Как се справяте с падането на козината на персийски котки?

  • 33 614
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6
Къде в София си водите котките за подстрижка? И аз реших да я подстрижа и миналото лято я водихме при един доктор в жк Борово.В обявата пишеше подстригване и къпане.Нашата котка изпитва ужас от къпане и след всяко такова аз съм като след война-цялата в рани и драскотини.И затова много се зарадвах на тази обява.Обаче беше някакъв кошмар-наложи се  аз да държа котката ,а т.н. доктор се въртеше насам натам и тя издивя съвсем.А за  постригването  просто нямам думи-три пъти изпуска котето и го гонихме мокро из цялата стая.Та ,ако някой е доволен от клиника в София,където могат да я пострижат и изкъпят без да минем през целия ужас,моля дайте кординати.

# 16
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Ние имаме персиец-рижав,много ми е хубав,но,космите наистина са голяма хамалогия,а и нашия котак хич не дава да го решим.Като ме види с гребена и ножицата се крие под леглото LaughingНожицата е за големите сплъстени топки козина,които даже са ми по-голям проблем от падащите косми. Mr. GreenА иначе всеки ден прахосмучене и след това минавам пода и килимите с уондермоп май се казват-тези с гумата които имат дръжка за изцеждане навлажнен с вода и омекотител.Ще се учудите колко още косми се събират и след прахосмукачката. newsm78
Освен това ароматизира и е антистатично.

# 17
  • Мнения: 2 241
Хах... познат проблем  Mr. Green
Мисля, че освен всекидневно чистене, оправия друга няма  Laughing
Нашата персийка сега една седмица беше сама вкъщи, килим от косми беше направила  ooooh!
Старая се да чистя винаги когато мога, или само за две минути да изпрахосмуча каквото мога.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 980
Къде в София си водите котките за подстрижка? И аз реших да я подстрижа и миналото лято я водихме при един доктор в жк Борово.

Нямам котка, но в събота водих нашето куче на фризьор. Намира се в кв. Банишора, ВЦ Свети Антим. В ценоразписа пишеше, че подстригва и персийски котки. Ако те интересува, ще ти дам телефоните му, да си запишеш час.
Кучето само го подстригваше, без къпане, не знам дали това е обичайното, защото отскоро сме с кокера. До сега 2 пъти съм го водила там, има подход към кучето, не ми е оставил неприятно впечатление. Не е доктор, фризьор е.

# 19
  • София
  • Мнения: 6
Да ,ако може дайте телефона на фризьора.Нашата всъщност не е персийка,но козината й е по дълга даже и от персийските.И имам чуството,че от както я подстригахме стана още по дълга.Обаче е доста агресивна при къпане и явно и при постригване(както се оказа).Сега изглежда огромна.Като я постригаха изглеждаше два пъти по малка.

# 20
  • Мнения: 1 788
Аз имам персийска котка също.
В началото ми беше трудно да свикна с топките косми, които сякаш имат крака и се навират на всевъзможни места.
Но определено космите от късокосместа котка повече ме дразнят от тези персийски снопчета...
Пускам прахосмукачка по-често и се научих да си прибирам прането по-бързо, без да се застоява на купчинка някъде в стаята и тя - Нейно Величество котка, да ляга върху него...
За почистване на космите ползвам една четка от Метро, за дрехи е, представлява елипса, покрита с нещо като плат, но с къси и остри косъмчета, които събират косми идеално. Имам няколко - една само за дрехите, друга - за килим, столове и т.н.
Когато приготвям храна се старая изключително много и не допускам да има косъм. Не е изключено, обаче, да ми се случи все някой път, де...

# 21
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Забелязах,че на персийските котки им расте много бавно козината като се подстриже.Аз моя му изрязвам сплъстеното с ножицата и на тези места много бавно расте козина-от есента има още непорастнали места.В тази връзка ако може да попитам,извинявам се предварително,че използвам темата,ако някой е ползвал специалните гребени,които едновременно сресват и режат заплетеното,моля да кажат дали вършат работа,че много се мъчим с тая ножица-взаимно де #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 7 980
Да ,ако може дайте телефона на фризьора.

Надявам се да не се счете като реклама. Давам телефона, защото самата аз трудно открих човек, предлагащ фризьорски услуги за животни: 0888 508 444 - Александър Стоянов.
Трябва предварително да се запише час, защото работи с малко извратено работно време, в делничните дни май беше до 15ч., но не съм съвсем сигурна.

# 23
  • Мнения: 15 379
Ресане на котката и редовно обиране на космите с прахосмукачката.
Пролет и есен сменят кожухчетата си, спасение няма.

Никога и за нищо на света не бих подстригала котката си! Кръцване на козината около слабините, с цел подпомагане на животното да се справя с интимната си хигиена - да, но цялостно подстригване - никога.

Сашо е подстригвал той-пудела ни. Добър е и е нежен с животните.
Идва на място.

# 24
  • Мнения: 722
Забелязах,че на персийските котки им расте много бавно козината като се подстриже.Аз моя му изрязвам сплъстеното с ножицата и на тези места много бавно расте козина-от есента има още непорастнали места.В тази връзка ако може да попитам,извинявам се предварително,че използвам темата,ако някой е ползвал специалните гребени,които едновременно сресват и режат заплетеното,моля да кажат дали вършат работа,че много се мъчим с тая ножица-взаимно де #Crazy
Моя също бяга от гребена и му се появяват сплъстявания. Като усетя такива, взимам една игличка и внимателно разплитам. Ако е по-голямо сплъстяването- кръц с ножицата. От четките съм имала един вид, който трябваше уж да ме улесни и да избегна ножицата, но нещо не останах много доволна. Сега имам обикновена четка-от едната страна е със тътички шипчета, от другата е за събиране на косми- от нея съм по-доволна.

# 25
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Благодаря за отговора.До колкото разбрах специалния гребен не е  много надежден :thinkБеше ми надеждата в нещо такова,но май ще карам с ножицата #Cussing outВсе пак ако има и някой друг да е ползвал ще съм благодарна за още мнения  bouquet

# 26
  • Мнения: 768
Не бих посъветвала някой да си подстриже персийчето. Веднъж направих тази грешка и напълних буквално цялата къща с косми. В крайна сметка новите падащи косми стават по-къси и по-трудни за почистване, дългите поне се виждат. Иначе се стрижат изложбените определено време преди събитието, за да имат по-хубава козина.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 260
А някои от вас да знае как могат да се изчистят от изпрани вече дрехи косми на такава котка ,тъй като една приятелка има котка и казва ,че дори след пране  космите седят по дрехите....

# 28
  • Мнения: 15 379
Има специални лепящи ролки за дрехи - дрехата се минава с ролката и космите остават по нея.
Друг вариант е електрическа машинка, събира косми и топчета от дрехата.

# 29
  • Мнения: 2 241
Тези електрическите вършат ли работа? Нещо не мога да им се доверя...

Общи условия

Активация на акаунт