Потребителски кредит - откъде?

  • 13 156
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Предстои ми теглене на потребителски кредит и ми е много трудно да избера подходящата банка. По принцип ДСК предлагат най-ниски лихви, но обслужването им е безобразно и повече там няма да стъпя. Направо съм потресена от некомпетентността, безхаберието, мързела, немарливостта и наглостта на един "кредитен инспектор" от централата им на Бенковски. Сега се колебая между ПИБ и Райфайзен. Моля, ако някой е теглил наскоро потребителски кредит да сподели мнения - коя банка да избера?

# 1
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Предстои ми теглене на потребителски кредит и ми е много трудно да избера подходящата банка. По принцип ДСК предлагат най-ниски лихви, но обслужването им е безобразно и повече там няма да стъпя. Направо съм потресена от некомпетентността, безхаберието, мързела, немарливостта и наглостта на един "кредитен инспектор" от централата им на Бенковски. Сега се колебая между ПИБ и Райфайзен. Моля, ако някой е теглил наскоро потребителски кредит да сподели мнения - коя банка да избера?

Не само обслужването им е безобразно, таксите също, а и начина ми на олихвяване ощетява тези които си погасяват предварително кредитът.
Нашето семейство се набутахме там, но ако някога пак тегля заем ще го направя от СИБАНК.
За това я препаръчвам.

# 2
  • Мнения: 54
Не само обслужването им е безобразно, таксите също, а и начина ми на олихвяване ощетява тези които си погасяват предварително кредитът.
Нашето семейство се набутахме там, но ако някога пак тегля заем ще го направя от СИБАНК.
За това я препаръчвам.

Мисля, че вече никъде няма санкции за предварително погасяване. Специално за потребителските кредити. Благодаря за препоръката!  Hug

# 3
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Абе РББ не бих ги препоръчал. Доста хора изреваха от тяхния навик да си вдигат лихвите както те си искат.

# 4
  • Мнения: 46 489
Абе РББ не бих ги препоръчал. Доста хора изреваха от тяхния навик да си вдигат лихвите както те си искат.

Аз я препоръчвам. Вдигнаха ни лихвата само веднъж, с 1%, а сега януари вече започнаха да свалят - вече сме -0.5%. За ипотечен говоря.
От ОББ също сме доволни, имахме до скоро Потребителски при тях, не са променяли %-та след началото на кризата.

# 5
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
ПИБ нямат такса за предсрочно погасяване при потребителски, но пък лихвата им ми се види височка (всъщност не съм проучвала задълбочено и не знам каква е на други банки).

# 6
  • Мнения: 54
ПИБ нямат такса за предсрочно погасяване при потребителски, но пък лихвата им ми се види височка (всъщност не съм проучвала задълбочено и не знам каква е на други банки).

Да, сравнително висока им е лихвата, но пък останалите такси по управление на кредита са по-ниски и ГПР-то де факто излиза дори по-малко. Не набутват задължителни застраховки като SG, примерно.

# 7
  • Мнения: 380
SG набутват с абсолютно всичко, с което могат да набутат. Говоря от личен опит.

# 8
  • Мнения: 1 195
Имала съм няколко кредита, най доволна останах от ОББ, ако кандидатстваш през сайта даже  май няма и такса за разглеждане.

# 9
  • Мнения: 4 569
Обиколи банките и питай за лихви, как се променят и т.н.

# 10
  • Мнения: 576

Преди 2 години от ОББ ми отпуснаха потребителски кредит само въз основа на лично декларирана заплата, без удостоверителни бележки. Кредитът отдавна съм го погасила, сега поддържам кредитна и дебитна карта от там. Доволна съм от обслужването им. 


Предстои ми теглене на потребителски кредит и ми е много трудно да избера подходящата банка. По принцип ДСК предлагат най-ниски лихви, но обслужването им е безобразно и повече там няма да стъпя. Направо съм потресена от некомпетентността, безхаберието, мързела, немарливостта и наглостта на един "кредитен инспектор" от централата им на Бенковски. Сега се колебая между ПИБ и Райфайзен. Моля, ако някой е теглил наскоро потребителски кредит да сподели мнения - коя банка да избера?

# 11
  • Мнения: 796
Мисля, че вече никъде няма санкции за предварително погасяване. Специално за потребителските кредити. Благодаря за препоръката!  Hug

И аз така си мислих, но точно днес ходих до булбанк и там има 1% за първата година и 0,2% за следващите.

От няколка дена обикалям и аз да сравнявам лихвите за потребителските. Засега се ориентирам към ПИБ, но там ми превеждат заплатата и това също има значение. Остана ми да мина само през ДСК, но все отлагам, като знам какво е обслужването Tired

# 12
  • Мнения: 3 818
Остана ми да мина само през ДСК, но все отлагам, като знам какво е обслужването Tired
Влизаш в сайта на ДСК, попълваш онлайн искане за потребителски кредит и си спестяваш един куп неприятности и чакане Wink

# 13
  • Мнения: 796
Fairy, благодаря  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 14 637
След като ти превеждат заплатата в ПИБ, би трябвало и лихвите да са преференциални и бумащината е никаква. Иначе, служебни бележки, смяна на банка за превод на заплата.....

Общи условия

Активация на акаунт