ПВЦ дограмата и видовете стъкла

  • 12 716
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз съм служителка в една от големите фирми за дограма в България, няма да назовавам името на фирмата за да не си помислите, че й права реклама. Та отностно тези дупки дето казвате че има от външната страна на дограмата, това са отводнителни канали, които служат за отводняване, при валежи да не прониква водата на вътре; да не се получава конденз и т.н.(това се прави по европейски изисквания), но те задължително се правят в долната част на касата и има пластмасови отводнителни капачки които се слагат за да изглежда красиво, а не да се вижда пробита дупка/и. Тези които имат тези отвори, но в долната част на прозореца (отвън) могат да са спокойни, а тези на които дупките са направени отгоре, значи нищо не са ви направили  Sad . Дано да съм ви била полезна с тази информация Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 30 146
здравейте,

миналото лято сменяхме дограма на всички стаи и покрай това станах половин експерт. Тъй като се исках да купим немска дограма, се свързах с производителите в Германия, които да ми кажат с кои фирми в БГ работят и т.н. Това като предговор.
Та тези производители ми изпратиха информация за профили и стъклопакети. Там пишеше и за въпросните "дупки", които те наричат канали за отвеждане на влага т.е. отводнителни каналчета с цел да не се получава конденз (това са го обяснили и потребители преди мен). Тези каналчета обаче се правя в долната част на профила и се затапват с декоратични капачки за естетичност. Така че:

1) станал е някакъв гаф при разпробиването, но са се надявали да не забележите
2) забравили са капачките

За стъклопакета може да извикате голяма фирма, която разполага с устройство за разпознаване на стъклото или да проверите на светлина: 1) дали има някакъв отенък 2) дали се затопля от Слънцето. Ако е хладно на пипане, значи всичко е ОК.

за такова устройство говоря: http://www.fensterglas-test.de/wdr-servicezeit/wdr-servicezeit.html
То е домашен тип, но има и професионални.

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 19:42 от missence

# 17
  • Мнения: 1 210
missence ,
благодаря за инфото   bouquet моята дограма си ги има тези отводнителни каналчета и те са точно така затапени с декоративни капачета,както казваш. Драмата ми е е за тези отвори в горната част,разпробити са на равни разстояния от ъглите на горните държачи на стъклата на крилата,които се отварят,а на неотваряемото крило са разпробити на равни разстояния от горните ъгли върху касата...не знам дали достатъчно ясно се изразявам...Обяснили са от фирмата,че това се прави като защита от прегряване и раздуване при по-високи температури през лятото,но аз продължавам да се съмнявам... newsm78
Колкото до стъклата,какъв оттенък би трябвало да имат тези 4-сезонни стъкла на светлина? А и за съжаление и слънцето никакво го няма тази седмица,та не мога да преценя и дали се затоплят... Close
 

# 18
  • София
  • Мнения: 30 146
huliganka, най-често е зеленикав оттенък!

Аз явно не съм те разбрала правилно  Embarassed След като имаш затапените отвори, значи това е някаква новост  newsm78 Ние поне нямаме такова разпробиване, а сме слагали дограмата август 2010г.  Rolling Eyes

защо не опиташ с пламъка, както при Ка стъклото. Пламъкът с виолетов оттенък трябва да е от вътрешната страна на външното стъкло.

Последна редакция: пт, 01 апр 2011, 00:57 от missence

# 19
  • Мнения: 1 210
huliganka, най-често е зеленикав оттенък!

Аз явно не съм те разбрала правилно  Embarassed След като имаш затапените отвори, значи това е някаква новост  newsm78 Ние поне нямаме такова разпробиване, а сме слагали дограмата август 2010г.  Rolling Eyes

защо не опиташ с пламъка, както при Ка стъклото. Пламъкът с виолетов оттенък трябва да е от вътрешната страна на външното стъкло.

имам прозорец с Ка и съм го пробвала - много точно и ясно си показва,но на това явно не действа този номер  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 30 146
huliganka, най-често е зеленикав оттенък!

Аз явно не съм те разбрала правилно  Embarassed След като имаш затапените отвори, значи това е някаква новост  newsm78 Ние поне нямаме такова разпробиване, а сме слагали дограмата август 2010г.  Rolling Eyes

защо не опиташ с пламъка, както при Ка стъклото. Пламъкът с виолетов оттенък трябва да е от вътрешната страна на външното стъкло.

имам прозорец с Ка и съм го пробвала - много точно и ясно си показва,но на това явно не действа този номер  newsm78

погледни го на светло. Ние в едната стая сме с 4 сезонно и отвън като го погледнеш на Слънцето си личи, че има тъмен оттенък, как да ти обясня зеленикаво-сивкаво е  Rolling Eyes В другите стаи сме с Ка стъкло и там запалката действа безпогрешно  Rolling Eyes

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
missence , по-нагоре пишеш, че си се свързвала с производители в Германия - би ли споделила /може и на лични разбира се/ с кои бг фирми работят? Предстои ми смяна на дограма и аз искам да е немска и да е супер шумоизолираща...
   И може ли също някой да ми отговори в какъв случай се избира това стъкло 4 сезона? Около нас така застроиха, че слънце не пеква и се чудя какво стъкло да избера  К-то или това 4 сезона....

