До Гардаленд през Милано Бергамо - моля споделете информация?

  • 92 647
  • 841
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Повдигам малко темата. Кацаме и излитаме на Малпенса в края на август. Основната цел на пътуването е Гардаленд. Запазила съм апартамент в Лонато за 5 нощувки (с безплатна анулация, така че може и да сменя). Един-два дни дни са за Гардаленд, Натура и прочее атракции за деца, останалото време - Сирмионе и накъдето ни видят очите (Мантова, може би 1 ден до Венеция..... според зависи и без програма). Имам следните практически въпроси:
1. В кой момент да вземем кола под наем - още на Малпенса или до се движим донякъде с влак, основно поради проблеми с паркирането? Мястото ни за настаняване има паркинг, близо до жп гара и е на 17 км. от Гардаленд. При трансфер с влак вероятно ще трябва да идем за кола до Верона.
2.За Венеция, ако решим да идем, имам същото колебание - с кола или с влак за 1 ден. Може и пеша само да обикаляме из улиците за няколко часа. Там до сега сме подхождали само откъм Пунта Сабиони.
3. Последната 6-та нощ мисля да спим в хотел на летището, за да ни е удобно за сутринта. Колебанията ми са, защото на практика така предпоследният ден ще бъде загубен в пътуване и гледка-летище.
Приемам и отговори на въпроси, които не съм задала Simple Smile

Кола още от Малпенса. Ако сте кола, няма смисъл до Венеция с влак. С кола се стига супер бързо. Спирате някъде в Местре на безплатно и от там си вземете трамвая.

Бих те посъветвала освен Сирмионе поне Рива и Лимоне да видите на Гарда. Градчетата на десния бряг също са хубави - БАрдолино, Лазисе. Ние обичайно отсядаме в Пескиера защото е доста живо и с красив стар град,

# 76
  • София
  • Мнения: 1 780
И аз бих препоръчала Пескиера за отсядане. Близко е до парковете и е много приятно. Има и много корабчета до Сирмионе.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
В Пескиера дебна настаняване, както и в селцата близо до Гардаленд, но в момента разликата със запазеното в Лонато възлиза на цената на рентакара за 7 дни. Четох много и за рентовете - за сега се спирам на Goldcar със суперрелакс и флекс фюъл. Някой със съвети по темата?
Корабчета има и от Десенцано, както и фериботни връзки.

# 78
  • Мнения: X
Ренталкарс. С застраховка на място от доставчика. трябва да си погледна най-ниска цена в сайта да ти кажа. Аз буквам ако ми се види изгодно(с право на отмяна), но продължавам да следя. В повечето случаи винаги изпада още по-добра оферта. Отменям старата и буквам новата. Връщат парите до една седмица.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Bliss, а някакви практически съвети за паркиране около Гарда - Десенцано, Пескиера....?
И според теб рисковано ли е и последната нощувка да е на Гарда (вместо на летището) при положение, че полетът е в 12.50?

# 80
  • Мнения: X
Bliss, а някакви практически съвети за паркиране около Гарда - Десенцано, Пескиера....?
И според теб рисковано ли е и последната нощувка да е на Гарда (вместо на летището) при положение, че полетът е в 12.50?


Рисковано е. На магистралата често има задръствания около Милано или катастрофи. Измисли си една нощувка в Милано примерно. От там има удобни шатъли.

Паркирането е както навсякъде. Има ZTL И внимавайте със знаците. Има и платени паркинги и паркоместа. В Пескиера ние винаги сме взимали хотелче с паркинг и не мога да бъда полезна къде са. В Сирмионе има поне 3 паркинга по пътя. Виждат се. В Десенцано също бяхме на платен паркинг. Трябва да намеря в къщи къде беше.

# 81
  • Мнения: 1 194
В Пескиера дебна настаняване, както и в селцата близо до Гардаленд, но в момента разликата със запазеното в Лонато възлиза на цената на рентакара за 7 дни. Четох много и за рентовете - за сега се спирам на Goldcar със суперрелакс и флекс фюъл. Някой със съвети по темата?
Корабчета има и от Десенцано, както и фериботни връзки.

jul, миналото лято отседнахме в Пескиера ето тук https://www.booking.com/hotel/it/acqua-verde-appartamenti.bg.htm … =5;track_spadnt=1
Мястото е прекрасно, в сърцето на старото градче, с голяма тераса и удивителен изглед  Heart Eyes
Имам още няколко апартамент, които бях набелязала, докато четях из темата. Ако искаш мога да ти покажа и тях.
Ние бяхме с кола, има паркинг точно до апартаментите, но е платен - 5 евро на ден, мисля беше. Иначе има безплатен паркинг на около 600 м. от хотела. Пристанището също беше наблизо и оттам с корабче можеш да стигнеш до почти всички градчета по езерото.
От гарата в Пескиера тръгва безплатен шатъл до Гардаланд.
Ако имаш някакви въпроси и мога да съм ти полезна - заповядай.

# 82
# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Mrs. L, забелязах предложеното от теб място и наистина изглежда чудесно, но няма опция за отказ, а половин година по-рано ми е важно. Ще се радвам да споделиш и останалите да огледам. Въпроси сигурно ще ми изникват тепърва с планирането. Ти, ако се сетиш нещо полезно/важно, споделяй, моля  Grinning

Bliss, вашето място за настаняване е малко за нас, иначе го проверих, разбира се - не помня тук или при магеланците беше писала. Другото няма места за моите дати. Но си ги отбелязвам и следя, може пък някой да се откаже  Peace

# 84
# 85
  • Варна
  • Мнения: 3 948
само едно уточнение - от летището до ж.п.гарата Бергамо има градски автобус - билетче може от шофьора-преди време 1,5 евро/калпак Simple Smile

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
peterky2002, за Малпенса си говорим, не за Бергамо.

# 87
  • Мнения: 357
Някой от вас наемал ли е кола в Пескиера дел гарда? На място ли е по-добре да се търси или предварително онлайн?
И още едно питане. Тъй като полетите от Бергамо за София са много рано сутринта, имате ли личен опит с хотелчета около самото летище?

# 88
  • София
  • Мнения: 1 780
Ние бяхме в хотел в старата част на Бергамо, сутринта собственичката ни беше поръчала такси до летището, което не излизаше скъпо, не си спомням колко точно, но не беше много, а вечерта е много по-приятно да си в старата част, отколкото около летището.

# 89
  • Milano
  • Мнения: 3 675
Някой от вас наемал ли е кола в Пескиера дел гарда? На място ли е по-добре да се търси или предварително онлайн?
И още едно питане. Тъй като полетите от Бергамо за София са много рано сутринта, имате ли личен опит с хотелчета около самото летище?

Мой приятел отсяда често в този и е доволен:

http://www.nh-hotels.it/hotel/nh-orio-al-serio

Срещу летището е, само минаваш подлеза.
До него е Оrio center.

Общи условия

Активация на акаунт