Потребителски кредит - откъде?

  • 13 158
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 54
Предстои ми теглене на потребителски кредит и ми е много трудно да избера подходящата банка. По принцип ДСК предлагат най-ниски лихви, но обслужването им е безобразно и повече там няма да стъпя. Направо съм потресена от некомпетентността, безхаберието, мързела, немарливостта и наглостта на един "кредитен инспектор" от централата им на Бенковски. Сега се колебая между ПИБ и Райфайзен. Моля, ако някой е теглил наскоро потребителски кредит да сподели мнения - коя банка да избера?

# 1
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Предстои ми теглене на потребителски кредит и ми е много трудно да избера подходящата банка. По принцип ДСК предлагат най-ниски лихви, но обслужването им е безобразно и повече там няма да стъпя. Направо съм потресена от некомпетентността, безхаберието, мързела, немарливостта и наглостта на един "кредитен инспектор" от централата им на Бенковски. Сега се колебая между ПИБ и Райфайзен. Моля, ако някой е теглил наскоро потребителски кредит да сподели мнения - коя банка да избера?

Не само обслужването им е безобразно, таксите също, а и начина ми на олихвяване ощетява тези които си погасяват предварително кредитът.
Нашето семейство се набутахме там, но ако някога пак тегля заем ще го направя от СИБАНК.
За това я препаръчвам.

# 2
  • Мнения: 54
Не само обслужването им е безобразно, таксите също, а и начина ми на олихвяване ощетява тези които си погасяват предварително кредитът.
Нашето семейство се набутахме там, но ако някога пак тегля заем ще го направя от СИБАНК.
За това я препаръчвам.

Мисля, че вече никъде няма санкции за предварително погасяване. Специално за потребителските кредити. Благодаря за препоръката!  Hug

# 3
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Абе РББ не бих ги препоръчал. Доста хора изреваха от тяхния навик да си вдигат лихвите както те си искат.

# 4
  • Мнения: 46 526
Абе РББ не бих ги препоръчал. Доста хора изреваха от тяхния навик да си вдигат лихвите както те си искат.

Аз я препоръчвам. Вдигнаха ни лихвата само веднъж, с 1%, а сега януари вече започнаха да свалят - вече сме -0.5%. За ипотечен говоря.
От ОББ също сме доволни, имахме до скоро Потребителски при тях, не са променяли %-та след началото на кризата.

# 5
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
ПИБ нямат такса за предсрочно погасяване при потребителски, но пък лихвата им ми се види височка (всъщност не съм проучвала задълбочено и не знам каква е на други банки).

# 6
  • Мнения: 54
ПИБ нямат такса за предсрочно погасяване при потребителски, но пък лихвата им ми се види височка (всъщност не съм проучвала задълбочено и не знам каква е на други банки).

Да, сравнително висока им е лихвата, но пък останалите такси по управление на кредита са по-ниски и ГПР-то де факто излиза дори по-малко. Не набутват задължителни застраховки като SG, примерно.

# 7
  • Мнения: 380
SG набутват с абсолютно всичко, с което могат да набутат. Говоря от личен опит.

# 8
  • Мнения: 1 195
Имала съм няколко кредита, най доволна останах от ОББ, ако кандидатстваш през сайта даже  май няма и такса за разглеждане.

# 9
  • Мнения: 4 569
Обиколи банките и питай за лихви, как се променят и т.н.

# 10
  • Мнения: 576

Преди 2 години от ОББ ми отпуснаха потребителски кредит само въз основа на лично декларирана заплата, без удостоверителни бележки. Кредитът отдавна съм го погасила, сега поддържам кредитна и дебитна карта от там. Доволна съм от обслужването им. 


Предстои ми теглене на потребителски кредит и ми е много трудно да избера подходящата банка. По принцип ДСК предлагат най-ниски лихви, но обслужването им е безобразно и повече там няма да стъпя. Направо съм потресена от некомпетентността, безхаберието, мързела, немарливостта и наглостта на един "кредитен инспектор" от централата им на Бенковски. Сега се колебая между ПИБ и Райфайзен. Моля, ако някой е теглил наскоро потребителски кредит да сподели мнения - коя банка да избера?

# 11
  • Мнения: 796
Мисля, че вече никъде няма санкции за предварително погасяване. Специално за потребителските кредити. Благодаря за препоръката!  Hug

И аз така си мислих, но точно днес ходих до булбанк и там има 1% за първата година и 0,2% за следващите.

От няколка дена обикалям и аз да сравнявам лихвите за потребителските. Засега се ориентирам към ПИБ, но там ми превеждат заплатата и това също има значение. Остана ми да мина само през ДСК, но все отлагам, като знам какво е обслужването Tired

# 12
  • Мнения: 3 818
Остана ми да мина само през ДСК, но все отлагам, като знам какво е обслужването Tired
Влизаш в сайта на ДСК, попълваш онлайн искане за потребителски кредит и си спестяваш един куп неприятности и чакане Wink

# 13
  • Мнения: 796
Fairy, благодаря  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 14 715
След като ти превеждат заплатата в ПИБ, би трябвало и лихвите да са преференциални и бумащината е никаква. Иначе, служебни бележки, смяна на банка за превод на заплата.....

# 15
  • Мнения: 63
След като ти превеждат заплатата в ПИБ, би трябвало и лихвите да са преференциални и бумащината е никаква. Иначе, служебни бележки, смяна на банка за превод на заплата.....
+1
Лихвата при ПИБ не бих казала, че е висока, сравнено с другите. За справка финсити - http://www.fincity.bg/prod.php?allres=1&res=1&cat=6#product_list
Гледам и този кредит "Професионалист", може би една от от най-добрите оферти. И все пак решението е комплексно. Тука се славят като коректни и с добро обслужване.

# 16
  • Мнения: 796
yovanka, аз точно това исках да си спестя Peace В крайна сметка избрах ПИБ. Първо, че заплатата ми се превежда там и разликата се оказа не малка. Хванах промоция без такса за подаване на документи, но то това го има в много от банките в момента. Таксата за усвояването също беше най-малка, като процент. Дано съм направила правилния избор, че ще бъда вързана към тях 3 години. Пък и това, че няма такса за предсрочно погасяване също наклони везните. Поне се радвам, че се отървавам от Пощенска Laughing

# 17
  • Мнения: 4 116
Че какво й е на Пощенска  Grinning  Аз съм към нея от години и там ми превеждат заплатата. Мисля да тегля кредит скоро, но не съм проучвала въпроса откъде е най- изгодно и тн.

# 18
  • Мнения: 796
Че какво й е на Пощенска  Grinning  Аз съм към нея от години и там ми превеждат заплатата. Мисля да тегля кредит скоро, но не съм проучвала въпроса откъде е най- изгодно и тн.

*Тедка*, недоволството ми е най-вече заради обслужването, не от предлаганите им услуги, въпреки, че за един 3-годишен кредит ми вдигнаха лихвата 2 пъти. Уж префернциални клиенти, не знам си какво и после като теглих чертата, се оказа, че съм голям баламулник Laughing Имам и 2 кредитни карти, които сега се опитвам да закрия, а те 2 дена ме мотат...

Но предполагам, че ако заплатата ти минава през тях те ще са ти най-изгодни Peace

# 19
  • Мнения: 4 116
loca, благодаря  Hug
И аз не съм очарована от тях де, ще проуча като му дойде времето.

# 20
  • Мнения: 101
Специално за Пощенска банка - важно е в кой клон ще влезете. Имам прекрасни впечатления от определени служители и съм потресена от отношението на други. Относно кредитите - дават страхотни преференции, ако заплатата се превежда по сметка в банката. Кредитните карти, трябва да знае човек как да ги ползва, иначе излизат доста солени. Но, пак служителите трябва да обясняват, и то качествено - българинът още не знае що е то кредитна карта и си я ползва както дойде. loca, направила си добър избор! Добре, че има хора, като теб, които се интересуват и питат, а не да влязат в първата банка и да излязат с 20000 лв потребителски кредит! Успех с изплащането! Ако решиш да погасяваш предсрочно - по закон нямат право да ти искат такса за погасяване. Поинтересувай се дали имат и застраховка на кредита - още един разход е, но не дай Боже, да се разболееш - ще ти облекчи плащанията!
Един съвет към всички - ПИТАЙТЕ! Винаги питайти за месечни, годишни, седмични такси, такси за закриване, откриване, обслужване и т.н. Имайте едно наум, когато Ви предлагат БОНУС към даден продукт и ПИТАЙТЕ и за него подробно. ЧЕТЕТЕ договорите, не е обидно, не е неприлично и не показва недоверие, а интелигентност и заинтересованост!

# 21
  • Мнения: 301
Няма връзка с потребителските кредити, а по скоро с банките и обслужващия им персонал, но все пак:

Един съвет към всички - ПИТАЙТЕ! Винаги питайти за месечни, годишни, седмични такси, такси за закриване, откриване, обслужване и т.н.


Днес въоръжена с лист, химикал и елка една госпожа в банката около 15минути ми изчислява лихва, която лихва аз през това време сметнах на ум ooooh!

Малко по-късно в друга банка друга госпожа се изпусна да ми каже "Към момента не дължите такса ако не ползвате сметката" Аз се залових за думата и я питах "Може ли "моментът" да свърши и да се окаже, че започвам да ви дължа пари?" Тя примига примига и само повтори - "Към момента не дължите такса"


Имайте едно наум, когато Ви предлагат БОНУС към даден продукт и ПИТАЙТЕ и за него подробно.


Оказа се, че са пропуснали да добавят едно изречение като уточнение в сайта им и 6%-тният бонус, всъщност е по-малко от 2лв (а би трябвало да е 6)  Crossing Arms

ЧЕТЕТЕ договорите, не е обидно, не е неприлично и не показва недоверие, а интелигентност и заинтересованост!

Аз винаги чета и днес ей така пак си четях, но женицата изобщо не ме гледаше като интелигентна и заинтересована клиентка, а напротив - побутваше ме да подписвам по бързичко.

Не искам да ти опонирам, Su_G, напротив - много си права, но винаги съм се втрещявала от обслужването в банките... Независимо дали искаш да даваш пари или да вземаш - все си виновен  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 101
Да, да, така е! Въобще не го приемам като опониране! Мен също са ме побутвали да подписвам по-бързо. Даже, не само в банки, ами и в офисите на мобилните оператори, когато си откривах партида във ВиК...

"Моментът" продължава докато въпросната банко не си смени тарифата - след това - всички под ножа! Ползваш, не ползваш - плащаш такса! Затова - закривайте сметки, които не ползвате!

# 23
  • Мнения: 796
Скоро като подписвах, даже не са ме побутвали. Консултанта директно ми обърна последната страница и ми каза "подпишете" Shocked. Е, аз не му обърнах внимание и си го прегледах, въпреки че предварително бях запозната с условията.
Когато подписвам договор, особено с мобилен оператор, чета всичко, защото в малките букви се крие най-важното.
Опарих се веднъж преди години, като подписвах насляпо и сега сигурно съм изключително досадна, но в крайна сметка аз ще плащам години напред и хич не ме интересува, че след мен чакат още 3 човека, а аз се подмотвам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт