Отговори
# 30
  • Мнения: 141
Хоп и аз тук.
Красива ни е темата.Чин,благодаря.
Зизуна,аз не бих го направила.Наистина,както каза,не дърпай дявола за опашката.Радвай се на нормалната ти и спокойна бременност.Аз вече като си го усещам постоянно ми е много по-добре.Говорим си,ритаме си  Grinning .. сутрин заедно явно пием кафе,че се бунтува като пиййна  и така.Заеми се с покупки,да не мислиш такива работи  Simple Smile .Направи списък и за бебе и за теб и малко по-малко започвай.

# 31
  • Мнения: 4 420
Алекс  Hug
Зузина, на мен ще ми е интересно да видя снимки от вашите болници, а и да чуя какви са условията там. Просто от чисто любоитство. Ако другите не искат, можеш и на лични да пратиш някоя снимчица. Между другото аз без оплаквания не бих отишла в спешното. При теб няма ли шанс следящата те лекарка да те види на видеозон?
Силвия, а пък моя док очаква да съм чела и да съм подготвена. Не че не ми обяснява това, което е нужно, но някак очаква и аз да съм се интересувала и да имам някакво понятие от нещата. А и така въпросите ми по време на преглед са сведени до най-съществените, което означава, че не го бавя допълително осбонето като се има в предвид, че при него пациенти има до 12 посред нощ.

# 32
  • Мнения: 57
Три видеозона има платени по каса. На 7-ми живот и здраве ще е последният. Мога да отида на частно, но там прегледа е около 100 евро, а и не знам на какъв лекар ще попадна. Да се радвам,че Австрия не е Англия (там са само 2 видеозона) или Швеция (там е само 1 видеозон), май и в Канада и САЩ преглеждат с видеозон също рядко.

ЖК ми води мъж, които ми беше горещО препоръчан, само че аз и половинката не сме доволни, хич от него. Много необщителен. Е, вярно човекът е с опит, работи и в най-голямата и добрата честна АГ болница във Виена, ама на мен не ми допада. Може би, вече от гледане и обясняване човекът е изморен и му отнема много време и нерви, и след като всичко е ОК, си спестява тази част от прегледа. Явно съм разглезена от майка ми, която е акушерка.

За Деси: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,25612.msg441445.html#msg441445
Ето и снимка от родилна зала: http://www.wienkav.at/_cache/Image/Badewanne_6616.jpg, ваната не е пригодена за раждане, а само за облекчаване на болките в нея. От другата страна има легло и зад завеси са скрили апаратурата, която използват.

Последна редакция: ср, 30 мар 2011, 15:43 от Zizuna

# 33
  • Мнения: 149
Чин прав си...но просто ми се иска мъжа ми да е до мен в последните дни, да ме гушка когато почне да ми става най-притеснено и тежко. А аз вечер ще си лягам с молба да не почна да раждам...че термина ми е на 30, а ще трябва да планираме секциото за 26ти...

Шунка - ще опитаме още веднъж да не му налагат сега отпуската, но едва ли..от Външно са решили да икономисват и то някакви си 600 евро...
Ега ти държавата сме спестяваме от пари за болници и заплати - та да дадем милиони за важните ни военни мисии на майната си...ох

Ваче
- ще взема да си пусна "Москва не вярва на сълзи" днес във ваша чест..пък и да посъбера кураж...
(вече ми тежи да съм аз мъжа в къщи - изнесох целия ремонт на апартамента...и какво ли не...)

# 34
  • Мнения: 49
ЧИН, малката принцеса в лила е уникална  bouquet, а комбинацията от пеперуди и сърца ме трогна, благодаря ти, че хем учиш, хем мислиш за нас!

ВАЧЕ, щом се прибера вкущи довечера, ще пробвам, мерси (чак ушите ме сърбят)

СИЛВИЯ, радвам се, че всико е наред! Радвам се и за добрите новини от останалите прегледи!

ХЕБЕРЛЕА, "нема такава държава", мила  Laughing, а мисиите са си само техни, сигурна съм, че нито един нормален българин не подкрепя изпращането на "Дръзки" + екипаж! и въобще не би искал да се харчат затова парите му, ама толкова са ни умни държавниците- все сме "барбар Петко с мъжете"......

# 35
  • Мнения: 9
Зизуна и на мен ще ми интересно,ако е удобно пускай тук инфото Grinning
И при нас прегледите на частно са по толкова ooooh!  Понеже  се полагат 3 видеозона през цялата бременност, аз добавих и два платени от мен.Така ми станаха общо 5 и си ги разпределих на около месец и половина(малко повече от месец и половина) да може да виждам бебка.Вярно много са паричките ,но ми е по-спокойно, въпреки ,че тукашните твърдят ,че 3 са напълно достатъчни. Peace

# 36
  • Мнения: 274
Здравейте мамчета! Hug Пак прекрасно оформление на темичката.Да се похваля с новата си придобивка днес -http://privileg.bg/bg/shop/details/123/20/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8/privileg-tv3-wifi.html,
 дано имам късмет с този тел,не беше най-удачният момент за покупка,като се има предвид предстоящите разходи,но все някога трябваше да си взема нещо. Simple Smile /тъй де и аз съм човек!/
PaO   аз нали съм си пристрастена към кафенцето ,но продължавам да си го пия с чувство за вина,всяка сутрин като пия и почва да рита милия,да не му навреждам много. Cry
Зузина имам щастието да съм при страхотен специалист,е плащам си,но не мисля,че е непосилно толкова,вдъхва ми увереност,излишни въпроси не му задавам,той ми е казал ако има нещо ще каже,вярвам му,а това е супре важно за всяка родилка да изгради доверие с лекаря си.
 bdbaloni Ваче да ти е жива и здрава,и аз си имам една сладка,но малко непокорна  Wink Александра!
didolinkata  и моята шийка така я гледа и мери.
Десииииииии  smile3525

