ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 12

  • 96 953
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 126
 Ljuboznatelna, червенолистната ти слива от къде е купувана? Обожавам растения с червени листа. Добре, че показа лилиума, та да разбера, че точно това растение е вид слива.  Simple Smile
И всъщност тя декоративна ли е или наистина си има сливи? Защото до нас, в градината на една фирма, е насадена според мене заради цвета на листата и и не съм виждала да цъфти и да има плодове. Подрязват я като висок храст и е много хубава.

# 736
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Момичета, имам проблем! Моля за помощ!
От няколко години имам зокуми, но тази година започнаха да им жълтеят листата и да падат. Всеки ден почиствам листа от долната част на клонките. Нищо не съм променяла - нито местата, нито поливането... каква може да е причината?

Това със зокумите и при мен се получава, но там, от където падат листата обикновено избиват разклонения. Нормално е най-старите листа в един момент да опадат.

# 737
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
Пред нашия блок в Русе има такава слива с тъмно вишневи листа -цъфти на пролет и има плодове.Децата от квартала се катерят по нея и ги берат.Не зная дали са вкусни.

# 738
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, имам проблем! Моля за помощ!
От няколко години имам зокуми, но тази година започнаха да им жълтеят листата и да падат. Всеки ден почиствам листа от долната част на клонките. Нищо не съм променяла - нито местата, нито поливането... каква може да е причината?

Това със зокумите и при мен се получава, но там, от където падат листата обикновено избиват разклонения. Нормално е най-старите листа в един момент да опадат.

Става дума НЕ зя единични листа, а за повече от 10 на ден. Особено червения, който най си харесвам....Дали да не си го прихвана за всеки случай, че не се срещат често newsm78

# 739
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Bibita , не помня точно, от някакъв градински център е, има ги навсякъде. Цъфти, не дава плод, най-много десетина сливи. Което е чудесно за градина. Виждала съм и с почти червени листа плодно дърво, но тази си е само декоративна.
https://lh6.googleusercontent.com/-zhmh3hor3aY/TdygSFQ5SPI/AAAAA … 1024/P8028463.JPG

# 740
  • Добрич
  • Мнения: 795
Не знам какво се случва с моя Бенджамин,но от около година е така- порастват нови листенца,почват да съхнат до половина и опадат.После пак нови,изсъхват и пак опадат. Местих го на терасата,сега е вътре,поливах повече,по-малко,все е така.
Моля за съвет!

# 741
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
Бенжаминът не обича течение ,разлика в температурата и преполиване или пък пресушаване.През пролетта и моят направи нещо подобно и започнах да го поливам по едно и също време с едно и също количество вода ,но не много.Друга причина магат да са акарите.Те са от долната страна на листата и изглеждат като точици.Но от снимката ми изглежда да е проблем с водата.Може да е от силно пряко слънце.

# 742
  • Добрич
  • Мнения: 795
Сега е в стаята (от един месец),без директно слънце,без течение,и рядко го поливам.Огледах го,няма буби или акари.

# 743
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
http://community.webshots.com/album/580595653WjRrFQ?vhost=community&start=0 Малко цветя и от мен. И мойте ги мъчи жегата, особено розите. Още на пъпки почват да съхнат, а ги поливам само вечер..Но и мойта почва е много пропусклива.

# 744
  • Мнения: 71
http://dianadiana80.snimka.bg/daily/dvor-2011.593634.23519195
Здравейте!Досега само ви четях и разглеждах красотите ви.А това е моят двор

# 745
  • Мнения: 1 251
И моите ги мъчи жегата, нито да ги поливам постоянно, нито да ги засуша търпят, кажете в жегите какво да търся за догодина, като гледам повече мушкато, сакъзчетата, газаниите вървят от таз годишните, петуниите постоянно ги спарва топлият въздух, на нищо не приличат в жегите!  Tired
Калдаръмчето уж върви и то добре, но ми се иска да разнообразя с нещо градината по това време, ако не е късно за едногодишни де?  Thinking

Любознателна, познах си едното храстче, че аз купувам, а после търся какво съм си купила!  Mr. Green



 





 А това кипарисче е на 3 годинки, от семена на шишарка, бяха доста, но оставихме около 6,7 за нас, другите подарихме!  Laughing

 Тук съм мулчирала малко, с надежда да не ги мори така слънцето и топлината!  Tired

# 746
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
ORHIDEA Страхотни са ти клематисите.Моите почти прецъфтяха от жегата. А и ги поливам веднъж седмично.
Не трябва ли да се направи нова тема newsm78

# 747
  • Мнения: 1 149
Много ви благодаря за красотите момичета,имам една  много красива роза,която купих преди 1 година за 1лв.,спасих я  от баумакс,бяха я захвърлили в един ъгъл,та.........мисълта ми е дали е катерлива,и как да я поддържам,подрязвам,кодато наближи зимата.Не е спряла да цъфти от май месец.
Ето я   http://bg.fotoalbum.eu/viktori/a628728/00000002
даже като  нацъфти клонките и увисват,дайте ми идея как да я запазя изправена  newsm78

# 748
  • Мнения: 126
Viktori, цветята и градинката ти са много хубави! Simple Smile

# 749
  • Мнения: 1 149
Viktori, цветята и градинката ти са много хубави! Simple Smile
Много мило,благодаря Hug
Аз още съм аматьорка,но с удоволствие ви чета и се уча от вас Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт