Всякакви въпроси относно съдомиялните - 5

  • 45 079
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 46 526
Здравейте Simple Smile имам едно въпросче за солта, преди време не помня питах ли или само си мислех да питам, ако се повтарям, извинете, но темите са огромни  Embarassed резервоарът трябва ли да е напълен с вода преди поставянето на сол?
По принцип при нас водата е много мека и би трябвало да харчи супер малко сол, но машината я изпива буквално за 3 пускания  Confused сложена е на най-слабото положение.
В началото ползвахме хапчета и в упътването пишеше, ако сме на хапчета, да напълним резервоара за сол с вода. Сега като слагаме сол я слагаме директно във водата, да не би затова да свършва толкова бързо newsm78

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 23 710
Трябва да е пълен. Той си стои постоянно пълен. Не е нормално за 3 пускания да свършва, даже на макс.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 2 075
Има нещо, което не е наред наистина. При нас водата е твърда, машинката ми няма настройка на солта и индикатора ми светва на около 3 месеца.

# 723
  • Мнения: 492
Има нещо, което не е наред наистина. При нас водата е твърда, машинката ми няма настройка на солта и индикатора ми светва на около 3 месеца.

Всичко си ти е наред .И при нас водата е твърда и индикаторът за сол ми светва на ок.2,5-3 месеца- няма страшно ,  тук солта е необходима за регенериране на смолата ,която смола пък служи за омекотяване на  водата -омекотяването тук става на йонообменен принцип.Самата сол няма омекотяващи свойства, а това, което пише,че някои таблетки  съдържат сол /напр. сол+ гланц+.../,всъщност не е сол а сода,по точно  натриев бикарбонат или т.нар.сода за хляб,която сода омекотява водата,когато се прибави директно,в случая чрез комбинираната таблетка.

# 724
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Има нещо, което не е наред наистина. При нас водата е твърда, машинката ми няма настройка на солта и индикатора ми светва на около 3 месеца.

Всичко си ти е наред .И при нас водата е твърда и индикаторът за сол ми светва на ок.2,5-3 месеца- няма страшно ,  тук солта е необходима за регенериране на смолата ,която смола пък служи за омекотяване на  водата -омекотяването тук става на йонообменен принцип.Самата сол няма омекотяващи свойства, а това, което пише,че някои таблетки  съдържат сол /напр. сол+ гланц+.../,всъщност не е сол а сода,по точно  натриев бикарбонат или т.нар.сода за хляб,която сода омекотява водата,когато се прибави директно,в случая чрез комбинираната таблетка.

 Grinning

# 725
  • Варна
  • Мнения: 2 075
bgroza, това което си цитирала, се отнася за оплакване отпреди 2-3 поста, че солта светва след три цикъла. Wink А си знам, че при мен си е наред, благодаря все пак  Hug.

# 726
  • Мнения: 46 526
Днес я напълнихме за пореден път, изми веднъж, а лампичката въобще не угасна  Shocked
Иначе мие идеално, никакви оплаквания нямам като качество на измиването.

# 727
  • Мнения: 4 916
Днес я напълнихме за пореден път, изми веднъж, а лампичката въобще не угасна  Shocked
Иначе мие идеално, никакви оплаквания нямам като качество на измиването.

Да не би датчикът да е повреден?

# 728
  • Мнения: 3
здравейте, купих сол и провах. Положението е по добро. Ще пробвам сега на различни програми да видим как е.

# 729
  • София
  • Мнения: 4 397
Да дам отчет аз  Grinning
От онзи ден я пускам на интензивна програма с прах до горе и измива. Днес ще пусна на основната програма която ми се води ЕКО и е за обичайни остатъци от храна и пак ще напълня до горе с прах да видя дали ще измие.
Нас по цял ден ни няма и общо взето на 2 -3 дена пускам.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 2 075
Човече, пробвай да изключиш и пак да включиш миалната от захранването или от копче, ако има. Аз като допълвам със сол го правя на изключена миална. Пълня догоре и тогава включвам, защото иначе може да свети доста дълго.

# 731
  • Мнения: 46 526

Да не би датчикът да е повреден?

Сигурно ще угасне на следващото пускане, ще пробвам съвета на antonia да я изключа и включа. Но според мен датчикът си е наред, защото като светне наистина няма вътре сол, изхрупала го е  ooooh!

# 732
  • Мнения: 2 479
В никакъв случай не ми се струва нормално да свършва на трето пускане солта. Като количество колко събира? На мен, с твърдата вода, ми светва на 3-4 месеца лампичката...

Последна редакция: пт, 01 юли 2011, 11:44 от Lib

# 733
  • София
  • Мнения: 3 847
Аз не съм слагала сол на моята миялна (малък Бош - 9 комплекта), ползвах таблетки само, но искам да пробвам с гел и трябва да заредя сол за целта. В ръководството пише обаче, че при първото зареждане на сол трябва да се сипе вода в резервоара. И сега съм в чуденка, дали да сипвам вода, при положение, че машината вече е работила?...

# 734
  • Мнения: X
Т о много е просто- каот отвъртиш капака и ако има вода няма да доливаш ! Peace

Общи условия

Активация на акаунт