 Благодаря ви предварително!  smile3525

# 22
  • Мнения: 1 210
missence , по-нагоре пишеш, че си се свързвала с производители в Германия - би ли споделила /може и на лични разбира се/ с кои бг фирми работят? Предстои ми смяна на дограма и аз искам да е немска и да е супер шумоизолираща...
   И може ли също някой да ми отговори в какъв случай се избира това стъкло 4 сезона? Около нас така застроиха, че слънце не пеква и се чудя какво стъкло да избера  К-то или това 4 сезона....

 Благодаря ви предварително!  smile3525

missence,
ако може да споделиш тази информация тук в темата,предполагам ще е полезна и за всички,които четем темата

# 23
  • Мнения: 1 210
missence , по-нагоре пишеш, че си се свързвала с производители в Германия - би ли споделила /може и на лични разбира се/ с кои бг фирми работят? Предстои ми смяна на дограма и аз искам да е немска и да е супер шумоизолираща...
   И може ли също някой да ми отговори в какъв случай се избира това стъкло 4 сезона? Около нас така застроиха, че слънце не пеква и се чудя какво стъкло да избера  К-то или това 4 сезона....

 Благодаря ви предварително!  smile3525

donikka,
аз имам на източна стая стъклопакет "бяло+Ка" - изключително доволна съм, няма конденз и  определено в стаята топлината се задържа по-дълго време през зимата. К-стъклото доколкото знам е за предпочитане за северни и източни стаи.
Стъклото 4 сезона (или високоемисийно както му викат) има двойна функция- зимата има свойствата на Ка стъклото и е фотосоларно, т.е. лятото спира слънчевата топлина. Идеята на това стъкло е да пази температурата която ти си постигнал в помещението (климатици, печки, парно и т.н.),така че е подходящо за всякакво изложение,особено юг и запад.Комбинира качествата на нискоемисийното и високоенергийното стъкло.

# 24
  • София
  • Мнения: 30 146
бих я споделила, но е за Варна т.е. на жилището ни там сменяхме това лято дограмата. Ако представлява интерес, ще я напиша без проблем  Peace
Бях се спряла на Thyssen Inoutic, Schüco, Salamander и KÖMMERLING (т.е. не са само немски, а и австрийски), но пазя инфото.

Последна редакция: пт, 01 апр 2011, 19:08 от missence

# 25
  • Мнения: 1 842
missence , по-нагоре пишеш, че си се свързвала с производители в Германия - би ли споделила /може и на лични разбира се/ с кои бг фирми работят? Предстои ми смяна на дограма и аз искам да е немска и да е супер шумоизолираща...
   И може ли също някой да ми отговори в какъв случай се избира това стъкло 4 сезона? Около нас така застроиха, че слънце не пеква и се чудя какво стъкло да избера  К-то или това 4 сезона....

 Благодаря ви предварително!  smile3525

donikka,
аз имам на източна стая стъклопакет "бяло+Ка" - изключително доволна съм, няма конденз и  определено в стаята топлината се задържа по-дълго време през зимата. К-стъклото доколкото знам е за предпочитане за северни и източни стаи.
Стъклото 4 сезона (или високоемисийно както му викат) има двойна функция- зимата има свойствата на Ка стъклото и е фотосоларно, т.е. лятото спира слънчевата топлина. Идеята на това стъкло е да пази температурата която ти си постигнал в помещението (климатици, печки, парно и т.н.),така че е подходящо за всякакво изложение,особено юг и запад.Комбинира качествата на нискоемисийното и високоенергийното стъкло.
Благодаря за информацията и темата. Peace
Определено ще ми е от полза.

# 26
  • Мнения: 10
Виждам, че основната част от темата е малко старичка, но ще я използвам за да попитам и аз нещо.Искам да сложим дограма на цялата тераса и питането ми е случайно някой да знае кой би бил най-лекия вариант newsm78?нямам изисквания да е много изолираща,горе долу да не я вали и праши основно,но безпрофилните не стават защото не виждам как може да се сложат и комарници

# 27
  • Мнения: 2
milla.v, вариант е плъзгащо да сложите. Има и комарници за него.

# 28
  • Мнения: 10
Mitko,благодаря ти за отговора,но нещо не мога да го разбера! Simple Smile Какво имаш в предвид - има безпрофилна дограма с плъзгащи се прозорци ли и може да се сложат комарници?или говориш за алуминиева с плъзгащи се прозорци?Мисля си че алуминиева би трябвало да е по-тежка от PVC?

# 29
  • Мнения: 6
Защо държите да е най лекият вариант.Алуминиевата дограма е по-лека от пвц.На нея могат да се монтират и комарници и козирки може и да не е плъзгащ вариант

Последна редакция: пт, 27 сеп 2013, 10:53 от Denica Petkova

Общи условия

Активация на акаунт