ДоЛ ЧигабаМа нализин- прЪвУписТен лОл кост- 57

  • 27 913
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 072
В събота при Виолета Сечкова на гости беше министър Мирослав Найденов, който разказваше виц. На няколко пъти в него той спомена думата "сиМжир" като в началото реших, че ми се е причуло, но не беше... Човекът просто така си го казва, а е завършил в Швейцария.  Crazy  (От 4:25 нататък)

Да, симжир си е  Laughing, ми кво ся и министрите са хора, а може пък да е някаква диалектна форма на синджир.

Един приятел пък казва глистер, вместо блистер.
-Може ли един глистер аналгин?
 Laughing

# 46
  • Мнения: 4 524
Мъжът ми казва проГлем.  Rolling Eyes И до ден днешен не може да обясни защо.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 079
А добре ли звучи жЕлтък?

# 48
  • Мнения: 4 202
Мъжът ми казва проГлем.  Rolling Eyes И до ден днешен не може да обясни защо.

Моят пък казва еКстрада и като го питам защо, той отговаря, че си измислям  Laughing

# 49
  • Мнения: 348
А моя приятелка винаги казва еКспресо и винаги твърди, че аз всъщност грешно я чувам Mr. Green

# 50
# 51
  • Мнения: 2 658
А моя приятелка винаги казва еКспресо и винаги твърди, че аз всъщност грешно я чувам Mr. Green

Хаха, много хора го правят. Моя приятелка пък казва танерка съвсем умишлено (вместо тарелка). И до ден днешен ми е кофти да я поправя.

Ами секциУМ не сте ли чували? Или бронхопЛевмония... Честичко ги чувам аз...

# 52
  • София
  • Мнения: 3 789

Ами секциУМ не сте ли чували? Или бронхопЛевмония... Честичко ги чувам аз...

Това съм го чувала от медицинско лице  ooooh!


А пък моят мъж казва "фефруари", "Стеван" и изобщо много често вместо "в" казва "ф" и обратното, много е интересно, но в момента не се сещам други примери. И моето любимо - "скаридка чесън"  Laughing

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 22:15 от -=Деси=-

# 53
  • Мнения: 21 455
Цитат
сега е мои ред да попитам нещичко понеже скоро ще раждам но незнам къде да водя бебето на децка консултация някои ще ме посаветва ли за такъв лекар но ако може да е към здравната каса или всички са часници

# 54
  • Мнения: 184
Цитат
климът
Става въпрос за "климат"

Някои хора са "болни" от лапсус, така да се каже. Баща ми примерно не може да изкаже СоЗопол и редовно си казва ЗоЗопол. Има и хора, които не могат да изрекат някои съгласни в думата без да ги разделят с гласна. Laughing По избор.  Laughing

Винаги ми е било смешно да чуя "дръжам" във Варна. Или "коншия" вместо "комшия" и "кремвирш" вместо "кренвирш" Joy Надявам се да няма засегнати варненки Flutter



# 55
  • София
  • Мнения: 3 789
А в Плевенско казват "отидел" (вместо "отишъл")  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 5
Цитат
И СТАВАТ ЗАМЕСНИК УПРАВИТЕЛ
Цитат
той се обраща
Цитат
като оная поговорка "Даи на ла...то влас и му гледай сейра.......

Какво ли замесва този управител се чудя?  newsm78
smile3544

# 57
  • Мнения: 15 379
Моята я кръстихме на 5 месца и няколко дни.

 hahaha.

А добре ли звучи жЕлтък?

А жЕлъд?

# 58
  • Мнения: 17 546
Много ми е странно смяната на ударенията в думата. Още по-странно ми е, че и двамата ми колеги в смяната говорят така. Единия казва(примерно) Дненифър АнИстън (ударението е на И), кОктейл, пикнИк. А другият: волЕЙбол, Ал ПАчино. ooooh! А когато си говорят двамата по между, си е истински цирк и урожай от подобни слова! Joy
Да добавя в особените думички центрАфуга и мАзонет. Crazy

# 59
  • Мнения: 4 202
ПрОтокол - така съм го чувала от един данъчен.

Общи условия

Активация на акаунт