До Гардаленд през Милано Бергамо - моля споделете информация?

  • 93 056
  • 842
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 2
Здравейте, ще ходим две семейста в гардаланд през априлската ваканция. Дали някой е засичал тези кутии с намаления из магазините?
И ние плануваме да отскочим априлската ваканция. Мислим да спим в Бергамо.

# 646
  • София
  • Мнения: 1 673
Ние запазихме в песчиера гарда. Аз съм ходила преди години и беше много приятно градче. Но е бергамо е много хубаво.

# 647
  • София
  • Мнения: 1 554
Здравейте,
Погледнах на последните страници едно мнение, че аквариума не е нищо особено и се разглежда за 30 мин. Моля за повече мнения от посетилите го - наистина ли толкова е малък? Преди години бяхме в Гардаленд само с 2 деца, случихме по-дъждовно врме и максимално използвахме при възможност да сме на атракциите, така и не стигнахме до аквариума. Между другото тогава бяхме със сезонен билет (на самите каси ни казаха, че е по-изгодно от 2дневния и наистина нямаше уловка, а така влязохме и третия ден за малко макар).
Сега отиваме обаче с 3те (по-големи са и имат интерес към рибки Simple Smile) и се чудя да инвестираме ли в общ билет.

# 648
  • Пловдив
  • Мнения: 2 524
Нищо особено не е и е малък. Имаше нелошо шоу с пингвини и тюлени, но само на италиански. Като цяло не бих казала, че е must see.

# 649
  • София
  • Мнения: 436
Здравейте,
Погледнах на последните страници едно мнение, че аквариума не е нищо особено и се разглежда за 30 мин. Моля за повече мнения от посетилите го - наистина ли толкова е малък? Преди години бяхме в Гардаленд само с 2 деца, случихме по-дъждовно врме и максимално използвахме при възможност да сме на атракциите, така и не стигнахме до аквариума. Между другото тогава бяхме със сезонен билет (на самите каси ни казаха, че е по-изгодно от 2дневния и наистина нямаше уловка, а така влязохме и третия ден за малко макар).
Сега отиваме обаче с 3те (по-големи са и имат интерес към рибки Simple Smile) и се чудя да инвестираме ли в общ билет.
Ако никога не сте ходили в такъв тип аквариум ще ви хареса.
Малък е, но разглеждането му определено не е 30 мин., само шоуто с тюлени (когато ходихме бяха тюлени, сега може да са други) е 30мин. За мен си заслужава да се види, а доколкото си спомням цената му беше символична ако си пазите билетите от Гардаленд.

# 650
  • Мнения: 14 502
Наистина не е голям, но има много интересни риби. Аз също бих го препоръчала.

# 651
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте,
И според мен аквариума не си заслужава... най-малкото в Мюнхен сме били в пъти по-голям и може би затова така мисля... и не сме гледали шоуто с пингвини... отделно от самия Гардаленд се излиза, прекосява се паркинга и това ти отнема поне 20 минути на отиване до аквариума и още толкова за връщане. Преценете си дали да бъдете в Гардаленд или искате да видите аквариума. На изхода от Гардаленд ви слагат печати на ръцете, за да можете после отново да влезнете там.

Искам да допълня, че автобусите, които тръгват от гарата на Пескиера до Гардаленд са много редовни сутрин. Миналото лято даже имаше автобус преди определения 1-ви час записан на таблото. Даже Гардаленд беше отворил по-рано от официалния час на сайта, предполагам, за да няма струпване. Имахме билети за 2 дни и втория отидохме по-рано от официалния час на сайта им.
Има изгодна опция за покупка на снимки, които получаваш като файл. Сваля се приложение на телефона и там ти зареждат код, като си платиш таксата. След това като слезеш от атракция и се видиш на мониторите посочваш снимката и те някак ти я зареждат в профила.

Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 15:55 от angala

# 652
  • Мнения: 8
Здравейте, някой може ли да даде актуална информация за придвижването от Бергамо (летището) до Пескиера дел Гарда - освен Flixbus (който не ми върши работа) има ли автобуси на друга компания? Ако опцията е с влак, трябва ли да стигна до жп-гарата в Бергамо и от там да хвана влак до Пескиера?

# 653
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Здравейте, някой може ли да даде актуална информация за придвижването от Бергамо (летището) до Пескиера дел Гарда - освен Flixbus (който не ми върши работа) има ли автобуси на друга компания? Ако опцията е с влак, трябва ли да стигна до жп-гарата в Бергамо и от там да хвана влак до Пескиера?
За предвижване с влак, трябва да стигнете до ЖП гарата в Бергамо и оттам влак до Пескиера с 1 прекачане.
https://www.lefrecce.it/Channels.Website.WEB/#/search-results?ha … ww.trenitalia.com

Друг автобус няма, не помня и да е имало. https://www.rome2rio.com/it/map/Bergamo/Peschiera-del-Garda

Вариант е, ако държите на автобус, от летището на Бергамо с автобус до Бреша и оттам с автобус до Дезенцано, там с прекачане до Перскиера...или с корабче. https://brescia.arriva.it/area/garda-e-valle-sabbia/ Това са линиите в посока лаго ди Гарда, от Бреша.

# 654
  • София
  • Мнения: 1 554
Благодаря на включилите се по моя въпрос.  В крайна сметка понеже имаме 3 дни и половина в района и се бяхме ориентирали към сезонен билет за парка, взехме и за аквариума. Ще посетим и Парко Натура вива, ще има време и за Верона, понеже работят само до 17ч. тези дни. Някой може ли да каже актуална цена на паркинга на Гардаленд за ден? Не открих на сайта. Към сезонния пас предлагат срещу 10 евро неограничен паркинг и се чудя струва ли си,  ако ходим и в 3те дни.

# 655
  • Milano
  • Мнения: 3 690
6 евро на ден.

# 656
  • Мнения: 264
Здравейте,
Някой хващал ли е FlixBus от Пескиера Дел Гарда в 10:05 за самолета от Бергамо  до София 12:40?
Чудя се дали ще стигне навреме. Дали може да има задръствания по пътя?

# 657
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Доста си е рисковано за мен. Самолета в 12.40 ли излита?

# 658
  • Мнения: 264
Да излита в 12:40

# 659
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Ами то вие в 10.30 е желателно да сте на летището...най късно в 11, че ако има повече полети ще е натоварено.
Търсете по-ранен вариант за предвижване. Сутрин може да има задръствания по магистралите, понякога е доста натоварено.

Общи условия

Активация на акаунт