# 37
  • Мнения: 4 370
Зизу и на мен ми беше много интересно да прочета за болницата в която ще раждаш. Изобщо не се дразня, а дори се радвам че съществуват и такива удобства. Знам че никога няма да се докосна до тях, но винаги ми е интересно да прочета какво се случва по света! Още повече ще ми е интересно после да споделиш как е минало и самото раждане!  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 57
В старият ми пост има един линк, за Деси, кликнете на него. В друг форум съм описала, доста разхвърляно, за какво става въпрос.

Fire girl, честито за новият телефон. Да си го ползваш със здраве!

То и моят лекар ми вдъхва доверие, но го виждам само 1 път в месеца, а какво правим останалите 29 дни!? Тва жените или бременните жени все ще намерят за какво да се притесняват, да се чудят...мъжа ми много се смее, като почна: Що не рита? А сега защо рита? А защо ме рита толкова силно? е няма угодия  Joy Успокоявам се, че всички сме така, а и малко остана.

# 39
  • Мнения: 2 456
Зизу и на мен ми беше много интересно да прочета за болницата в която ще раждаш. Изобщо не се дразня, а дори се радвам че съществуват и такива удобства. Знам че никога няма да се докосна до тях, но винаги ми е интересно да прочета какво се случва по света! Още повече ще ми е интересно после да споделиш как е минало и самото раждане!  Simple Smile
newsm10

Интересно ми е, майките ни като са нямали интернет, какво ли са правели... със сигурност са били по-спокойни. Това да си информиран е много хубаво, но понякога какви глупости се пишат из интернет..

Кити, за мен е удоволствие, щом е за вас..  Hug

Днес и аз се почерпих едно слабо кафе с много сметана.  Rolling Eyes Не бях пила от месеци, сега ми се разхлопа малко сърцето, но от кога си мечтая за глъдка кафе..   Crazy

Файър, честита придобивка, със здраве да си го ползваш.

Днес се посмях докато ви разказвах за бедната женица в депресия, а аз какво сътворих преди малко. Седнах да уча, но пиша с един химикал, с който пиша от началото на сесията ми. Смятам, че ми носи късмет. Не можах да го намеря и си спомних, че вчера Слав ми разчистваше нещата- звъннах му да го питам къде ми е оставил химикала, а знам, че той е на работа. Когато каза, че не знае се разплаках и казах, че няма да ходя на изпит ако не си намеря химикала! Той ме изтърпя и каза, че като се прибере ще го търсим двамата... е, аз се успокоих, обадих му се да му се извиня и след 2 мин си намерих химикала паднал до дивана.  Shocked Луда работа, плаша се от себе си.  ooooh!

# 40
  • Мнения: 57
Ок, щом ви е интересно, сядам да пиша и до довечера да пусна едно подробно разказче, с нови неща, които са ми направили впечатление.

# 41
  • Мнения: 4 420
Зизуна, хубаво си го описала. Чак да ти се прииска да раждаш. Аз между другото все още не съм влизала в родилна зала. Може би е по-добре така, да не знам какво ме очаква вътре. Моите представи са за тия старите магарета, които ги има по болниците. Ще разкажа като му дойде времето  Peace А за страховете - и през ден да си на лекар, пак ще ги има. Аз до сега само един път се оплаках, че беба не рита. Бях нещо настинала и тя явно си кротуваше. Вечерта се бях вече ошашкала и затова тя на другия ден с огромни шутове ми докара чак мускулна треска на корема. Втори път не посмях да кажа, че не рита  Joy
Файър, честито телефонче. За хубавата новина, която ще споделиш след 2 месеца ти трябва и нова придобивка  Peace
Чин, и аз имам химикал, с който не пиша защото е много тежък, но си го нося на всички изпити. С него писах само на кандидатстудентския и си попълвам студентската книжка  Grinning

# 42
  • Мнения: 49
ЧИН, не се плаши нормално е, и аз допреди 2 седмици рявях за щяло и нещяло, сега съм на вълна агресия- всичко ме дразни  newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 142
Цоп и аз в новата темичка Flutter
Много е хубава и свежа, чин Hug

Хихи чин това ми звучи толкова познато, същите драматизации правя и аз вкъщи ooooh!  Но щом все още осъзнаваме, че са малко налудничави, значи има надежда да се оправим след това Laughing

даги, аз бях на лекцията, за мен поне беше полезна.  Не се ядосвай, че не си успяла, през април сигурно ще има пак Peace

# 44
  • Мнения: 149
Зизуна като гледах снимките и четох поста ти - направо ми се доплака...Искам и аз в такава болницааа. Ех, мечти... Искам и аз мъжо да е до мен този път. Бях толкова самотна в родилната зала... верно, че раждаш с GSM в ръка (т.е. можеш веднага след раждането да се обадиш), но не си е същото

Общи условия

Активация на акаунт