ДоЛ ЧигабаМа нализин- прЪвУписТен лОл кост- 57

  • 27 918
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 658
МАзонетът ме подсети за друго много любимо - огромното многообразие на терИкот, тАрИкот и особено тИрИкот  Peace На кой каквото му душа иска!  Hug

А един съученик (в Математическата гимназия!) казваше пенпърдикуляр без грам усещане, че го казва евентуално не съвсем правилно  Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 6 187
Цитат
Мия също е хубяво име моята мома ще , кръстя мария-магдалена на кратко мия

# 62
  • Мнения: 6 274
... "кремвирш" вместо "кренвирш" Joy ...

А, аз съм го чувала и "кремвиш".  ooooh!
Ами чИсовник,  лИген, мазЪтЪ?  ooooh!
А пък за ударенията?!  ooooh!
Та нАучни доказателства ли не щеш, та наркОтици ли...  Tired
То си е направо цяла прОграма, с безОбразно отношение към ударенията...
  Tired  Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 4 528
Този разговор ме подсеща да ви питам нещо. Всъщност бяха 2-3 неща, но сега си спомням само едното:
антибиОтик или антибиотИк? Наистина не знам, но винаги го изговарям по първия начин.

# 64
  • Мнения: 6 274
 
Този разговор ме подсеща да ви питам нещо. Всъщност бяха 2-3 неща, но сега си спомням само едното:
антибиОтик или антибиотИк? Наистина не знам, но винаги го изговарям по първия начин.

И аз така, но не знам дали е вярно.
Щото пък пробиотИци са с ударение на И- то.
 Thinking

Цитат
...хотат те, викат ти абе изобщо никакво отношение...


Какво те правят?!  newsm78

Последна редакция: пт, 01 апр 2011, 09:33 от Джуличка

# 65
  • Мнения: 184
Не е оттук, но не се стърпях да споделя с вас какъв правопис демонстрира действащ юрист!!  Shocked Shocked

[quote] ...ИЛ иницира ИП... ...на принудително сабиране... ИЛ се обесилва.
Така че когато се на някој кефне да иницира ИД ... законосаобразен начин.
Пояснете как е било вазможно ... независимо при какав СИ. [/quote]


Е, прощавайте, ама майка ми със съвсем обикновено средно образование си пише много по-правилно от новите ни юристи!

# 66
  • Мнения: 2 931
А пък моят мъж казва "фефруари", "Стеван" и изобщо много често вместо "в" казва "ф" и обратното, много е интересно, но в момента не се сещам други примери. И моето любимо - "скаридка чесън"  Laughing
И моя приятелка така ги заменя. Друг пример - фнимавай, фнимателно. Laughing

# 67
  • Мнения: 750
Образованието (особено днес) не е критерии за интелект Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 3 789
Този разговор ме подсеща да ви питам нещо. Всъщност бяха 2-3 неща, но сега си спомням само едното:
антибиОтик или антибиотИк? Наистина не знам, но винаги го изговарям по първия начин.

Според тълковния речник от 2008 г. е антибиотИци, антибиотИк. Признавам си, че съм изненадана, винаги съм мислела, че е антибиотик  newsm78

ХърмаяниPeace И моят мъж така ги казва

# 69
  • Мнения: 4 300
бърдак вместо бардак

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
ZDRAVEI TE SA FORUMCI   55

# 71
  • София
  • Мнения: 10 380
Е форумци са те, де, ама здравей и ти!  Mr. Green Joy rotfImao Оффф, боже, как е могла да го напише така...то си е талант.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 658
И аз съм форумка  kyllmg  а и вие сте форумки... като ще го спрягаме.

А може би да съм сафоронка?  Thinking

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Еее, то пък човек да не ви здрависа Crossing Arms Тръц Laughing Иначе човешкото въображение и неграмотност са нещо необятно Tired Ето и друго:

В болницата дават леглин, но аз предпочитам превръзките, който мъжът ми ми купи от магазин То тук бисери много, ама най ме кефи леглинът, дето го дават в болницата - дали има връзка с легло Thinking Щом си легнал, значи си получил леглин hahaha

# 74
  • Мнения: 2 658

Муахаха, мноооого добро  Joy

Добре, ама за жЕлъд... никога не съм го използвала, за мен си е жълъд, но... имам някакакъв спомен, че бях чела някога, че принципно и двете се приемали за правилни. Или...?

И аз си мислех, че е антибиОтик, но и пробиОтик....

А пък аз казвам кАперси... пък то било капЕрси  Embarassed

Последна редакция: пт, 01 апр 2011, 16:32 от Сова

Общи условия

Активация на акаунт