Хубаво е в ШЕСТИ КЛАС, но да свършва той завчас! :)

  • 29 812
  • 652
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 4 349


Може ли да споделите от кои учители от школа Регалия сте доволни от миналата година. Записала съм синът ми там, но се чудех кои преподаватели да предпочета. Така че моля за мнения - положителни и отрицателни!!!

# 631
  • София
  • Мнения: 4 330
Днес чух по новините една добра идея за намаляване тежестта на раниците, която ще обхване и нашите деца - http://www.btv.bg/news/bulgaria/obrazovanie/story/1460038928-Ran … hebna_godina.html.
Идеята е на сдружението "Настоящи и бъдещи майки" с подкрепата на просветното министерство.
Повече информация тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=4314.

# 632
  • Мнения: 9 776
Днес чух по новините една добра идея за намаляване тежестта на раниците, която ще обхване и нашите деца - http://www.btv.bg/news/bulgaria/obrazovanie/story/1460038928-Ran … hebna_godina.html.
Идеята е на сдружението "Настоящи и бъдещи майки" с подкрепата на просветното министерство.
Повече информация тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=4314.

Чудесно. Peace Малко "след дъжд - качулка" що касае нашите точно деца, но поне за следващите след тях ще е ок.
Хайде още малко остана до началото на училището. Отсега съм решила да забраня компютъра след 15 септември, за да не се налага пак вторият срок да оправяме една камара оценки. Naughty

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 1 595
И на нас компютърът ни е слабото място. Аз сега съм му разрешила  да играе, а дано му омръзне ама надали....

# 634
  • Мнения: 9 776
... а дано му омръзне ама надали....

Хич не си и правя такива илюзии. Whistling

# 635
  • София
  • Мнения: 4 330
polin_a, инициативата обхваща и тазгодишните седмокласниците, или греша?

# 636
  • Мнения: 9 776
polin_a, инициативата обхваща и тазгодишните седмокласниците,....

Да, така разбрах и аз. Peace Въпроса е, че ни хваща чак накрая. След като децата ни се изгърбиха от тежките раници. Но все файда.

# 637
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
polin_a, инициативата обхваща и тазгодишните седмокласниците,....

Да, така разбрах и аз. Peace Въпроса е, че ни хваща чак накрая. След като децата ни се изгърбиха от тежките раници. Но все файда.
Може да е малко късно, но все пак е нещо. Аз много се зарадвах, но .. имам едно наум.
То толкова добри идеи и обещания е имало, а колко са се сбъднали????

# 638
  • Мнения: 9 776
Освен това имам съмнения, че няма да е приложимо навсякъде. Rolling Eyes Дали ще има достатъчно стари и годни за употреба учебници за всички се чудя. Rolling Eyes

# 639
  • в семейството
  • Мнения: 404
На мойта щерка хич не и се чете! Големи разправии. Онази вечер се разправяхме, че по цял ден е на вън и в къщи е като на хотел All Inclusive. Нищо не прави , а като се прибере сяда на компютъра. Предупредих я, че ще остане без него. А тя пък  хитра и ми вика: ами ти кое предпочиташ - да съм навън или в къщи на компютъра!?  Shocked  Twisted Evil Освен това събота и неделя и били почивни относно четенето  #2gunfire
А бе много знаят и все техните права "потъпкани"!

А относно учебниците: това е много хубава идея, но се чудя дали ще има достатъчно финансии!?

# 640
  • Мнения: 9 776
Дъщеря ми освен "До Чикаго и назад", май май...друго тцъ. Thinking Дадох и една моя любима книга от едно време, та поне да чете нещо, защото всичко по списъка и било стихотворения. Но и с нея е до никъде. Едно майче от форума беше дало идея - колкото часа е на компютъра, толкова часа да се чете книга после, обаче не можах да го приложа у нас. Whistling

# 641
  • София
  • Мнения: 62 595
Моята май ги е измъчила всичките книги от списъка, а за стихотворенията каза, че са кратки и ще си ги чете текущо. Бай Ганю й харесал, До Чикаго и назад й станало тегаво в един момент, но го довършила в пряк и преносен смисъл. Много я кефи това, че чете от моите книги, пък някои от тях са от ученическите години на майка ми. Впечатлява се и търси някаква приемственост, значи, може и да е утехата, че и ние с баба й сме се гърчили със същите навремето, демек не се е минала само тя. Тетрадките за домашно по български и математика почти ги е свършила, каза че има още малко. Тях им ги дадоха за домашно от училище, за да си преговорят и упражнят стария материал. Не е задължително, учителките са казали всеки да си реши дали да ги пише, но е силно препоръчително за тези, които смятат да кандидатстват. През останолото време се драчат с брат си и се мотае като муха без глава, чат-пат я хваща музата да сготви нещо, което много ме радва, ама после в кухнята е като след минал ураган.
Притеснявам се как ще изкара учебната година, че ще е голямо натоварване. Жал ми е за детето направо! Единствено ме топли това, че е много съвестна и мотивирана, надявам се да издържи и да си постигне каквото е наумила. Компютъра не го иска много, за да не си преуморява очите, че и там ми е тревога с цялото четене, дето я чака.
ох, да ви кажа, много ми се иска всички деца от темата ни да се справят и да влязат в най-желаното училище! пък ние ще помагаме, няма как!   bouquet

# 642
  • в семейството
  • Мнения: 404
Единствено ме топли това, че е много съвестна и мотивирана, надявам се да издържи и да си постигне каквото е наумила. Компютъра не го иска много, за да не си преуморява очите, че и там ми е тревога с цялото четене, дето я чака.

Andariel , както виждам няма от какво да се притесняваш  Peace .
А аз имам чувството, че мойта се надява "звездите да се подредят в нейна полза"  Mr. Green

# 643
  • София
  • Мнения: 4 330
Дъщеря ми не е започвала Алеко Константинов, прочете само "Немили-недраги". Задачи решава, когато й скимне, но повече миткосва напред-назад с приятелки във времето, когато не пътуваме нанякъде. Прочете доста "незадължителни" книжки, обаче.
За догодина е наясно, че свободното време ще е по-ограничено, но има свои амбиции и желания, както и примера на сестра си, така  не виждам драма. Вчера даже коментираше какви тетрадки си е избрала за курса. Все пак усещам, че се притеснява от това, което предстои и затова не натягам допълнително. От утре сме на море и ваканционното настроение ще продължи с пълна сила до 15.09.

# 644
  • София
  • Мнения: 454
Здравейте,

Дъщеря ми ще е шести клас тази година. Прочетох във вашата тема, че събирате материали . Бихте ли ми изпратили на ЛС местата и паролите.

Много благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт