Хубаво е в ШЕСТИ КЛАС, но да свършва той завчас! :)

  • 29 814
  • 652
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 4 330
Момичета, бързо наминавам само да ви питам нещичко...

Този Наръчник ли коментирахте някъде напред?

http://www.book.store.bg/p55176/narychnik-za-roditeli-i-sedmokla … ena-shtereva.html
Има ли нещо по-добро?
Ще правя поръчка днес и затова питам.
Тазгодишните седмокласници много хвалиха този наръчник - предполагам, че ще ти подарят някой вече излишен екземпляр. Simple Smile
Имай предвид, че този е за 2011г, а не за следващата - въпреки че едва ли ще настъпят някакви кардинални промени. Напролет мисля излизат новите издания.

# 601
  • София
  • Мнения: 642

Тазгодишните седмокласници много хвалиха този наръчник - предполагам, че ще ти подарят някой вече излишен екземпляр. Simple Smile
Имай предвид, че този е за 2011г, а не за следващата - въпреки че едва ли ще настъпят някакви кардинални промени. Напролет мисля излизат новите издания.


Честно казано ме интересуват самите у-ща в момента,  а не самото кандидатстване.
Какви специалности са, какво се изучава, на кое се набляга и т.н.
Надявам се, че тази информация ще ми е полезна.

Ще питам също и в темата на седмокласниците  Simple Smile

# 602
  • София
  • Мнения: 4 330
Информацията, която търсиш я има на страницата на РИО-София град, вдясно раздел "ДЪРЖАВЕН ПЛАН-ПРИЕМ 2011-2012 ГОДИНА".
По принцип подобни наръчници само синтезират и обясняват по-разбираемо сухата материя от правилници, наредби, процедури и прочие.


# 603
  • София
  • Мнения: 642
Ironic, благодаря ти!!
Ще ровя и там...

# 604
  • София
  • Мнения: 1 266
Моето момиче вече си е у дома. Доволна и щастлива ! Аз я посрещнах с един сборник по математика и "Немили-недраги". Очаквах недобро отношение към сборника, но нямаше такова  Simple Smile Вече е решила някоя и друга задача. Но книгата опредлено е недрага  Laughing Подмята я насам-натам и си чете други далеч по-интересни книжки. Знам, че ще я прочете, но неудоволствието й е изписано на лицето. То за това му викат "задължителна литература"  Joy

# 605
  • Мнения: 78
 Моята дъщеря прочете книгите " Немили - недраги" с голям интерес, обаче "Бай Ганьо" и "До Чикаго и назад" не и бяха интересни. Чете ги насила.
 Сега си прави малка почивка от задължителните книги и реших да и дам да решава задачи, и затова искам да попитам Вашите деца какви задачи по математика решават - правят преговор на 6 клас или вече решават задачи за 7 клас.

# 606
  • София
  • Мнения: 4 349
Мисля, че входните нива за 7 клас са им напълно по силите. Така че могат спокойно да съчетаят преговора с входните нива.

А по български освен задължителната литература някой прави ли тестове и от къде?

# 607
  • София
  • Мнения: 4 330
Поне до края на август нищо няма да правим освен прочит на задължителната литература, небрежно вмъкната между другите книжки.
Ваканцията е за почивка!

# 608
  • Мнения: 78
Благодаря!
Ние сме направо за оплакване. По математика са им дали домашно за цялата ваканция, а и аз исках да и покажа малко от задачите за 7 клас, обаче няма май да имаме време.
Дъщеря ми смята да научи и стихотворенията наизуст за да и е по- лесно през годината, ама ще видим.


Ваканцията е за почивка!

Съгласна съм с вас, че ваканцията е за почивка, обаче учителите ни не смятат така.
Ще трябва да и дам зор за да успее да си подготви всички неща за началото на учебната година.

# 609
  • София
  • Мнения: 4 330
vilihri, в математическа гимназия ли сте? Колко задачи имате за "лятно домашно"?
Досега никога не са ни давали задачи по математика за ваканцията. Един преговор преди началото на учебната година мисля, че е по-удачен.

# 610
  • София
  • Мнения: 4 349
И аз се опитвам да го накарам да научи стихотворенията  наизуст, за да му е по-лесно през годината. Те са си доста дълги и през годината едва ли ще има достатъчно време. Дано опитите да са успешни.

