Препоръчайте климатик

  • 203 569
  • 809
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте, благодаря за предложенията и съветите.
На нас ни трябва климатик да топли тази квадратура, цената не е от значение, трябва да върши работа. Чувам от много места, че daikin са добра марка.

# 61
  • Мнения: 7 995
Щом като цената не е от значение, този, който ви предложих или сходен поне 16000 BTU е идеален.

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Климатик Daikin FTXN50K или Daikin Comfort FTX35J-кой от двата е по-добър?За помещение 32м2

китайчето, разбира се. Демек първият Дайкин.

abedmahfouz, щом ще топлиш 40м2, ти трябват 2бр. DAIKIN FTXS35J. Иначе нищо не правиш... имаш солидна кубатура все пак... Няма шега с изчисленията за отоплителна мощност.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Моля ви, препоръчайте климатик за помещение 33 кв.м. хол с кухня, с два големи прозореца с 5 камерна дограма, без външна изолация, тухла. Ще се използва главно за отопление. Идеята ми е участва и частично за затопляне на коридор.

Колебая се между 2 модела на Дайкин - Уруру сарара или Профешънъл. Малко ме объркват разните им абревиатури...Въпросът ми е дали ще е достатъчно силен Уруру сарара 14-ка или ще е по-добре да заложа на 18-ка Профешънъл. По-горе в пост на Геригер видях, че отоплява 40 кв.м. с 14-ка, но все пак да чуем още мнения. За съжаление бюджетът не ми позволява 18-ка Уруру Сарара.
Благодаря!

# 64
  • Мнения: 296
Здравейте,
спрели сме се на модел DAIKIN FTXS35J за отопление на 40 квадрата.
Някой да има впечатления.?
42 кв.м. отопляваме с FTXS60. Перфектен е, безшумен. С него си отопляваме и още 16 кв. кухня, преходна от хола, като там температурите са с 2-3 градуса по-ниски, отколкото в хола.

# 65
  • Мнения: 7 995
Моля ви, препоръчайте климатик за помещение 33 кв.м. хол с кухня, с два големи прозореца с 5 камерна дограма, без външна изолация, тухла. Ще се използва главно за отопление. Идеята ми е участва и частично за затопляне на коридор.

Колебая се между 2 модела на Дайкин - Уруру сарара или Профешънъл. Малко ме объркват разните им абревиатури...Въпросът ми е дали ще е достатъчно силен Уруру сарара 14-ка или ще е по-добре да заложа на 18-ка Профешънъл. По-горе в пост на Геригер видях, че отоплява 40 кв.м. с 14-ка, но все пак да чуем още мнения. За съжаление бюджетът не ми позволява 18-ка Уруру Сарара.
Благодаря!

14-ка е малък за 40 кв.м, но на теб ще ти свърши работга.

# 66
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bisserina,  DAIKIN FTXS42  ще ти върши работа. Но не си отваряй коридора... Няма да има ефект.

Погледни и FUJITSU 14-ka NOCRIA.

# 67
  • Мнения: 2 891
Дайте акъл, моля, за подов климатик за отопкление на спалня 16 кв. Искам да е подов, защото иде реч за детската и кми се струва, че е по-добрата алтернатива. Гледахме някакъв Дайкин, но все ми се иска да имам и алтернатива наум.

# 68
  • Мнения: 6 446
А нещо за този да кажете?
http://www.technomarket.bg/products/09106735/hitachi-ras-rac-e14h3

Хич не ги разбирам, гледам и марката не тачите тук.
Трябва ми за помощение около 10 кв + средно голям коридор, който няма да се топли само от него.
Иска ми се да не ми гори много ( гледам говорите за едни 35 лв на месец, с този ще мога ли да се вместя в тази сума?), и ако не замръзва ще е супер   Grinning

# 69
  • Мнения: 7 995
Нищо и няма на марката Simple Smile

# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гледахме някакъв Дайкин, но все ми се иска да имам и алтернатива наум.

това е най-доброто предложение. Ще ти пиша, ако има и още предложения...

Грозното Пате  Heart Eyes, цената ли те привлече в Хитачи-то? Ако не е тя, то моля харесай си И нещо друго и пак питай...

# 71
  • Мнения: 1
Здравейте!
Моля ви да ми препоръчате климатик за помещение 26кв. м, като едната ни стена е изцяло остъклена, в см. с прозорци от горе до долу. Препоръчаха ни този Panasonic CS/CU-E15LKE-3, но ще съм благодарна и на някакъво друго мнение. И само да допълня, че сме на последен етаж. Благодаря предварително Peace

# 72
  • Мнения: 7 995
Панасоника е симпатичен, ама може и по-малък и по-добър за по-малко пари:
Daikin FTXS35J/RXS35J

# 73
  • Мнения: 1
 celika благодаря за бързия отговор. А за конкретния дайкин ни казаха в магазина, че щял да ни върши работа, но щял да се задъхва  Confused та затова този Панасоник  Rolling Eyes, а определено и на нас ни се искаше Дайкин..., но и бюджета ни е до около 2000лв за климатик.

# 74
  • Мнения: 7 995
Може да си вземете и по-голям Дайкин за толкова пари.

Общи условия

Активация на акаунт