Как се справяте с падането на козината на персийски котки?

  • 33 647
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте.Направо ми се плаче от моя проблем и бих помолила за съвет себеподобните като мен-имам бял персийски котарак на 4 год. и от няколко месеца козината му пада на снопове.
Става въпрос за дълги около 5-6 см косми, които са навсякъде-набити по одеалата, дрехите, даже по бельото си имам, в храната влизат, само да седне някъде и после остават талази с косми.
Голяма част от свободното си време отделям за чистене на космите му, в момента съм го заточила на терасата да спи/ остъклена е/, но  това не е решение.
Вие как се справяте през зимата и пролетта- подстригвате до кожа, избръсвате го, или как?
Вече си мисля да го подаря на някого, толкова съм отчаяна, не мога да идздръжам повече на това зверско чистене- на ден по 1-2 часа отива сигурно.

# 1
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Здравей,аз също имам котарак на 2 год.и като дойде пролетта започва една мъка.Миналата година му взех някакви витамина,не си спомням какви бяха,ветеринарния ми ги препоръча.Другото което правя е да го реша всеки ден. Peace

# 2
  • Мнения: 1 174
Ами да ви кажа, това е от постоянното стоене на топло. Имам дългокосмест котарак, не е породист, просто е доста пухкав, но понеже си прекарва и доста време навън, скубенето на козината определено е много малко.
Майка ми имат малко куче, то е с къс косъм, но е чисто бяло, козината му беше навсякъде, значи чистиш основно и на другия ден все едно нищо не е било, навсякъде козина, просто имаше огромно количество косми, да се чудиш как не оплешивяваше това куче. Но стоеше само вътре, излизаше навън само на разходка. Сега е заточено навън, на двора, просто майка ми не издържа и му направи там легълце и т.н. Ами сега дори да влезе вътре, и да се търкаля по килима, не падат косми.
А иначе - и аз съм купувала едни мънички дражета, ядеше ги котака с кеф, те са за блясък на козината и здравината на косъма, витамини някакви. Отделно ресане. Ако успеете да го приучите да спи на едно и също място, за да намалиш мястото да почистване, ще е добре.

# 3
  • Мнения: 303
Бих искала да се включат и още хора-дали не е по-удачно да пусна темата в Хоби?
Тези витамини помагат ли за намаляване на косопада, има ли ефект, да не е просто така за излишно харчене на пари?

# 4
  • Мнения: 303
Нали разбирате Rosy Bosy, че няма как да пускам котарака си да се разхожда от 5-ия етаж навън?
Леля ми има 4 котки, живее в панелка и е на първия етаж и котараците и се разхождат свободно навън, прескачайки през терасата. Но аз моя не мога да го пускам, защото е породист и може да го откраднат.
Единствената ми надежда е един ден да се преместя в къща и като по филмите, котаракът да си излиза през спец. котешка вратичка навън на двора.
Вече си мисля, че тези дългокосмести породи трябва да спрат да се развъждат или да предупреждават хората, че не са за панелни жилища, а за къщи.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Пробвай с витамини "Петнил", действат много добре.
Имам две кучета, пинчер и кокер и всеки ден действам с прахосмукачката. Нормално е пролет и есен да се скубят повече.

# 6
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Миличка, аз имах същия проблем. Нашият котарак също е бял дългогосмест, порода турска ангорска.
Космите бяха навсякъде, колкото и да се чистеше. И понеже са едни лекички се случваше и да хвърчат нагоре ,да влизат в храната. Писна ми и реших, че не мога да издържам повече така и котарака от само вътре, започна да излиза и навън. През цялото лято вече е навън., а през зимата стои само в коридора и пак излиза навън. Понеже е кастриран, не се скита и си стои в двора /в къща сме/.Рядко излиза от двора, разхожда се и се връща. Така ми е много по-добре. Животните не са виновни, понякога ми е жал, взехме  го, защото беше най-красивото малко котенце на света и сина ми ми наду главата,че иска котето. Но сега и той е по щастлив така, хем е свободен, хем влиза и на топло. Е, вече не е толкова бял, цапа се, ама като имам време го сресвам и му обръщам внимание, за да е пак толкова красив.

# 7
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
При последното ми посещение при кучешки фризьор имаше и котки. Поостригват се с машинката и така се избягва това скубане.  Wink

Последна редакция: пт, 25 мар 2011, 12:39 от syn

# 8
  • Мнения: 241
Всички животни през пролетта "свалят" зимната козина. Ако живеят на топло, "свалянето" започва още от нова година. Правете всеки ден "скубане" на животинката. При обикновеното ресане, гребена (четката) маха само падналите в момента косми. Тези, които падат след няколко часа си хвърчат из дома. При ежедневното "скубане" се махат и космите, които се държат едвам-едвам и ще паднат до утре. Всъщност животното не го боли, дори му е приятно, а Вие си решавате проблема.

# 9
  • Мнения: 1 174
....
Вече си мисля, че тези дългокосмести породи трябва да спрат да се развъждат или да предупреждават хората, че не са за панелни жилища, а за къщи.

Е, сама си разбрала какво исках да ти кажа. Ясно е, че не можеш да го пускаш вън, просто исках да ти кажа откъде идва проблема.
Скубането е добра идея, така помагам на голямото си куче /каракачанка/ да смени козината, направо хващам с ръце туфа козина и подръпвам, то се усеща кога поддава, кефи се и му олеква  Laughing

# 10
  • Мнения: 5 207
Моят катарак е бял, късокосмест, улична порода, но целогодишно е извор на косми с всякаква дължина, а пролет и есен всяко негово движение води до водопад от косми. На всичкото отгоре козната му е остра и се сещате как космите се забиват в килими, дамаски и дрехи. На дългокосместите поне козината е като пух и не се забива. Но човек като взима животно за гледане в апартамент, трябва да е наясно с минусите.
Справям се като прахосмуча редовно, но не всеки ден, и минавам килимите и дамаските с влажна кърпа, за да обера космите.
Котаракът решем винаги когато можем. Например, момчето си идва при мен за доза любов Laughing и аз се възползвам. Другото нещо, което правя при по-топло време, е да го вкарам в банята, мокря си ръцете (навлажнявам ги, не да са много мокри) и ги прокарвам по тялото му. Полепят се много косми, които изплаквам, след което повтарям докато спре да пуска. Той през цялото време се мъчи да се свре в най-тесния ъгъл, но реакцията не е така бурна като при къпане с течаща вода. С тази водна процедура се спря и да повръща, че преди си пълнеше стомаха с косми, пасеше ми цветята и повръщаше.
Вероятно и на персийка ще даде резултат.

Последна редакция: пт, 25 мар 2011, 11:51 от Guess Who

# 11
  • Мнения: 722
Откакто се помня винаги сме имали котки. И все са били дългокосмести. В момента имам един персиец, след известно време ще си вземем и още едно коте.
 Никога не ми е било проблем чистенето на козината. Прекалено си обичам животните, за да приемам козината им като проблем..  Naughty. Просто чистя и това е. Къпя го, реша го, давам витамини, но пак има козинка по земята. Решението- прахосмукачка, тиксо и четка.
 За тези, които искат да не чистят косми- просто не си взимайте котка. Хубаво помислете за отговорностите, които носи със себе си пухкавката топка.
 Това със подстригването- подлъгах се веднъж, но втори път няма да го направя  Naughty

# 12
  • Мнения: 303
Сега видях в Интернет снимки на персийски котки, подстригани с машинка като лъвчета. Губи им се доста от красотата, но май в това е спасението.
Никога повече не бих си взела персийка, и на никого не препоръчвам-особено на майки с малки деца.
Моят син, въпреки че вече е на 7 г. все му забранявам да прегръща котака, че после не мога да му изчистя дрехите, но детето си е дете.

Последна редакция: сб, 26 мар 2011, 12:32 от stacy77

# 13
  • Мнения: 722
Сега видях в Интернет снимки на пресийски котки, подстригани с машинка като лъвчета. Губи им се доста от красотата, но май в това е спасението.
Никога повече не бих си взела персийка, и на никого не препоръчвам-особено на майки с малки деца.
Моят син, въпреки че вече е на 7 г. все му забранявам да прегръща котака, че после не мога да му изчистя дрехите, но детето си е дете.
Да, голяма е разликата са подстригнати  Sad  За това, че не би си взела повече персийска маца- има и късокосмести. Пак са със сплесната муцунка, пак са мекички, но козинката им е доста по-късичка.
 Аз обожавам дългокосмести животинки и мечтата ми /тй като си имам вече котарак/ е да си взема един померан, но цената им е доооста солена. Може би бих се примирила със самоед или чау чау...

# 14
  • Мнения: 1
Справянето е в пускането на прахосмукачка/стирка всеки ден и редовното решене на котето...последното дейсва доста успокояващо и за двете страни....т.е. и за котето и за собственика  Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 6
Къде в София си водите котките за подстрижка? И аз реших да я подстрижа и миналото лято я водихме при един доктор в жк Борово.В обявата пишеше подстригване и къпане.Нашата котка изпитва ужас от къпане и след всяко такова аз съм като след война-цялата в рани и драскотини.И затова много се зарадвах на тази обява.Обаче беше някакъв кошмар-наложи се  аз да държа котката ,а т.н. доктор се въртеше насам натам и тя издивя съвсем.А за  постригването  просто нямам думи-три пъти изпуска котето и го гонихме мокро из цялата стая.Та ,ако някой е доволен от клиника в София,където могат да я пострижат и изкъпят без да минем през целия ужас,моля дайте кординати.

# 16
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Ние имаме персиец-рижав,много ми е хубав,но,космите наистина са голяма хамалогия,а и нашия котак хич не дава да го решим.Като ме види с гребена и ножицата се крие под леглото LaughingНожицата е за големите сплъстени топки козина,които даже са ми по-голям проблем от падащите косми. Mr. GreenА иначе всеки ден прахосмучене и след това минавам пода и килимите с уондермоп май се казват-тези с гумата които имат дръжка за изцеждане навлажнен с вода и омекотител.Ще се учудите колко още косми се събират и след прахосмукачката. newsm78
Освен това ароматизира и е антистатично.

# 17
  • Мнения: 2 241
Хах... познат проблем  Mr. Green
Мисля, че освен всекидневно чистене, оправия друга няма  Laughing
Нашата персийка сега една седмица беше сама вкъщи, килим от косми беше направила  ooooh!
Старая се да чистя винаги когато мога, или само за две минути да изпрахосмуча каквото мога.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 990
Къде в София си водите котките за подстрижка? И аз реших да я подстрижа и миналото лято я водихме при един доктор в жк Борово.

Нямам котка, но в събота водих нашето куче на фризьор. Намира се в кв. Банишора, ВЦ Свети Антим. В ценоразписа пишеше, че подстригва и персийски котки. Ако те интересува, ще ти дам телефоните му, да си запишеш час.
Кучето само го подстригваше, без къпане, не знам дали това е обичайното, защото отскоро сме с кокера. До сега 2 пъти съм го водила там, има подход към кучето, не ми е оставил неприятно впечатление. Не е доктор, фризьор е.

# 19
  • София
  • Мнения: 6
Да ,ако може дайте телефона на фризьора.Нашата всъщност не е персийка,но козината й е по дълга даже и от персийските.И имам чуството,че от както я подстригахме стана още по дълга.Обаче е доста агресивна при къпане и явно и при постригване(както се оказа).Сега изглежда огромна.Като я постригаха изглеждаше два пъти по малка.

# 20
  • Мнения: 1 788
Аз имам персийска котка също.
В началото ми беше трудно да свикна с топките косми, които сякаш имат крака и се навират на всевъзможни места.
Но определено космите от късокосместа котка повече ме дразнят от тези персийски снопчета...
Пускам прахосмукачка по-често и се научих да си прибирам прането по-бързо, без да се застоява на купчинка някъде в стаята и тя - Нейно Величество котка, да ляга върху него...
За почистване на космите ползвам една четка от Метро, за дрехи е, представлява елипса, покрита с нещо като плат, но с къси и остри косъмчета, които събират косми идеално. Имам няколко - една само за дрехите, друга - за килим, столове и т.н.
Когато приготвям храна се старая изключително много и не допускам да има косъм. Не е изключено, обаче, да ми се случи все някой път, де...

# 21
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Забелязах,че на персийските котки им расте много бавно козината като се подстриже.Аз моя му изрязвам сплъстеното с ножицата и на тези места много бавно расте козина-от есента има още непорастнали места.В тази връзка ако може да попитам,извинявам се предварително,че използвам темата,ако някой е ползвал специалните гребени,които едновременно сресват и режат заплетеното,моля да кажат дали вършат работа,че много се мъчим с тая ножица-взаимно де #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
Да ,ако може дайте телефона на фризьора.

Надявам се да не се счете като реклама. Давам телефона, защото самата аз трудно открих човек, предлагащ фризьорски услуги за животни: 0888 508 444 - Александър Стоянов.
Трябва предварително да се запише час, защото работи с малко извратено работно време, в делничните дни май беше до 15ч., но не съм съвсем сигурна.

# 23
  • Мнения: 15 379
Ресане на котката и редовно обиране на космите с прахосмукачката.
Пролет и есен сменят кожухчетата си, спасение няма.

Никога и за нищо на света не бих подстригала котката си! Кръцване на козината около слабините, с цел подпомагане на животното да се справя с интимната си хигиена - да, но цялостно подстригване - никога.

Сашо е подстригвал той-пудела ни. Добър е и е нежен с животните.
Идва на място.

# 24
  • Мнения: 722
Забелязах,че на персийските котки им расте много бавно козината като се подстриже.Аз моя му изрязвам сплъстеното с ножицата и на тези места много бавно расте козина-от есента има още непорастнали места.В тази връзка ако може да попитам,извинявам се предварително,че използвам темата,ако някой е ползвал специалните гребени,които едновременно сресват и режат заплетеното,моля да кажат дали вършат работа,че много се мъчим с тая ножица-взаимно де #Crazy
Моя също бяга от гребена и му се появяват сплъстявания. Като усетя такива, взимам една игличка и внимателно разплитам. Ако е по-голямо сплъстяването- кръц с ножицата. От четките съм имала един вид, който трябваше уж да ме улесни и да избегна ножицата, но нещо не останах много доволна. Сега имам обикновена четка-от едната страна е със тътички шипчета, от другата е за събиране на косми- от нея съм по-доволна.

# 25
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Благодаря за отговора.До колкото разбрах специалния гребен не е  много надежден :thinkБеше ми надеждата в нещо такова,но май ще карам с ножицата #Cussing outВсе пак ако има и някой друг да е ползвал ще съм благодарна за още мнения  bouquet

# 26
  • Мнения: 768
Не бих посъветвала някой да си подстриже персийчето. Веднъж направих тази грешка и напълних буквално цялата къща с косми. В крайна сметка новите падащи косми стават по-къси и по-трудни за почистване, дългите поне се виждат. Иначе се стрижат изложбените определено време преди събитието, за да имат по-хубава козина.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 260
А някои от вас да знае как могат да се изчистят от изпрани вече дрехи косми на такава котка ,тъй като една приятелка има котка и казва ,че дори след пране  космите седят по дрехите....

# 28
  • Мнения: 15 379
Има специални лепящи ролки за дрехи - дрехата се минава с ролката и космите остават по нея.
Друг вариант е електрическа машинка, събира косми и топчета от дрехата.

# 29
  • Мнения: 2 241
Тези електрическите вършат ли работа? Нещо не мога да им се доверя...

# 30
  • Мнения: 15 379
Вършат, но с лепкавите ролки е много по-бързо.
Може и с прахосмукачката, с малката четка, която е всъщност накрайник. С нея почиствам дрехи - облечени или не, дивани, постелката му.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 975
Не разбирам защо сте против подстригването  newsm78, нашия котак бял персиец на почти 6 год. всяка пролет е на фризьор.

# 32
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Ами до кожата ли ги подстригват Rolling Eyes и не е ли супер смешно-пухкава глава с някакво тяло на мишка Laughing    Нали чрез козината котките си регулират температурата newsm78Май предпочитам да не го кълцам,не че ще стои послушен де Joy
А за космите по дрехите и аз с прахосмукачката ги обирам или с широкото тиксо,късам ленти и залепям по дрехите,добре обира Hug






# 33
  • Варна
  • Мнения: 975
  Е малко е смешен наистина, но той не се сърди много  Mr. Green.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 990
На мен ми прилича на лъвче с тази прическа. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 768
Има едни четки за дрехи направени от един червен текстилен на вид материал, в едната посока събира космите, в другата ги сваля от четката..... ама го обясних  ooooh! .. но не намерих картинка да ви покажа. Преди се продаваха в магазини като Практикер, Метро, Бриколаж. Само това решава проблема с дрехите, доколкото изобщо може да се реши.
А за подстригването... резултатът беше, че пак падат толкова косми, но по-къси и по-трудно събираеми, не като да си го извадиш от устата например  Mr. Green

# 36
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
ellia,много ти е хубав котаранчо Laughing,моят е същият само дето е рижав-червено таби се води.Представям си го колко ще е смешен в лъвския си вид  hahahaще се опитам да кача снимка

# 37
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Моят е малко по-кльощав,не е много по яденето Crazy

 
image uploading

# 38
  • Мнения: 722
Има специални лепящи ролки за дрехи - дрехата се минава с ролката и космите остават по нея.
Друг вариант е електрическа машинка, събира косми и топчета от дрехата.

Това с лепещото много бързо свършва... Същата, че даже и по-добра работа върши и влажен чорап. Намокряш един чорап, изстискваш го, нахлузваш на ръката и почваш да събираш космаци  Laughing Става за почистване и на дамаски, и на дрехи  Peace

# 39
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Точно,защото ролката свършва бързо,може върху изпразнената ролка да се увие тиксо с лепящата страна навън,хем ще е по-евтино,хем за многократна употреба    Hug                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

# 40
  • Мнения: 15 379
Това с чорапа не го знаех.
Котараците са много готини Heart Eyes.

Катеринка да поохрани рижавото прекрасниче, защото е доста слабичко Wink.
Да не качвам снимка на моята тлъста прелест, коремът му виси до пода ooooh!.

# 41
  • Мнения: 1 788
Има едни четки за дрехи направени от един червен текстилен на вид материал, в едната посока събира космите, в другата ги сваля от четката..... ама го обясних  ooooh! .. но не намерих картинка да ви покажа. Преди се продаваха в магазини като Практикер, Метро, Бриколаж. Само това решава проблема с дрехите, доколкото изобщо може да се реши.
А, точно за такава и аз писах! На мен само тя ми е спасението...
Да, червен текстилен материал е.
Обяснила сте го по-добре от мен, де  Embarassed

# 42
  • Мнения: 2 241
Дайте снимка на тези четки де  Crazy

# 43
  • Мнения: 722
Предполагам, че става въпрос ето за тази четка http://dinora1605.snimka.bg/photos-from-gsm/razni.502708.22894316 Моята вече е доста амортизирана, но все още си я ползвам. Ето отблизо плата http://dinora1605.snimka.bg/photos-from-gsm/razni.502708.22894315 Той е като дамаска. На дръжката на четката по принцип имаше едно бутонче, което превърта главата на четката, за да е удобно за работа с лява или дясна ръка. Моето бутонче след един инцидент  hahaha се счупи. http://dinora1605.snimka.bg/photos-from-gsm/razni.502708.22894317

Купих си я миналата година от магазин от типа на левчетата. Като цена беше около 2 лв.

# 44
  • Мнения: 2 241
Dinora1605, благодаря   bouquet

# 45
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Момичета,вчера си купих от магазин за стоки от германия-така се казваше,една ролка за обиране на мъхове и косми,която се мие и после пак е лепкава newsm78.Много добре ми обра котешките косми от дрехите,и струваше само 1.70лв.Такава не бях виждала и ще си купя още ,че да имам за напред Thinking

# 46
  • Мнения: 303
Момичета,вчера си купих от магазин за стоки от германия-така се казваше,една ролка за обиране на мъхове и косми,която се мие и после пак е лепкава newsm78.Много добре ми обра котешките косми от дрехите,и струваше само 1.70лв.Такава не бях виждала и ще си купя още ,че да имам за напред Thinking
Аз съм авторката на темата-не предполагах, че има толкова много домакини с този проблем за космите, които са навсякъде.
Какво да ви кажа, преди си давах парите за такива четки, които се описват в цитата, ама са пълен боклук-изхабяват се много бързо.
Аз обирам космите от дивана и от дрехите с влажна ръка, а от одеалата-с приставката на прахосмукачката за ъгли.
Старая се да изтърсвам всеки ден и вече не разрешавам на котака да се качва по леглата, ама космите пак си летят-снощи имаше в зелената салата.
Ама какво да се прави-примирих се, че ще е така в следващите 10-12 год. Laughing

# 47
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Хареса ми,че са малки и сгъваеми и  ще си слагам четчицата в дамската чанта.Хиляди пъти като изляза навън или до магазина установявам ,че по дрехите имам косми,които не съм видяла,а с ролката набързо ще ги обирам.Направо ме е срам като ида някъде и да си нося котешки косми по мен  Embarassed #2gunfireА иначе и аз така пообирам дивана,за да може пухчо да се пльосне на чисто Joy

# 48
  • Мнения: 722
катеринка, ако не е проблем може ли да направиш снимка на тази четка? За пръв път чувам за такава, а колко четки за ресане и почистване са минали през ръцете ми  ooooh! ...
Аз обирам космите от дивана и от дрехите с влажна ръка, а от одеалата-с приставката на прахосмукачката за ъгли.
Старая се да изтърсвам всеки ден и вече не разрешавам на котака да се качва по леглата, ама космите пак си летят-снощи имаше в зелената салата.
Ама какво да се прави-примирих се, че ще е така в следващите 10-12 год. Laughing
Влажната ръка можеш да я заместиш с чорапа /отново влажен/- почиства по-добре и по-бързо.
 Как става номера със забраната на мацата да се качва по канапетата? Моя си спи където му падне, най-вече ако има купчина чисти дрехи, на канапето или на моето място в леглото  Laughing
 По въпроса с примиряването- при мен не е за 10 години, а за цял живот. Не мога да си представя да живея без котка. Като почина миналия ми котарак /още не мога да си го прежаля/ бях 2 седмици без котка. Единствените дни в моя живот без котешки косъмчета... Да не описвам накрая как не исках да се отделя от една улична котка...

# 49
  • Мнения: 303
Това за чорапа вече го четох и го намирам за страшно тъпо. Защо ли? Защото после тия косми трябва да се махат от чорапа и той да се суши.
С ръка става най-бързо и най-лесно.

# 50
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
катеринка, ако не е проблем може ли да направиш снимка на тази четка? За пръв път чувам за такава, а колко четки за ресане и почистване са минали през ръцете ми  ooooh! ...
dinora1605,eто снимки,не са с добро качество ама са от скапан телефон вечерта Rolling Eyes

# 51
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Aми,то не е четка,а по-скоро гумена леплива ролка,грешката е в мен,не се изразих правилно ooooh!иначе се мие след като се замърси.Не знам колко ще издържи,но я имам едва от вчера newsm78Измих я вече един път,все още си лепи,дано е за повече време Hug

# 52
  • Мнения: 15 379
Няма да издържи дълго. Лепкащото бързо си отива.

# 53
  • Мнения: 722
Това за чорапа вече го четох и го намирам за страшно тъпо. Защо ли? Защото после тия косми трябва да се махат от чорапа и той да се суши.
С ръка става най-бързо и най-лесно.
Пробвай някой път...
катеринка и аз ще я потърся тази четка, може да ми послужи някой път.

# 54
  • Мнения: 18
Мойте котачета не са персийски,но са бели и космите са нвсякъде,решим се редеовно,но действиет0 е временно.Купих ролки,който са като тиксо и само въртим цялото семейство  отлепяме,въртим,отлепяме, въртим хахах Joy
Видях една много интересна в Т маркет.Подобна на тази на катеринка,само че беше по голяма,струваше около 4 лв,но се бях запасила с тези обикновените и не си купих.Дано ги има още,мисля да пробвам!

# 55
  • Мнения: 0
Момичета, честно да ви кажа няма спасение от космите на персийските котки! Нищо не помага. Пробвала съм най-различни четки, последно си купих сушилна машина, която горе-долу обира космите от дрехите.

# 56
  • Мнения: 303
Така е, няма спасение, но аз толкова си обичам котето, че не мога да си представя да го махна само заради това.
Даже имах един "приятел"/интимен/, който се дразнеше от това, че котаракът ме си качва при мен на спалнята и все ме караше да го махам. Но аз предпочитам да се разделя с мъж, отколкото с котето ми.

# 57
  • Мнения: 2 241
Всичко много хубаво, но котката в леглото- НЕ  Naughty

# 58
  • Мнения: 1 919
Ами как се справяме....лесно по топлите сезони се подстригваме прическа "лъв", през другото време реша козината по 2-3 пъти на ден да обера падащите косми, 2 прахусмукачки на ден.... Mr. Green
   с прическа
 Rolling Eyes  тук вече  3 месеца след подстригването....
А падането на косми няма как да се спре, това си е естествен процес, все едно да спрем да ни пада косата, нали се подменя. Редовното ресане спира "космите навсякъде" просто защото се обират тези който са решили да падат... Кофти е ако нямаме време за това  Whistling налага се с ножичка да отстранявам сплъстяванията, които се образуват за 2 дена при нас.

Последна редакция: вт, 24 май 2011, 08:29 от Thomasito

# 59
  • София
  • Мнения: 1 243
Вкъщи сме с куче и котка. Борбата с космите е пред-решена, но не се давам  Laughing След ремонта махнах всякакви излишни постелки, килими и тн. Сега минавам за отрицателно време плочките и ламината с прахосмукачка и моп - задължително от тези с гъбите, друго не върши работа. Дамаската - с влажна микрофибърна кърпа. Завивките изтупвам и пера. Дрехите - с лепкащите ролки. И аз скубя кучето, като стане нетърпимо.
Дали един ден ще ми липсват летящите навсякъде косъмчета?...

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Не прочетох цялата тема и полезните съвети, но като собственичка на персийски котарак от 5г. и 6м., съжалявам че трябва да те отчая, но спасени от космите няма! Реша го през ден-два, пускам прахосмукачка пак през ден, но дори всеки ден няма да е излишно.  Когато чистя с прахосмукачката, сам идва и ляга пред нея, да го прахосмуча, голям кеф му е:))). Всичко в къщи е набито с косми, но вече се примирих, че проблема е нерешим. Ползвала съм всякакви видове четки да почистване на косми, влажна ръка, скоч навит на ръката, решавам проблема за няколко часа. Дори да го подстрижеш, косми пак падат, само че са по къси.
Нося лещи, редовно попадат косми в очите ми и залепват, дори се примирих с полепналите косми по дрехите (особено черните). Невероятно, но факт - намерих негов 10 см. косъм върху акумулатора на колата си.
Никога преди това не съм гледала гадинка, обичам си го, отгледах го с любов, спокоен нрав и много любвеобилен, единствения му дефект е, че драска на опредени  места, и въпреки това нито го подарявам, нито го продавам:))))

# 61
  • Мнения: 22
Ресане на котката и редовно обиране на космите с прахосмукачката.
Пролет и есен сменят кожухчетата си, спасение няма.

Никога и за нищо на света не бих подстригала котката си! Кръцване на козината около слабините, с цел подпомагане на животното да се справя с интимната си хигиена - да, но цялостно подстригване - никога.

Сашо е подстригвал той-пудела ни. Добър е и е нежен с животните.
Идва на място.


Привет,

Около интимните части и аз го подстригвам. Но се чудя дали не му е горещо като цяло и дали не е по-добре цялостно подстригване?

Общи условия

Активация на акаунт