Как се справяте с падането на козината на персийски котки?

  • 34 693
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 376
Вършат, но с лепкавите ролки е много по-бързо.
Може и с прахосмукачката, с малката четка, която е всъщност накрайник. С нея почиствам дрехи - облечени или не, дивани, постелката му.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 975
Не разбирам защо сте против подстригването  newsm78, нашия котак бял персиец на почти 6 год. всяка пролет е на фризьор.

# 32
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 371
Ами до кожата ли ги подстригват Rolling Eyes и не е ли супер смешно-пухкава глава с някакво тяло на мишка Laughing    Нали чрез козината котките си регулират температурата newsm78Май предпочитам да не го кълцам,не че ще стои послушен де Joy
А за космите по дрехите и аз с прахосмукачката ги обирам или с широкото тиксо,късам ленти и залепям по дрехите,добре обира Hug






# 33
  • Варна
  • Мнения: 975
  Е малко е смешен наистина, но той не се сърди много  Mr. Green.

# 34
  • София
  • Мнения: 8 386
На мен ми прилича на лъвче с тази прическа. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 768
Има едни четки за дрехи направени от един червен текстилен на вид материал, в едната посока събира космите, в другата ги сваля от четката..... ама го обясних  ooooh! .. но не намерих картинка да ви покажа. Преди се продаваха в магазини като Практикер, Метро, Бриколаж. Само това решава проблема с дрехите, доколкото изобщо може да се реши.
А за подстригването... резултатът беше, че пак падат толкова косми, но по-къси и по-трудно събираеми, не като да си го извадиш от устата например  Mr. Green

# 36
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 371
ellia,много ти е хубав котаранчо Laughing,моят е същият само дето е рижав-червено таби се води.Представям си го колко ще е смешен в лъвския си вид  hahahaще се опитам да кача снимка

# 37
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 371
Моят е малко по-кльощав,не е много по яденето Crazy

 
image uploading

# 38
  • Мнения: 722
Има специални лепящи ролки за дрехи - дрехата се минава с ролката и космите остават по нея.
Друг вариант е електрическа машинка, събира косми и топчета от дрехата.

Това с лепещото много бързо свършва... Същата, че даже и по-добра работа върши и влажен чорап. Намокряш един чорап, изстискваш го, нахлузваш на ръката и почваш да събираш космаци  Laughing Става за почистване и на дамаски, и на дрехи  Peace

# 39
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 371
Точно,защото ролката свършва бързо,може върху изпразнената ролка да се увие тиксо с лепящата страна навън,хем ще е по-евтино,хем за многократна употреба    Hug                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

# 40
  • Мнения: 15 376
Това с чорапа не го знаех.
Котараците са много готини Heart Eyes.

Катеринка да поохрани рижавото прекрасниче, защото е доста слабичко Wink.
Да не качвам снимка на моята тлъста прелест, коремът му виси до пода ooooh!.

# 41
  • Мнения: 1 780
Има едни четки за дрехи направени от един червен текстилен на вид материал, в едната посока събира космите, в другата ги сваля от четката..... ама го обясних  ooooh! .. но не намерих картинка да ви покажа. Преди се продаваха в магазини като Практикер, Метро, Бриколаж. Само това решава проблема с дрехите, доколкото изобщо може да се реши.
А, точно за такава и аз писах! На мен само тя ми е спасението...
Да, червен текстилен материал е.
Обяснила сте го по-добре от мен, де  Embarassed

# 42
  • Мнения: 2 218
Дайте снимка на тези четки де  Crazy

# 43
  • Мнения: 722
Предполагам, че става въпрос ето за тази четка http://dinora1605.snimka.bg/photos-from-gsm/razni.502708.22894316 Моята вече е доста амортизирана, но все още си я ползвам. Ето отблизо плата http://dinora1605.snimka.bg/photos-from-gsm/razni.502708.22894315 Той е като дамаска. На дръжката на четката по принцип имаше едно бутонче, което превърта главата на четката, за да е удобно за работа с лява или дясна ръка. Моето бутонче след един инцидент  hahaha се счупи. http://dinora1605.snimka.bg/photos-from-gsm/razni.502708.22894317

Купих си я миналата година от магазин от типа на левчетата. Като цена беше около 2 лв.

# 44
  • Мнения: 2 218
Dinora1605, благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт