ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да се подкрепим! Тема 7

  • 45 261
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 510
Благодаря ви,момичета, а освен с метфогама, глюкофаж и т.н. накоя от вас  да е пробвала с алфа липоева киселина и /или инозитол да подобри чувствителността към инсулин и съответно- да намали кръвната захар. При мен захарта е на горната граница, но не съм правила обременяване все още.

# 721
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аз пих инофолик един месец,но го пих за подобряване функцията на яйчниците.Според ендото ми инофолика е боза-така се изрази и каза като искаш пий го.Спях го защото колита ми се обостри и не исках да дразня допълнително,а на следващия цикъл се появи нормална овулация и забременях.Не знам доколко инофолика е помогнал newsm78

# 722
  • Враца
  • Мнения: 2 728
vmarinska, тогава как ти доказаха инсулиновата резистентност, какви симптоми имаше , които те накараха да се изследваш ?

Напълняване - доста , остър апетит и не помня още какво.
Направиха ми кръвно изследване и ИРИ ми беше 37 mIU/I от възможни 3 - 24 mIU/I .
както казах пия Сиофор и сега Ири ми е 28 mIU/I.
На мен до този момент обременяване не ми е правено.

# 723
  • Мнения: 1 849
anichka.bs, честито!   bouquet Нещо съм пропуснала новината, извинявай!   bouquet И не се тревожи за метформина, много жени го пият в началото на бременността, макар че напълно разбирам притеснението ти, защото и аз имам същото - какво става, ако забременея и го пия, ограногенеза... Crazy
tina_star, аз в момента пия ензими, пробиотик, ленено олио, омега 3 от рибено масло, хром и комбинация от фолиева и метафолат. Така че си се ориентирала много добре към тези добавки. Омегата можеш да си я пиеш с тях, но не едновременно, а с 1-2 часа разлика. Няма да си навредят, защото омегата се разтваря в стомаха, а ензимите и пробиотика - в червата. Само гледай да взимаш добавката около 2 часа преди или след хранене, за да има най-силен ефект!  Peace Няма проблем и да комбинираш ОК с омега.  Wink
karelia123, само ленено олио/семе не се препоръчва, защото не може да се усвои така добре. Трябва да се пие или само омега от риба, или омега+ленено.  Peace
bgroza, при мен основното беше постепенно напълняване без промени в храненето и начина на живот.  Peace  След това се оказа, че съм имала и други симптоми, но за тях си намирах обяаснение и не те бяха причина да ме изследват. Иначе захарта ми винаги си е била в норми, даже е под горната граница, т.е. никога не съм я стигала или надвишавала!  Wink
Задължително трябва да се консултираш с добър ендокринолог и ако той прецени - да си направиш огтт-то! Само така може да се докаже конкретно дали имаш ир или не. Захар в урината се хваща вече, когато има диабет или гестационен диабет. Тогава организмът не може да се справи със захарта и тя се изхвърля през бъбреците.
Лечение с инофолик и алфа липоева/омега пробвах, но нямаше ефект. Това са хранителни добавки, които могат да подпомагнат лечението, но не са достатъчно силни, за да вкарат в ред вече разбъркания ендокринен баланс!  Peace Да допълня, че само метформин не върши работа, трябва да се промени начина на хранене (, който да ти остане за цял живот), да се намали до минимум алкохола и да се вкара повече движение в ежедневието. Ако инсулиновата резистентност не бъде овладяна (тук висок е само инсулинът), то се стига и да нетолерантност към глюкоза (тук започва да се вдига и захарта) и това вече си е състояние на преддиабет. За следващата стъпка е ясно!  Laughing
pospalancho, аз товята захар си я обяснявам с това, че си се надрусала  Laughing с въглехидрати и захарта ти много е скочила, което е довело до голяма секреция на инсулин и за това сутринта си била с лека хипогликемия (, която вероятно 2-3 часа преди това е била още по-засилена, но се е включил глюкагона). Нищо страшно не е, но се опитай вечер да избягваш въглехидрати, когато съгрешаваш, за да нямаш след това толкова дълъг период на гладуване! Така ще избегнеш много ниски/високи нива на инсулин/захар, което и за бебе не е хубаво, ако редовно се случва!  Hug

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 13:35 от Jana Ina

# 724
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Jana Ina  и аз така си го обяснявах.Звъннах на доктора и каза няма страшно само си хапвай повечко Laughing Освен да правя и нощен рейд на хладилника ли Joy Питах някакви допълнителни изследвания трябва ли да правя и човека каза след като се роди бебето тогава ще правим Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 1 423
Момичета, когато сте започвали метформиновите лекарства има ли ли сте замайване у ужасна умора?

# 726
  • Мнения: 583
Като го започнах - да. Пия метфогамма по 500 мг вечер, след хранене и преди лягане Simple Smile. На другия ден усещах замайвания от време навреме. Като че  поотминаха...

# 727
  • София
  • Мнения: 6 291
Момичета, когато сте започвали метформиновите лекарства има ли ли сте замайване у ужасна умора?

Като започнах плавно да го въвеждам получаваш пристъпи на прималяване, нямах сили да стоя, трябваше да полягам за 30-40 мин., за да се освестя.

# 728
  • Мнения: 1 849
Аз не съм била нито уморена, нито замаяна. Имам само един страничен ефект от първия ден до сега и той е, че съм постоянно много разхлабена.  Crazy

# 729
  • София
  • Мнения: 6 291
Аз не съм била нито уморена, нито замаяна. Имам само един страничен ефект от първия ден до сега и той е, че съм постоянно много разхлабена.  Crazy

Аз от Сиофора има запек, сега с Метфогамата се чувствам май най-добре, въпреки че редувам 2-3 запек с 2-3 разхлабване Sad Като пътувам не пия хапчета, защото ме е страх как ще подеййстват.

# 730
  • Мнения: 1 849
Аз с Метформин не можех да излеза от 00. Сега с Метфогамма е по-добре, но го пия само вечер,  защото иначе пак не мога да мръдна от нас... Sick Обаче ми понася само до 1000мг. Щом вдигна на 1250 и се почва пак одисеята... Crazy  Просто не знам как ще се ходи на море!  Mr. Green

# 731
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Момичета, когато сте започвали метформиновите лекарства има ли ли сте замайване у ужасна умора?

Като започнах плавно да го въвеждам получаваш пристъпи на прималяване, нямах сили да стоя, трябваше да полягам за 30-40 мин., за да се освестя.
И аз така се чувствах като въвеждах плавно дозата на Сиофора, особено първите 2-3 седмици, Краката ми трепереха при най-малкото ходене..
Вече съм си ОК. Simple Smile

# 732
  • Благоевград
  • Мнения: 2 877
Аз не съм била нито уморена, нито замаяна. Имам само един страничен ефект от първия ден до сега и той е, че съм постоянно много разхлабена.  Crazy

Аз от Сиофора има запек, сега с Метфогамата се чувствам май най-добре, въпреки че редувам 2-3 запек с 2-3 разхлабване Sad Като пътувам не пия хапчета, защото ме е страх как ще подеййстват.

И аз като пътувам, не смея да пия хапче, защото поне 2-3 часа след хранене и съответно след пиенето на 500 мг Глюкофаж, тоалетната ме вика с цяло гърло  hahaha Не всеки път де, но в повечето случай така се получава  hahaha Но при мен е съпътствано и със стомашни болки, много е гадно  Close

# 733
  • София
  • Мнения: 1 423
Благодаря ви мацки, явно не съм ненормална да ми е толкова гадно. Трябва му повече време, за да свикне организма с него.

# 734
  • Мнения: 1 849
Благодаря ви мацки, явно не съм ненормална да ми е толкова гадно. Трябва му повече време, за да свикне организма с него.
Не искам да те стресирам, но аз го пия от януари с 1-2 малки паузи и още не съм му свикнала. Да не говорим, че ако вдигна над 1000мг, става ад...Принципно би могла да пробваш и другите препарати. Някои момичета си намират този, който им понася и почти нямат странични ефекти!  Peace
(Визирам метформин, глюкофаж, метфогамма и т.н.)

Общи условия

Активация на акаунт