Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 84-та тема

  • 158 777
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 173
Пепика, мерси за новата темичка  Hug

Ах, вие неуморни кулинарки! За да не пропусна някоя от вас ви поздравявам всички за вкусните красоти, които показвате  newsm51

От мен по темата - квасено кисело мляко:


салата от кук-кус с разни работи:


салатка от домати и краставици


руло мозайка с бешамелов сос с гъби и печен ориз:

# 61
  • Мнения: 8 561
Цецето,страхотно меню си спретнала.Моля те за рецептата на- Пилешки пастет с орехи и чесън
 Praynig

# 62
  • София
  • Мнения: 614


MG18, смилат се в блендер или се начукват бялото месо от едно пиле /сварено или на грил/, шепа орехи, 1-2 скилидки чесън и няколко лъжици зехтин. Страхотно мезе е! Wink

# 63
  • Мнения: 8 561
Цецето,преди като нямах блендер все на рецепти за блендер попадах.Сега от както си купих рецепти никъкви за блендер .Тази рецепта ме впечетли

# 64
  • Мнения: 13
здравейте майсторки!отдавна крада идеи от вас, а сега реших и аз да се запиш при вас!
при нас за закуска баница със сирене и едно редче със сирене и спанак за детето

и една кремкарамелена торта с кроасани

лека вечер от мен  newsm46 smile3524

# 65
  • Мнения: 148
Здравейте кулинарки.
poxy 80 ,Мастерче,Нордина,pepelia6kata ,Мариета,Цецето,magi71 ,Шушулкова
страхотни вкусотии сте приготвили.
Мариета,страхотно апетитно изглежда козунака.
Днес половинката ми имаше рожден ден,и му спретнах една тортичка но напълно се изложих.Трябваше да е бъчвичка,защото той си купи такава ,тамън я напълни и докторите го сложиха на диета 6 мес.по здравословни причини която изтече преди 3 дни.Та по тоз повод беше тортата но то заприлича на менче,потдаде и се свлече надолу.Ето и "тъй наречената бъчвичка"и парче/но пък беше много вкусна а той доволен.
  
Ето и някои неща от празника които се сетих да снимам във суматохата

 
и юфката за закуска

Лека вечер.

# 66
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
плънката е шоколадова, от мен добавих само ванилия и настъргана лимонова и портокалова кора:

Мила МариетаHug козунака ти е превъзходен.  newsm51 Може да каже човек, че е само от конци.
Това, което си ми написала чак ме разплака. Много ти благодаря за милите думи  Heart Eyes. Пожелавам ви поне още сто години да сте живи и здрави  Praynig и да се наслаждавате на всички вкусотии, които приготвяш.  Hug

# 67
  • Мнения: 166
Marieta, козунакът изглежда фантастично!Аз също го правя по рецептата на Venetta и знам, че и на вкус е страхотен!
Venetta bouquet

# 68
  • Мнения: 186
мирка ив.  аз съвсем отскоро се запалих по готвенето и затова много се радвам че ти хареса розичката.Аз използвах най обикновенни дъвчащи бонбони,продават ги в нашия магазин на бройка по 5 ст -" Toffix" Аз процедирах така-слагам една бонбонка в чинийка и разтопявам на 15 -сек. в микровълновата,зависи от печката може и по- малко ти ще си прецениш.Хващам с пръсти и разточвам веднага върху лист от хартия за печене-отгоре притискам с друг лист хартия и с точилката.Всичко това се прави буквално за секунди защото бонбонката изстива и става твърдичка.Не съм използвала пудра захар защото нямах,въпреки че бонбоните са с пълнеж пак става ,но тук таме изтича по-малко.Ако си намериш бонбони без пълнеж ще е чудесно.Оформянето направих като гледах във интернет най-различни предложения и просто комбинирах .Ето предложение от една страхотна дама Йоли,може да ти помогне:http://yoli-www.blogspot.com/2009/04/blog-post_2021.html Дано майсторките сладкарки да не ми се смеят много на обясненията но наистина като за първи път се получи прекрасна розичка:

# 69
  • Мнения: 2 708
Цецето, показала си чудесни неща и като идеи, и като изпълнение и като фотография  Laughing
Може ли да запитам за рецепта за пастета  Blush

От мен цяло стадо овце Simple SmileSimple SmileSimple Smile за мойто си овне Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 6
Venetta, nordina, вкусно, много вкусно меню
nudel33 , прекрасно изглежда ябълковият сладкиш - може ли рецептата
иланг-иланг , какво сладко изкушение
pepelia6kata, оригинално предложение
Marieta  , леле това козуначе направо ухае от монитора
Цецето , уау, какво меню!
magi71  , страхотни салатки
ditsan, много ти е хубава тортата. Да е жив и здрав съпругът ти.
Krische , много красиви овчици
от мене - свинско месо със зеленчуци
 

и палачинки със сметана за десерт

 

# 71
  • Мнения: 115
Добро утро   bouquet

Исках още снощи да ви пиша, но като видях козунака на Венета, приготвен от Мариета и се засрамих (и завидях малко де - Embarassed  Blush ). Мериета,  козунака изглежда умопомръчително  Crazy .

poxy 80 прекрасна розичка, много е нежна   bouquet

ditsan тази тортичка само да ми е напреде, хич няма да гледам бъчвичка ли е или менче   Hamburger eat. Страхотно изглежда   bouquet

Krische много симпатични овце  Heart Eyes , чак да ти е жал да ги ядеш.

От мен козунак (без конци - явно не трябва да го печа в хлебопекарната  Twisted Evil ) На вкус е страхотен , но ....много ме е яд за конците. Гледах сега рецептата на Венета, аз съм го правила почти по същата(млякото е малко по-малко, а маслото малко повече).

пил. супичка:


пържена прясно хваната каракуда:


и чесново сосче към нея, между другото много сполучливо :



и картофена салата:


Лек ден   и приятно готвене Simple Smile

# 72
  • Мнения: 442
Здравейте, кулинарки!
Доста одавна не съм се включвала в темичката, но се събра доста натоварено време - не, че съм спряла с готвенето Mr. Green, просто за снимките не оставаше време.

Поклон - както винаги сте невероятни!

Малеее, с тия козунаци ще ме убиете, стискам очите!

Разписвам се с едно омлетче със сирене, праз и домашно сушена луканка:



И ако може да помоля за успешна и не много завързана рецептичка за ябълков пай.

# 73
  • Мнения: 8
Отдавна гледам страхотните ви рецепти ditsan, уникална торта, а овчиците на krische направо ми останаха очите. Аз се включвам с една сватбена погача, която правих вчера. Поздрави на всички и слънчеви дни.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 522
     Десерт "Яна"
Яна ми бе на гости,на нея го нарекох.Бишкоти,сиропирани с разреден ром в портокалов сок.Крем от масло с дулче де лече и залято с течен шоколад.Препоръчва се от асоциацията на фитнес инструкторите  Wink
Иланг иланг твоя фитнес инструктор много добър. Joy
И аз искам такъв. hahaha
Извинете за спама  bouquet
ПП:boulangerie ммм, питката е разкош  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт