Как се справяте с падането на козината на персийски котки?

  • 33 667
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Момичета,вчера си купих от магазин за стоки от германия-така се казваше,една ролка за обиране на мъхове и косми,която се мие и после пак е лепкава newsm78.Много добре ми обра котешките косми от дрехите,и струваше само 1.70лв.Такава не бях виждала и ще си купя още ,че да имам за напред Thinking

# 46
  • Мнения: 303
Момичета,вчера си купих от магазин за стоки от германия-така се казваше,една ролка за обиране на мъхове и косми,която се мие и после пак е лепкава newsm78.Много добре ми обра котешките косми от дрехите,и струваше само 1.70лв.Такава не бях виждала и ще си купя още ,че да имам за напред Thinking
Аз съм авторката на темата-не предполагах, че има толкова много домакини с този проблем за космите, които са навсякъде.
Какво да ви кажа, преди си давах парите за такива четки, които се описват в цитата, ама са пълен боклук-изхабяват се много бързо.
Аз обирам космите от дивана и от дрехите с влажна ръка, а от одеалата-с приставката на прахосмукачката за ъгли.
Старая се да изтърсвам всеки ден и вече не разрешавам на котака да се качва по леглата, ама космите пак си летят-снощи имаше в зелената салата.
Ама какво да се прави-примирих се, че ще е така в следващите 10-12 год. Laughing

# 47
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Хареса ми,че са малки и сгъваеми и  ще си слагам четчицата в дамската чанта.Хиляди пъти като изляза навън или до магазина установявам ,че по дрехите имам косми,които не съм видяла,а с ролката набързо ще ги обирам.Направо ме е срам като ида някъде и да си нося котешки косми по мен  Embarassed #2gunfireА иначе и аз така пообирам дивана,за да може пухчо да се пльосне на чисто Joy

# 48
  • Мнения: 722
катеринка, ако не е проблем може ли да направиш снимка на тази четка? За пръв път чувам за такава, а колко четки за ресане и почистване са минали през ръцете ми  ooooh! ...
Аз обирам космите от дивана и от дрехите с влажна ръка, а от одеалата-с приставката на прахосмукачката за ъгли.
Старая се да изтърсвам всеки ден и вече не разрешавам на котака да се качва по леглата, ама космите пак си летят-снощи имаше в зелената салата.
Ама какво да се прави-примирих се, че ще е така в следващите 10-12 год. Laughing
Влажната ръка можеш да я заместиш с чорапа /отново влажен/- почиства по-добре и по-бързо.
 Как става номера със забраната на мацата да се качва по канапетата? Моя си спи където му падне, най-вече ако има купчина чисти дрехи, на канапето или на моето място в леглото  Laughing
 По въпроса с примиряването- при мен не е за 10 години, а за цял живот. Не мога да си представя да живея без котка. Като почина миналия ми котарак /още не мога да си го прежаля/ бях 2 седмици без котка. Единствените дни в моя живот без котешки косъмчета... Да не описвам накрая как не исках да се отделя от една улична котка...

# 49
  • Мнения: 303
Това за чорапа вече го четох и го намирам за страшно тъпо. Защо ли? Защото после тия косми трябва да се махат от чорапа и той да се суши.
С ръка става най-бързо и най-лесно.

# 50
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
катеринка, ако не е проблем може ли да направиш снимка на тази четка? За пръв път чувам за такава, а колко четки за ресане и почистване са минали през ръцете ми  ooooh! ...
dinora1605,eто снимки,не са с добро качество ама са от скапан телефон вечерта Rolling Eyes

# 51
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Aми,то не е четка,а по-скоро гумена леплива ролка,грешката е в мен,не се изразих правилно ooooh!иначе се мие след като се замърси.Не знам колко ще издържи,но я имам едва от вчера newsm78Измих я вече един път,все още си лепи,дано е за повече време Hug

# 52
  • Мнения: 15 379
Няма да издържи дълго. Лепкащото бързо си отива.

# 53
  • Мнения: 722
Това за чорапа вече го четох и го намирам за страшно тъпо. Защо ли? Защото после тия косми трябва да се махат от чорапа и той да се суши.
С ръка става най-бързо и най-лесно.
Пробвай някой път...
катеринка и аз ще я потърся тази четка, може да ми послужи някой път.

# 54
  • Мнения: 18
Мойте котачета не са персийски,но са бели и космите са нвсякъде,решим се редеовно,но действиет0 е временно.Купих ролки,който са като тиксо и само въртим цялото семейство  отлепяме,въртим,отлепяме, въртим хахах Joy
Видях една много интересна в Т маркет.Подобна на тази на катеринка,само че беше по голяма,струваше около 4 лв,но се бях запасила с тези обикновените и не си купих.Дано ги има още,мисля да пробвам!

# 55
  • Мнения: 0
Момичета, честно да ви кажа няма спасение от космите на персийските котки! Нищо не помага. Пробвала съм най-различни четки, последно си купих сушилна машина, която горе-долу обира космите от дрехите.

# 56
  • Мнения: 303
Така е, няма спасение, но аз толкова си обичам котето, че не мога да си представя да го махна само заради това.
Даже имах един "приятел"/интимен/, който се дразнеше от това, че котаракът ме си качва при мен на спалнята и все ме караше да го махам. Но аз предпочитам да се разделя с мъж, отколкото с котето ми.

# 57
  • Мнения: 2 241
Всичко много хубаво, но котката в леглото- НЕ  Naughty

# 58
  • Мнения: 1 919
Ами как се справяме....лесно по топлите сезони се подстригваме прическа "лъв", през другото време реша козината по 2-3 пъти на ден да обера падащите косми, 2 прахусмукачки на ден.... Mr. Green
   с прическа
 Rolling Eyes  тук вече  3 месеца след подстригването....
А падането на косми няма как да се спре, това си е естествен процес, все едно да спрем да ни пада косата, нали се подменя. Редовното ресане спира "космите навсякъде" просто защото се обират тези който са решили да падат... Кофти е ако нямаме време за това  Whistling налага се с ножичка да отстранявам сплъстяванията, които се образуват за 2 дена при нас.

Последна редакция: вт, 24 май 2011, 08:29 от Thomasito

# 59
  • София
  • Мнения: 1 246
Вкъщи сме с куче и котка. Борбата с космите е пред-решена, но не се давам  Laughing След ремонта махнах всякакви излишни постелки, килими и тн. Сега минавам за отрицателно време плочките и ламината с прахосмукачка и моп - задължително от тези с гъбите, друго не върши работа. Дамаската - с влажна микрофибърна кърпа. Завивките изтупвам и пера. Дрехите - с лепкащите ролки. И аз скубя кучето, като стане нетърпимо.
Дали един ден ще ми липсват летящите навсякъде косъмчета?...

Общи условия

Активация на акаунт