Ин Витро, ИКСИ, Лекарства и Изследвания за АРТ процедури

  • 18 902
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 750
много полезна тема Simple Smile

# 16
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Забравих да споделя и конкретни цени:

Фемара \ Femara 2,5 mg x 30
Novartis Pharma GmbH (Germany) в БГ 294,43 лв. в ТР 170 лв.

Менопур \ Menopur 75 IU FSH/75 IU LH - 1 ml x 10
Ferring GmbH (Germany) в БГ 450,62 лв. в ТР 410 лв.

Цетротид \ Cetrotide 0,25 mg x 7
Baxter Oncology GmbH (Germany) в БГ 450 лв. в ТР 305 лв.


А иначе за SMS-ите Не е чак толкова трудно да се отчитат и изнасят on-line, не енужно да е на сайта на Ф.А.Р. има други сайтове на тема Инвитро ... пък и като се обмърже с медия, фондация които да следят процеса, няма да е толкова невъзможно. (имам опит и за това си позволявам подобни твърдения  Wink

# 17
  • Мнения: 1 313
medimed, като си правиш сметка, имай предвид, че цената, която си дала за Фемара е за цяла опаковка, а на теб ще ти трябва 1/3 и в Щерев (а вероятно и на други места) можеш да си купиш само колкото ти трябва.

# 18
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Арлина, забелязах аз този "проблем", ама никъде не видях по еденично  Thinking

Ти имаш ли инфо къде продават по-малко?

Пък и за това е темата, момичета които са им останали да не отиват на буклука, а да си помагаме тук   bouquet

# 19
  • Мнения: 8
  здравейте момичета ! от 7 години се борим с мъжа ми , още през 2006 ме одобриха по Здравна каса  / с протоколите за хормоните / , но те само помагаха за хормоните . Направих стимулацията и май доки тогава изпусна малко положението и стана хиперстимулация - 18 яйцеклетки навън , от които само 5 оплодени и нормално развиващи се / инвитро , не икси /. От там един трансфер , неуспешен , замразени 2 ембриона , втори трансфер , също неуспешен и се отказах за 2 години . 2009 година - извънматочна и 2010 кандидатстване по фонда . Та всичко 2006 година , въпреки здравната каса ,ни излезна към 5000 лева , втори трансфер , само 500 лева . От там нататък вече не ги смятам , че мога и да се изненадам от сумата.
  поздрави за темата , успех и един въпрос:  При изчерпан яйчников резерв , може ли някой да свърже такава жена с някоя , която иска да е донор и жената с изчерпан яйчников резерв да спонсорира стимулацията и така и двете да са щастливи ?дали ме разбрахте ? дано.

# 20
  • Мнения: 1 313
Ти имаш ли инфо къде продават по-малко?
В аптеката на Щерев.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 165
Аз се засилих да гласувам в анкетата, ама няма как.  Rolling Eyes
Имам повече от един отговор.

# 22
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Давай с най-често повтарящия се  Wink

Ще видя дали може да включа опция за повече от един отговори  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 375


А иначе за SMS-ите Не е чак толкова трудно да се отчитат и изнасят on-line, не енужно да е на сайта на Ф.А.Р. има други сайтове на тема Инвитро ... пък и като се обмърже с медия, фондация които да следят процеса, няма да е толкова невъзможно. (имам опит и за това си позволявам подобни твърдения  Wink
Може и така да е, само не знам как ще прецениш кой заслужава повече да се възползва от тези средства, все пак няма да се съберат милиони, ще са няколко хиляди в най-добрия случай...

# 24
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Ами аз си представям те да се вливат към тези на Фонда, и просто Бюджета така да се увеличи, а ще се възползват, тези които си подават документи там и ще си чакаме реда. Само дето ако има повече пари по-бърза ще вървят номерцаата  Mr. Green

... и да не подценяваме СИЛАТА на ТЕЛЕВИЗИЯТА и ДОБРАТА РЕКЛАМА, както и въздействието им върху средностатистическия зрител  Wink

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 13:58 от medimed

# 25
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз смятах, смятах и ми излезна 300-400лв разлика в парите от тези в БГ  Rolling Eyes ако сложим и транспорта ...

# 26
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Ами според мен не е малка разликата, а и за тези пари, човек може да си направи хубав уикенд в Турция и така получаваме 2 в 1, хем почивка, хем лекарства  Mr. Green

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 13:57 от medimed

# 27
  • Мнения: 105
Поздравления за темата!!!!!!!! Hug HugМного добри идей имате но нали знаете че нашето общество не е дорасло за такива неща Naughty Naughty

# 28
  • Мнения: 124
Здравейте. Някой може ли да ми каже каква е процедурата със замразени ембриони и колко струва (приблизително)такъв опит?

# 29
  • Малта
  • Мнения: 1 126
chipolita, привет. Ето линкове и цени:

КЛИНИКА "СОФИЯ"
http://www.ivf.bg/bg/ceni.html
ЕТ на замразени ембриони 340 лв.

КЛИНИКА "НАДЕЖДА"
http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m16
Ембриотрансфер  350 лв

КЛИНИКА "ЩЕРЕВ": http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=cate … id=57&lang=bg
ЕТ 415 лв.


За самата ПРОЦЕДУРА, да се включат другите момичета, че аз нямам опит   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт