилепсия. Изписа и да пие фенобарбитал, който аз разбира се не и давах.
Консултирахме се с друг лекар, който като видя изследванията веднага каза, че потреперванията са поради липсата на калции и правела нещо , който ако не се лъжа нарече хипокалциеви гърчове.
И до сега смятам, че ако нашата лична лекарка тогава беше поставила правилна диагноза и вместо фенобарбитал беше изписала калции или нещо друго, което да повиши нивото на калция на Бети заболяването и нямаше така да прогресира и да се усложни от тези потрепервания.

Моя съвет е да кажеш на твоята приятелка да говори с личния си лекар или друг за да се види дали детето също няма такава липса на калции. Защото някой път нещо толкова просто се оказва, че довежда до по тежки последици. 

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Хей, Лети, домачня ни за теб! Как сте? Как е малката принцеса? Пиши повече, когато можеш!

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Как сте, хора? Никой не пише в седмичната тема  Rolling Eyes. А ние вече сме здрави  Grinning, всъщност днеска сме на преглед и се надявам вече да спрем гадния антибиотик...
Хубав ден на всички, въпреки, че е мрачен и дъждовен...

# 24
  • Мнения: 998
Вярно, че днес е затишие нещо newsm78 Аз се пукам по шевовете от нерви с децата в къщи, а и от компютъра вече ме боли главата само да ровя насам натам. Ще взема утре да наизвадя коледните украси за апартамента, че да ми дойде малко настроение. Дано помага Praynig

# 25
  • Мнения: 4 414
на нас ни излязоха резултатите от носния секрет - съвсем малко стафилококи и масово някаква друга бактерия:( изписаха ни ИРС19 и аз сега седя и се чудя: то нали се води ваксина и има умъртвени бактерии...не е ли редно детето да е здраво, за да му се слага newsm78
или аз се смахвам вече?! моля някой ако знае, да сподели Blush

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Агнешка, аз също знам, че ИРС 19 е съставен от бактериални лизати и се препоръчва за профилактика на повтарящи се инфекции в областта на ушите, носа и гърлото. Има лекари, които го изписват като съпътстващо лечебно средство при активна хрема, а има и такива, които го дават за профилактика.
  Уф, не ти помогнах много.... Освен да са ви го изписали, като най - подходящ, заради откритите бактерии  ooooh!

# 27
  • Мнения: 998
И аз не мога да обясня защо, но знам, че лекарството се дава и при вече развито заболяване за подпомагане на лечението му. Има и други лекарства на същия принцип. Лекарите правят разлика между този тип медикаменти и ваксините, но ако се опитам да разкажа, кой знае какви глупости ще надробя.
Но мисля, agneshka, че можеш спокойно да ги даваш. И дано помогне бързо! Стискам палци!

# 28
  • Мнения: 4 414
благодаря, момичета за отговорите Heart Eyes
предполагам, че лекарите правят разлика между ваксина и това, ама нали съм Тома Неверни, да си питам аз Embarassed
от утре го почваме, пък да видим.

# 29
  • Мнения: 1 271
Здравейте пак и от мен.
Ние вече сме добре имам предвид Теди - буен и усмихнат, слава Богу мина му бързо, а и сякаш сопола спря - не смея да се похваля...
А иначе аз днес украсих апартамента уж за настроение, ама то как вали и не знам от хормони ли какво нещо нямам никакво настроение. Даже нямам муза какво да сготвя утре - нещо което рядко ми се случва.
Да нацелувате хлапетата и дано покрай тях ни стане и по-весело.
Успешен завършек на седмицата и да оздравявате - Светлето

Общи условия

Активация на акаунт