леко изкривено ляво краче

  • 4 420
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
здравейте момичета синът ми е на 13 месеца все още не е проходил но си изкривява лявото краче навътре и това се получи от проходилката  много ме е страх и ще го водя на ортопед моля ако някой може да ми помогне със съвет и насока ще му бъда благодарна

# 1
  • Мнения: 2
на 13 месеца си е съвсем нормално едно детенце да не ходи още,по-притеснително е това изкривяване навътре.Бих те посъветвала да отидеш или на ортопед или на  детски невролог,защото това с проходилката ми звучи несериозно-все пак толкова деца са проходили с тях,НЕ проходилката може да изкриви крачето. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 965
ketimira,  а как се развиваха двигателните умения на детето досега? Кога се обърна, кога седна без опора, като седи, с изправено гръбче и отворени прави крачета ли е? Има ли предпочитания да използва повече някоя от ръчичките? Пълзи ли?

# 3
  • Мнения: 415
Здравей, моят син е на три и половина и има също изкривяване на едното краче, но крачето се забелязва само когато ходи, го замята на вътре.
Не знам дали ще ти помогна, аз се надявам и на мене някой да помогне.
Ортопеди ни дадоха различни мнения - едното беше плоскостъпие и уж е заради него. Алексиев ни прави снимки два пъти, каза на 5 и 6 години да отидем пак, за сега някакви корубки, но друг ортопед ги отрече.
За невролога няма да пиша за сега.
Не знам дали има връзка, моят син проходи на година и четири месеца. Тогава нищо не кривеше, това кривене почна да се забелязва много от една година, преди беше по-слабо.

annie13, имаш ли нещо предвид с това предпочитание да ползва повече някоя от ръчичките? моят има предпочитание да ползва дясната, ние сега го упражняваме нарочно да ползва и лявата.

# 4
  • София
  • Мнения: 965
Саманта,  на 3 г. и половина е съвсем нормално детето да има вече предпочитание към едната ръка. Въпросите ми бяха свързани с евентуални съмнения за неврологичен проблем, в частност детска церебрална парализа. При хемипарезите има ясно изразено прдпочитаните за ползване повече на едната половина от тялото, което е по-видимо по отношение на ръцете. В ранна възраст до около 2 г. детето би трябвало да ползва двете ръце без разлика (същото се отнася и за крачетата). След това е нормално да се оформи водеща ръка/крак.

# 5
  • Мнения: 415
annie13 моят ИЗОБЩО не ползваше лявата ръка, сега я ползва малко, защото я упражняваме нарочно. Но пък си мисля ако е имало нещо общо с ДЦП не трябваше ли да я диагностицират отдавна  newsm78

На мене не са ми казали нищо категорично - крачето било от плоскостъпие, а ръчичката защото му се развивало по-бавно дясното полукълбо и "да не се притеснявам, трябвало само да я упражняваме". Но и в градината ни се сърдят че не може да се обслужва напълно и смятат че не го водим на лекар. Оня ден г-жата забелязала и тя как си държи ръчичката свита до тялото, а ние сега видяхме че той не може да я обръща напълно.

не знам има ли тема за добри невролози ако дадете ще съм ви много благодарна

Последна редакция: пт, 27 май 2011, 10:41 от Саманта Упс

# 6
  • София
  • Мнения: 965
Саманта, задължително заведи детето на детски невролог. Досега водено ли е? За София можете да отидете при доц. Литвиненко, преглежда в поликлиниката на Педиатрията, адресът е Найден Геров 2. Преглежда всеки вторник и четвъртък с направление. Трябва обаче да се отиде много рано сутринта в съответния ден, дават номерчета за преглед, вече не правят записвания по телефона.
Може да се консултирате и с доц. Чавдаров, той не е невролог, физиотерапевт е, но се занимава изключително с деца с ДЦП. Ето тук има тема, в която отговаря http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318698.450.

# 7
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Здравейте. Преди месец аз също забелязах изкривяване на вътре на лявото краче при едно от децата ми. Заведох го на ортопед и той ми каза, че това сега е масово явление. Да внимавам как сяда детето и краката му да сочат или напред или по турски, но не и настрани. Все още го има това изкривяване, но не съм се консултирала с друг лекар.

# 8
  • Мнения: 415
annie13 и тука много ти благодаря!  Hug
На невролог аз не съм го водила до сега, мъжът ми каза че се е консултирал и всичко било ок, затова не го писах това мнение, че вече го поставям под съмнение. На ортопедите присъствах лично и аз.

# 9
  • София
  • Мнения: 965
Няма защо да ми благодариш. Според мен, при всяко съмнение за проблем е много по-добре човек да се консултира със специалист, отколкото да отлага и да се надява, че нещата ще се наредят от само себе си. Наистина, в много случаи, се оказва, че всичко е наред, но когато го провериш, вече си спокоен и знаеш,че си направил най-доброто за детето си Peace.

# 10
  • Мнения: 33
Здравейте,не знам дали пиша на точното място но за х образни крачета темата беше заключена.Имам син на почти 4 год. когато беше на 2,5 г забелязах че си криви крачетата-педиатарката ми каза той ще се оправи водих го на ортопед той е още малък нищо му няма.И тази година когато беше на 3,5 г  му смених личната лекарка и я попитах за крачетата тя ми каза да има нещо но понеже сме от Габрово няма добър ортопед  и тя ме насочи към София но нямах тази възможност и ми каза да отида в Рехабул-както и да е без подробности.Детето си събира крачетата в коленете и като стъпва си криви стъпалото на вътре  и му направиха супинатори първи,втори трети все му убиват от вътрешната страна,поръчахме специални обувки от Полша - марка мемо с висок форд да му държи глезените и да не ги криви но тези прословути обувки дойдоха след 75 дни те вече са му малки.Имал ли е някой подобен проблем и какво е предприел,като четох някъде пише че до 5-6 год това се оправяло но вече взех много да се притеснявам

Общи условия

Активация на акаунт