Любители на котки - тема 49

  • 44 822
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 166
МисНели,   bouquet

Големи сладури сте показали!  Hug И Шушко наистина много е пораснал!   Heart Eyes

Последна редакция: пт, 25 мар 2011, 20:06 от Тaня67

# 16
  • Мнения: 289
Прекрасен Шушан с тези оранжеви очи  Heart Eyes
Tasha , да ти честитя тук със закъснение новата радост в семейството! Да расте здрав и силен момъкът!   bouquet

Милия Опашан - дано му заздравее опашлето или ако се наложи операция, да не е твърде травмираща. Миналата година в нашия квартал се подвизаваше едно черно коте с такава опашка, не знам какво са му правили, но отгоре костта беше оголена и кървава. С времето позаздравя, но си остана оголено кокалче. Иначе беше много дружелюбно котето, което с оглед на преживелиците му, не е много добре.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 825
Това им е хубавото на животните. Когато им липсва крайник или той е увреден, те не се концентрират върху липсата и увреждането а напротив - държат се все едно нищо им няма. При тях липсват паразитни и вредни мисли като при хората. Те не си мислят, че са увредени, че са различни, не мислят че не могат да правят нещо и т.н... По този начин не си налагат сами ограничения и се възстановяват и се научават да живеят като компенсират увреждането.
Де да можехме и ние да се справяме по този начин с проблемите.   bouquet

Миличка, и аз съм го мислила това. Много си права в разсъжденията си. Но при нас останалите, които смятат себе си за нормални, ни "помагат" да се чувстваме инвалиди.

# 18
  • Мнения: 1 788
Здравейте котколюбци!  Hug
Аз имам едно кратко питане относно храна за котани. Искам да сравня с вашите любимци и да знам дали проблемът е само в моя дзвер и капризите му или има нещо неясно/нередно/странно/отблъскващо в самата храна.
Става дума за консерви на Китикат. До преди няколко седмици глезотията вкъщи ги ядеше с охота, но от около две-три седмици насам не иска да ги погледне. Малко по-отдавна същото се случи и с консервите на Уискас и аз просто спрях да ги купувам.
Котката на майка ми по същия начин в последните няколко седмици не иска да вкуси Китикат, Уискас и още няколко по-неизвестни марки.
Но за сметка на това и моята, и котанката на майка ми обожават от малките пакетчета на същите марки.
Помислих в началото, че самите партиди са нещо сбъркани или лоши, но положението продължава вече почти трета седмица.
Забелязали ли сте нещо подобно и с вашите зверчета?

# 19
  • София
  • Мнения: 13 166
Servalan, мисля, че е от партидите. В момента и ние сме случили такава партида на Дарлинг. И не е за пръв път. Какво чудно има, че 3 седмици не ги харесва? Най-вероятно са от една партида. Магазина не зарежда всеки ден по малко. Така преди време бях решила, че моите не обичат Китикат, но когато купих след много време си я хапваха с кеф.

Ето една снимка и от мен:

Стига си ме снимала!!!

# 20
  • Мнения: 289
Брей, че младежки вид има Мъро на тази снимка  Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 1 825
Ххахах, и аз така си помислих.

Тя Таня има навика да публикува снимки от архивите. Щом собствената й дъщеря го твърди... Laughing
Така че, нищо чудно.

# 22
  • Мнения: 1 788
Тaня67, благодаря за отговора!
Реших да се допитам и до други мнения, за да сравня просто.
Не, че е чак толкова странно принципно, но до сега не ми се беше случвало.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 166
Ххахах, и аз така си помислих.

Тя Таня има навика да публикува снимки от архивите. Щом собствената й дъщеря го твърди... Laughing
Така че, нищо чудно.

 Naughty  Снимката е от 18 март 2011 г. - няма лъжа и измама!  Grinning  Просто аз все го снимам как стои като статуя или спи, а тук се е разиграл. Щом дори на фотоапарата ми скочи  hahaha. Жалко, че не е на фокус, но се приближи твърде близо, за да го набие.  hahaha

Да се оплача - днес за 10000000....и първи път ми изрита телефона и го разглоби. Този път обаче счупи на батерията една пластинка, с която се прикряпаше към телефона, за да не мърда. Сега ще трябва да подлагам с хартийки, иначе се самоизключва при друсане.  #2gunfire

Последна редакция: пт, 25 мар 2011, 21:39 от Тaня67

# 24
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Запис за момента

# 25
  • Мнения: 416
Запис и от мен  Crazy

# 26
  • Мнения: 75
Честита ни поредна пухкаво мъркаща тема  bouquet  bouquet
Малко снимки и от мен,че в предната тема само четях Flutter



Забелязах,че моя мачко го няма на първа страница,ако не е късно може ли да се запишем там и в албума на Котьо Тръмп?

http://www.facebook.com/album.php?id=100000253477056&aid=7695
тук има снимки на дебелия дзвер  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 481
Да споделя моя опит с консервите. Аз такива не купувам от доста време вече, защото Рижо не ги изяжда за ден-два и понякгоа се развалят. За това купувам от малките пакетчета паучове. На кит кат специално понякога се мръщи на паучовете. Слагам в чинийката и така го изхвърлям недокоснато на следващия ден. Но това е само понякога.
Може би е от партидите наистина.
Аз най-много купувам паучове на Nutraline (много ги харесва) и за разнообразие на киткат, уискас и фрискис по мъничко.

# 28
  • Мнения: 4 116
Танче, време е за нов телефон, колкото и да се дърпаш  Joy
Пък Мъро сигурно е фотошопен.. признай, махнала си му торбичките под очите и бръчките  Laughing
Бекс като спи не прилича на психопат  hahaha
Таз Лори, сладурана, че и завита спи  Laughing
Пък за опашката на Опашан не е нужно чак такива дискусии. Преди 2 седмици като писах, че е бездомен и потенциална жертва, никой не преложи да го вземе, сега като го взе Котково, всеки взе да дава съвети. Честно казано, не ми е особенно приятно. На мение съм, че който иска да помогне , го прави с дела, не с приказки. И дали ще е с опашка или с половин опашка ... важното е кое е най- добре за него и как ще се чуства той най- добре. А това до голяма степен го преценяват лекарите. То и кастрацията няма да му е никак приятна и ще го боли после, но е за негово добро и е по- малкото зло.

# 29
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Ето и малко данък от нас:





Общи условия

Активация на акаунт