ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да се подкрепим! Тема 7

  • 45 247
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 967
Запозната съм с продуктите на аква сорс може би повече от 10 години. Тази програма се препоръчва за детоксикация на организма, след лечения с антибиотици и т.н. По принцип синьо-зелените водорасли са скъпи, на фона на другите видове хр. добавки, но действат много добре на имунната система. Аз сега съм ги спряла, приемах чиста АФА, но нека намаля малко лекарствата и пак ще я почна.

# 706
  • Благоевград
  • Мнения: 2 876
Запозната съм с продуктите на аква сорс може би повече от 10 години. Тази програма се препоръчва за детоксикация на организма, след лечения с антибиотици и т.н. По принцип синьо-зелените водорасли са скъпи, на фона на другите видове хр. добавки, но действат много добре на имунната система. Аз сега съм ги спряла, приемах чиста АФА, но нека намаля малко лекарствата и пак ще я почна.

Благодаря ти за отзивите!
Аз доста често приемам антибиотик заради инфекциите в бъбреците, дано ми помогне това, че ми писна вече. А иначе съм си харесала да си взема и още един продукт, с омега 3, 6 и 9 мастни киселини, в сайта пишеше, че се препоръчват при хормонален дисбаланс, но сигурно не трябва дасе приемат с ОК, може би ще ги пия като правя почивката от Марвелон.

# 707
  • Мнения: 1 967
Не знам състава на лекарствата и дали могат да се комбинират с мастните киселини, но сега първо с тази програма започни, всичко постепенно.
Аз бях на 6 години като майка ми започна у дома със здравословно хранене и хр. добавки. После покрай кризата бяхме ги спрели и от 8-9 год отново се занимавам с тях. Помагат много за имунитета, аз досега рядко съм прибягвала до антибиотик. За мен те са в краен случай, защото помагат , но и много вредят.  Особено,когато става дума за деца.
Сега нямам търпение да спра
Сиофора,
че се тревожа дали не вреди на бременността



# 708
  • Мнения: 856
tina_star, по-естествен начин да си набавиш омега-3 и омега-6 мастни киселини е да ядеш ленено семе. Има го по магазините за здравословно хранене и по-големите супер маркети. Трябва да е смляно, иначе не се усвоява от организма. Можеш да си го разтваряш в кисело мляко, в прясно, да поръсваш салати или друга храна с него; ако си печеш хляб, може и вътре да слагаш по малко. Мисля, че това е по-добрият вариант вместо добавки с омега мастни киселини.
Ето тук доста добре е обяснено за лененото масло и семе: http://zdravbadi.com/%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D1%81 … %D0%BC%D0%B5.html

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 11:06 от karelia123

# 709
  • София
  • Мнения: 736
Привет момичета! Аз съм твърдо за рибеното масло. При леленото семе има един проблем, за който не се споменава. При него има 57% АЛК(Алфалинолова киселина), която блокира производството на всякакви айказаноиди (и добри и "лоши") Блокира ензим Делта 6 ненаситен.
В ореховото са 7%, в Царевично 2%. Обаче в бадемово, лешниково,зехтин, сусамено,фъстъчено, слънчогледово  АЛК е 0%.
Източник: Майкъл Ийдс, Мери Дан Ийдс "Мощта на белтъчините" стр.351
Вие си преценете.

Отдавна не съм се разписвала понеже при мен нещата не се развиват в правилната посока и вървя устремно към диабет:(

Специални поздравления за момичетата в очакване  bouquet Нека им е леко и да се радват на всеки ден в този очарователен период на живота им Grinning

# 710
  • София
  • Мнения: 1 675
Здравейте, минавам тука да честитя на Nadindf i anichka_bsмного се радвам за вас, пожелавам ви лека бременност.
Та аз откак съм бременна ям си всичко де що ми се яде, но забелязвам че от сладкото ми става нещо лошо, така че май няма да е на почит.

# 711
  • Мнения: 1 967
на мен пък не ми се яде сладко, захарта си я набавям от плодовете. Иначе имам страхотен апетит, ям по малко, но 6-7 пъти на ден, моя мъж се плаши вече как ще ме изхранва занапред  Laughing

# 712
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
 Laughing сладурани.При мен зверския апетит беше до 13 седмица.Трябваше да ям през 2 часа,че започваше едно следобедно гадене Sick.Сега си ям нормално,но ям повече плодове от преди-това ми се яде.Пробвах няколко пъти по нещо сладко,защото като го видя и ми се яде,но не мога да го ям-става ми гадно чак.

# 713
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Я да придвижа малко темата напред Whistling
Днес пусках месечната контрола на кр.захар и останах потресна от резултата ooooh!
3.58mmol/l    при референтни стойности 4.1 - 5.9 newsm78
Откъде го изкарах това чудо не знам Thinking

# 714
  • Мнения: 1 967
колко често пускаш кръвна захар? че да знам аз как да процедирам.

# 715
  • Мнения: 1 849
Я да придвижа малко темата напред Whistling
Днес пусках месечната контрола на кр.захар и останах потресна от резултата ooooh!
3.58mmol/l    при референтни стойности 4.1 - 5.9 newsm78
Откъде го изкарах това чудо не знам Thinking
А как се храниш? Напиши меню за един ден... Wink

# 716
  • Мнения: 510
Момичета, моля зя разяснение- от прочетеното по темата  оставам с впечатление, че кръвна захар в норма , не е гаранция , че НЯМА инсулинова резистентност.Трябва ли да се изследва инсулин на гладно? Задължително ли е обременяването с глюкоза ? Всъщност как ви доказаха инсулиновата резистентност, накратко, какви други признаци имахте , освен изследванията.Захар в урината изледваха ли ви? Благодаря ви за отговорите  предварително!

# 717
  • Враца
  • Мнения: 2 721
bgroza, при мен захарта винаги е била в нормални граници.
Максимум ми е била 6.4,
вчера се налапах с шоколад и след 2 часа кръвната захар ми беше 5.8.
А имам доказана инсулинова резистентност от поне 3 години.
Като от постоянен прием на сиофор е спаднала с 10 единици, въпреки , че пак е над нормата
с 5 единици, но сега увеличих сиофора и би трябвало да падне още.

# 718
  • Мнения: 510
vmarinska, тогава как ти доказаха инсулиновата резистентност, какви симптоми имаше , които те накараха да се изследваш ?

# 719
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
anichka.bs първоначално 10 дена след спирането на метфогамата и след това веднъж на месец.Сега не исках да ме дупчат през 5 дена и изчаках редовните изследвания.
Jana Ina ами менюто ми е общо взето каквото ми се яде.Разбира се без сладко и тестено.Ям 2-3 филийки на ден пълнозърнест хляб.В неделя започнах с пълнозърнести палачинки,на обяд ядох картофи,а на вечеря лазаня с малко кори и много кайма(беше в пицария).Гарнирах си ги обилно с краставици и домати на салата Laughing и плодовете не си ги броих Blush Май въглехидратите са ми дошли в повечко newsm78 Но общо взето повечето дни ям повече зеленчуци.
Чудя се дали вчерашния резултат не е лабораторна грешка нещо newsm78
bgroza само с обременяване с глюкоза се доказва.И задължително се следи и инсулина на 0,60 и 120 минута.Захар в урината не са ми изследвали.И ами признаците бяха освен рязкото напълняване-за 3 месеца 5кг, закъсняващия цикъл.Изследвах хормони заради него и те насочиха гинеколожката ми към обременяването Peace

Общи условия

Активация на акаунт