ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 12

  • 96 914
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
viktori, защо не направиш една дървена решетка за розата - хем ще се подпре на нея, хем ще се подчертае и ще се види цялата й красота. http://www.dvoribalkon.eu/articles/climbingroses04.jpg

# 751
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Много ви благодаря за красотите момичета,имам една  много красива роза,която купих преди 1 година за 1лв.,спасих я  от баумакс,бяха я захвърлили в един ъгъл,та.........мисълта ми е дали е катерлива,и как да я поддържам,подрязвам,кодато наближи зимата.Не е спряла да цъфти от май месец.
Ето я   http://bg.fotoalbum.eu/viktori/a628728/00000002
даже като  нацъфти клонките и увисват,дайте ми идея как да я запазя изправена  newsm78
Моята е същата. Катерлива е. С решетка е добро решение. Много ти е хубава градината.

# 752
  • Мнения: 305
Момичета, имам въпрос, дано не ви се стори твърде тъп  Mr. Green
Питах за това в един специализиран форум, ама явно им се видя под достойнството да отговорят на моя малоумен въпрос, та разчитам на помощ от вас  Hug

Имам едни рози в предната част на градината, садих ги като млад, зелен и неопитен градинар (не че сега съм в друго състояние, де  Grinning).
Наблъсках ги твърде близо една до друга и се чудя, дали, ако ги разсадя наесен такива, стари, ще оцелеят... Имам само една от тази година и върви добре, както и другите, обаче много се преплитат и си разменят болести и въшки, което не ми харесва...

Ето я самата градина, дано успеете да придобиете представа - https://picasaweb.google.com/118093470310777903383/Roses

# 753
  • Мнения: 1 149
Решетка е много добро решение,благодаря ви момичета.Ще трябва само да я измисля ,че се пада до стълбите newsm78
Блогодаря ви за милите думи Hug
Big Bad Mamma аз съм аматьорка още и не мога да ти отговоря,много кипра градинка си имаш и розите ти са много хубави.Аз моята роза я пръскам през 15тина дни против гадинки с един много ефикасен  препарат,торя я и скоро не съм ги завъждала гадовете.
От преди седмица забелязвам едни  зелени и големи скакалци да ми наяждат листата и по другите растения,но и тях ще уморя Wink
Момичета,радвам се ,че ви открих  bouquet

# 754
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Big Bad Mamma, не само заради болестите , а и си губят красотата. А твоите са хубави. Премести ги спокойно назад. Копай по-големи дупки и гледай да ги изровиш с повече пръст. Дръж ги влажни докато се хванат. Преди 2 седмици садих две толкова големи и се хванаха. Цъфтят сега и нови листа излизат. Успех!

# 755
  • Мнения: 126
Дали и по моите ипомеи дупките не са от скакалци? newsm78 Дупките са малки, но така, както е тръгнало скоро няма да имат листа. Sad А някои от листата са почнали да вехнат в краищата. Някой да има идея какво може да е? Зная, че най-добре да отида с листенце до аптеката, ама реших първо вас да питам. Нямат никакви видими с просто око гадини или яйца по тях.

# 756
  • Мнения: 2 642
Момичета молоя препоръчайте хербицид за широколистни с който да напръскаме тревата.

Вчера намерихме дупка да розите, май си имаме подземен обитател, но какъв? как мога да позная какво е животинчето и какво да го правим?

# 757
  • Мнения: X
Здравейте, градинарки! Hug
Имам нужда от малко помощ.
Направихме чешма и барбекю на двора,
но ми остана едно ъгълче и се чудя какво да го правя. newsm78
Първоначалната ми идея беше на гърба на чешмата да направя малък водопад,
но в движение решихме да направим и барбекюто до нея, а така сега няма видимост от масата към евентуалното водопадче. Crossing Arms Какво да го правя? Thinking
Това е:
http://media.snimka.bg/9072/024399573.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9072/024399576.jpg?r=0

# 758
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Big Bad Mamma , не са ти чак толкова гъсто розите, единствената опасност е за средната, че ако другите са по-мощно растящи, могат да я засенчат.  Моите са на такава гъстота, от желание за много рози Mr. Green Не бих казала, че си пречат, боледуват може би повече от гъбични заболявания, да речем веднъж два пъти на сезон. Не могат да се проветряват така. Ама пръскам и им се радвам Simple Smile Аз лично не харесвам празни дупки в градината, затова и розите съм си уплътнила така, че между тях и други китки самонасяващи се растат Mr. Green
Няма проблем да ги преместиш като им окапят листата, но според мен е по-добре рано пролетта, преди да разлистят, вадиш с повече пръст и режеш ниско, на една две пъпки. Пресаждали сме и посред лято по-младички, мъжа ми ги извади с много пръст, после обилно поливане, и изобщо не усетиха Simple Smile

Klec@, наистина няма смисъл от водопад, ако няма да го виждаш.
Можеш да засадиш там някое красиво иглолистно дърво. Можеш да направиш детски кът, ако има деца на такава възраст, можеш и да промениш пътечките, за да си намериш причина да минаваш от там, да речем да преместиш масата, и в крайна сметка да имаш водопад Simple Smile

# 759
  • Мнения: 1 296
Люб, ще ни пуснеш ли нова тема Laughing?

# 760
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
тОЧНО Я ПРАВЕХ Simple Smile
НОВАТА ТЕМА

# 761

Общи условия

Активация на акаунт