# 611
  • София
  • Мнения: 1 266
Математика само за 6 клас. И то само за да не забрави тотално всичко. По БЕЛ смятам да й кажа да прегледа тестовете от миналата година, но това ще е по-скоро след 15.09. Аз разчитам на учителите в школата да им направят систематизиран преговор на необходимия материал от 6-ти клас. Самата аз не съм компетентна, не знам кое е съществено и кое не е. А и както вече споменах, наесен ще е с нови учители по БЕЛ и математика. Не знам кои са, не знам как работят. И въобще много "не знам"  Laughing Поне със сигурност няма да им разформироват класа. 5 деца от проблемния клас са се преместили в други училища.
Моето момиче много трудно учи наизуст. Това й е някакъв "дефект" на краткосрочната памет и въпреки мойте усилия още от детската градина, няма особен ефект. Когато научи стихотворение наизуст, то ще е макс за 3 дни в главата й.  Laughing Но пък песни помни без проблем, и на български, и на англйиски. Grinning

Последна редакция: чт, 28 юли 2011, 12:50 от Neli_ani

# 612
  • Мнения: 78
 Не не сме, в математическа гимназия. Дъщеря ми учи в 120 ОУ "Георги Раковски".
 Всяка година на края преди да върнат учебниците г-жата им казва да си преснемат всички последни уроци и преговори на раздели и "До тук знаем" за домашно през лятната ваканция. В първите дни на новата учебна година иска тетрадките със задачите за проверка. Миналото лято накрая на ваканцията моята дъщеря се сети за домашното и едва успя да го подготви, и затова тази година съм решила да я накарам да започне по от рано за да не и накрая много натоварено.

# 613
  • София
  • Мнения: 18 332
Не не сме, в математическа гимназия. Дъщеря ми учи в 120 ОУ "Георги Раковски".
 Всяка година на края преди да върнат учебниците г-жата им казва да си преснемат всички последни уроци и преговори на раздели и "До тук знаем" за домашно през лятната ваканция. В първите дни на новата учебна година иска тетрадките със задачите за проверка. Миналото лято накрая на ваканцията моята дъщеря се сети за домашното и едва успя да го подготви, и затова тази година съм решила да я накарам да започне по от рано за да не и накрая много натоварено.
Мирише ми на госпожа Шипочка. LaughingНо пак сте по-добре, понеже задачите са от учебник.Памукчиева даваше  от сборник.
Мога да споделя от опит.Добре е децата това лято да почиват максимално. После цяла година ги чака сериозно натоварване от училище, курсове, уроци, пробни изпити, участия в олимпиади.Получава се понякога низ от дни и седмици  с ангажименти  без прекъсване - няма събота, няма неделя.

Последна редакция: чт, 28 юли 2011, 13:26 от eine in Rente gegangene Nixe

# 614
  • Мнения: 78
Не не сме, в математическа гимназия. Дъщеря ми учи в 120 ОУ "Георги Раковски".
 Всяка година на края преди да върнат учебниците г-жата им казва да си преснемат всички последни уроци и преговори на раздели и "До тук знаем" за домашно през лятната ваканция. В първите дни на новата учебна година иска тетрадките със задачите за проверка. Миналото лято накрая на ваканцията моята дъщеря се сети за домашното и едва успя да го подготви, и затова тази година съм решила да я накарам да започне по от рано за да не и накрая много натоварено.
Мирише ми на госпожа Шипочка. LaughingНо пак сте по-добре, понеже задачите са от учебник.Памукчиева даваше  от сборник.
Мога да споделя от опит.Добре е децата това лято да почиват максимално. После цяла година ги чака сериозно натоварване от училище, курсове, уроци, пробни изпити, участия в олимпиади.Получава се понякога низ от дни и седмици  с ангажименти  без прекъсване - няма събота, няма неделя.

Да точно при нея сме. Голям купон  Simple Smile е при Шипочка.
Може ли да ни посъветвате какво да правим в 7 клас. Да се записваме ли на доп. уроци или само от това което тя преподава. Смятам да я запиша и на СИП математика при нея.

Общи условия

Активация на акаунт