Хубаво е в ШЕСТИ КЛАС, но да свършва той завчас! :)

  • 29 814
  • 652
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 18 332
Дъщеря ми беше по математика при Памукчиева, а по физика - при Шипочка.  Peace
Аз лично не  бих рискувала без допълнителни занимания по математика. Thinking Въпреки, че  Памукчиева си вършеше идеално работата, водеше ЗИП за напреднали, а  и дъщеря ми имаше и все още  има  определено афинитет към математиката, не посмях да разчитам само на преподаваното в училище.
По същия начин бих подходила, ако беше и при Шипочка.Не са лоши и двете учителки , напротив.Но часовете по математика покриват  задължителната подготовка на по-нисичко ниво като трудност на задачите и  времето не достига за разглеждането и упражняването  на  нещо по-сложно.Рядко в часовете по математика в обикновените училища се работи над задачи от типа на тези от втория модул, особено геометричните, които изискват допълнително построение.Но и двете  преподавателки дават домашни от сборници в 7 клас, успоредно със задачите  от учебника. Така че поне се стремят  да  изградят една прилична основа за учещите деца, върху която последните  само доизграждат нещата  на школа или частни  уроци.Но всеки сам си решава, аз споделям какъв беше нашият избор.Сработи  и след две години смятам да повторя нещата по същата схема.  Grinning

# 616
  • Мнения: 78
Дъщеря ми беше по математика при Памукчиева, а по физика - при Шипочка.  Peace
Аз лично не  бих рискувала без допълнителни занимания по математика. Thinking Въпреки, че  Памукчиева си вършеше идеално работата, водеше ЗИП за напреднали, а  и дъщеря ми имаше и все още  има  определено афинитет към математиката, не посмях да разчитам само на преподаваното в училище.
По същия начин бих подходила, ако беше и при Шипочка.Не са лоши и двете учителки , напротив.Но часовете по математика покриват  задължителната подготовка на по-нисичко ниво като трудност на задачите и  времето не достига за разглеждането и упражняването  на  нещо по-сложно.Рядко в часовете по математика в обикновените училища се работи над задачи от типа на тези от втория модул, особено геометричните, които изискват допълнително построение.Но и двете  преподавателки дават домашни от сборници в 7 клас, успоредно със задачите  от учебника. Така че поне се стремят  да  изградят една прилична основа за учещите деца, върху която последните  само доизграждат нещата  на школа или частни  уроци.Но всеки сам си решава, аз споделям какъв беше нашият избор.Сработи  и след две години смятам да повторя нещата по същата схема.  Grinning


Благодаря за бързия и изчерпателен отговор!   bouquet

# 617
  • Мнения: 9 776
Е не го разбирам това с домашното за лятната ваканция, и това е. ooooh! Айде задължителна литература, ок, макар че повечето и нея не четат, не че съм видяла голяма файда от четенето и толкова години. Rolling Eyes Но чак пък задачи - някои учители много се престарават. Crossing Arms
Дъщеря ми прочете "До Чикаго и назад" и се отдаде на активна почивка. Сега от август с края на моята отпуска, започва и тя с книгите.

# 618
  • София
  • Мнения: 62 595
И на нашите са им дали домашно за ваканцията и по двата предмета. За математиката май им дадоха някакви разпечатки или от сборника беше  newsm78, но по български са някакви учебни тетрадки, които купувахме сега. Детето не се оплаква, дори казва, че дори му харесва разнообразието, явно й омръзва само игра, пък и какво да прави през големите жеги или големите дъждове! (Ако нямат какво да да четат и пишат, само ще се драчат двамата) Лично аз одобрявам, домашните не са кой знае какви, през ден да работи за по час на предмет, за по-малко от месец ще ги оправи. Отделно от курса по английски имат по едно книжле.
Днес съвсем непланирано разтоварих пари за книги за тях - Маговетри 5 за щерката, също и една нова книга от автора на Пърси Джаксън (нещо беше Боговете на Олимп), нея я четат и двамата.

# 619
# 620
  • София
  • Мнения: 4 349

Сега ще стане такова объркване!!!!  #2gunfire #2gunfire

# 621
  • София
  • Мнения: 1 266
Това със сигурност ще го отразят в теста на ВО по БЕЛ (парвилно ли го зиписах по новите правила  newsm78 ). Дано и СУ са възприели промените да не стане пак разправия с БАН  Joy Аз самата, явно цял живот ще си остана неграмотна  Laughing

# 622
  • Мнения: 3 405
И ние тук ще си говорим на Вие  Laughing

# 623
  • София
  • Мнения: 4 349
И ние тук ще си говорим на Вие  Laughing


Трябва да смикваме!  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 624
  • София
  • Мнения: 4 330
Да издърпам темата от дъното на втора страница с ваканционни новини - http://dnes.dir.bg/news/uchenitzi-vakantzia-9228180?nt=4 . Simple Smile
Да видим дали и школите ще се съобразят с ваканциите или ще се учи?

# 625
  • Пловдив
  • Мнения: 1 595
http://news.plovdiv24.bg/278973.html
Някой да знае кои училища ще обхване този европроект?

# 626
  • Мнения: 2 855
Ето списък със т.нар средищни училища. Слава богу от Габровските са посочени само две. И без това училището в което учи моят син е на две смени. Та много зор ще видят да минат на целодневен режим Thinking
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … ni_uchilishta.pdf
Пък и тези промени нещо хич не ми се нравят. Като цяло идеята има и плюсове, целите са добре формулирани, но на практика едва ли така розово ще стоят нещата. Ако нивото на подготовка за следващият ден е толкова "добро" както в досега съществуващите занимални ......................... направо не ми се мисли. То програмата май ще е от ден до пладне - докато свършат парите, но ще поживеем и ще видим. На големият ще му се размине, но малкият  ooooh! - не ми се мисли какви опитни зайчета ще са децата ни в следващите няколко години.

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 1 595
Да видях ги , благодаря за линка. Хареса ми като идея проекта . Дано да потръгне и изпълнението. Според мен трябва да се дава като опция , а не да е задължително. Родителя и детето заедно преценяват дали да се запишат или не.

# 628
  • София
  • Мнения: 166
"По време на целодневното обучение учениците ще пишат своите домашни за следващия ден, ще получават подкрепа от учителите за най-трудните задачи по различните предмети и след това ще спортуват."
Интересно по разказвателните предмети как точно ще учат, при положение че са 30 деца в клас?? Според мен не е дообмислено напълно, иначе като идея е добре....  Thinking


# 629
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Та значи, и тази година промени в правописа и запетайките ooooh!
Пак ще трябва да се допитвам до децата кое и как се пише, а уж бях грамотна! Joy

Общи условия

Активация на акаунт