кое АМ избрахте за вашето бебче?

  • 30 533
  • 765
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 379
Независимо от марката срокът след отваряне на пакета/кутията е не повече от 2, най-много 3 седмици.

# 76
  • Мнения: 372
Независимо от марката срокът след отваряне на пакета/кутията е не повече от 2, най-много 3 седмици.

Точно това питам. Колко е срока - 2, 3 или 4 седмици (някои млека са с 4 седмици срок)?
Когато детето си изпива АМ-то за 3-4 дни сигурно няма толкова значение, но когато пие по един два пъти седмично има разлика  Peace

Всъщност утре ще излизам и ако го намеря ще проверя

# 77
  • Мнения: 15 379
Синът ми пие Лактана. Срокът след отваряне е 14 дни.
По спомен някои тройки са в срок до 4 седмици след отварянето.
Щом не ти се дават пари за АМ, което да изхвърляш, просто приготвяй пюрета и каши с кърма.

# 78
  • Мнения: 43
Молба за съвет!
Ние сме на Нутрилон, бебка го харесва, но аз искам да го сменя. Бебка е на 6 месеца и получи страхотни екземи, с които се борим вече месец, а ефекта е нулев. Забранха ни доста храни - моркови, тикви, сини сливи, общо взето като гледам списъка на забранените храни се чудя с какво да я храня, то нищо не остана освен картоф, круша и ябълка.
Искам да сменя млякото защото ми мина през ума, че може и да е от него. Просто искам да пробвам. Ориентирала съм се към Лактана, т.к. четох че е с пробиотици, а те май се оказаха доста полезни, освен всичко друго ще ни помогнат за запека. До преди месец даже не бях чувала за пробиотици, сега разбрах че са важни дори.
Въпросът ми е как да сменя млякото-директно започвам да давам от него, или постепенно, например първо едно хранене замествам с него, на следващият ден 2 хранения и т.н.
А млякото с пробиотици да не би да се дава само веднъж на ден и да трябва да го редувам  с друго?
Ох малко се притеснявам от тази смяна, която съм планирала, т.к. зная че не е хубаво да се сменят АМ често.

# 79
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 784
briksi,според мен проблема не е в млякото Peace Но ако си решила все пак да го сменяш можеш и от раз ,можеш и постепенно да го направиш.Аз сменях от раз и не съм имала никога проблеми  Peace Лактана е страхотно АМ  Peace

# 80
  • Мнения: 15 379
Формулата се сменя от раз.
Пробиотично мляко се дава, както и всяко друго АМ, което е без пробиотици, т.е. бебето се храни изцяло с него. Може да се включи и допълнителна добавка на пробиотични капки и това не е нито вредно, нито опасно. Напротив.
Лактана е чудесно мляко.

# 81
  • Мнения: 43
Благодаря за отговорите. Едно мамче ми каза обаче,че Лактаната съдържали яйчен меланж ShockedТака ли е? Много странно ми се струва?

# 82
  • София
  • Мнения: 15 262
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116208.msg4377318#msg4377318 - Тук можеш да видиш състава и съдържанието на млеката Лактана.

Яйчно масло и яйчен меланж са различни неща.  
Яйчният меланж са лиофилизирани цели яйца-белтък и жълтък.

Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334077.0 - т.8:

"8. Как се извличат DHA и ARA, това естествени съставки ли са?
В млякото за кърмачета LACTANA Bio 1 (от момента на раждането), DHA и АRА се набавят чрез масло от яйчен жълтък, което представлява масло от фосфолипиди. Това става чрез класическата най-пречистена технология на извличане с етанол, в резултат на която етанолът се изпарява на 100 % (без никакви остатъци) и остава само яйчното масло.

В преходните млека LACTANA Bio 2 (след 6-тия месец) и LACTANA Bio 3 (от 10-тия месец) се целят по-ниски нива на ARA и DHA. Затова в тях освен масло от яйчен жълтък, коeто осигурява необходимото ниво на АRA, но не и на DHA, се добавя и рибено масло от риба тон. Процесът на извличане е аналогичен.
Влагането на LC-PUFA в храните за кърмачета и малки деца е с установен GRAS-статут (Generally Regarded As Safe), т.е. доказано безопасно."

# 83
  • Мнения: 386
педиатърката ме предупреди да не ги мешам много, че ще има нежелани ефекти
преди да ми дойде кърмата беше на нан
не ми харесва как се разтваря и затова купих фризолак като започнах да давам добавка
не давам НА, защото нямаме фамилни обременености

# 84
  • Мнения: 75
briksi    На мен няколко пъти ми се е налагало да сменям мляко, по различни причини, не просто по мое желание. Няколко лекари, които съм питала са ми казвали да сменям поетапно докато едното мляко не измести другото. Т.е. например даваш 150 вода+ 5 лъжици мляко. Започваш 4 лъж. от едното, една от другото, ден-два, както прецениш, после 3 от първото, 2 от  второто... и така до като минеш изцяло на второто мляко. Иначе и ние имахме направо като ранички по бузките и казаха, че било атопичен дерматит, та ни посъветваха да минем на хипоалергично мляко. Тъкмо се сетих сега да попитам, ако някой знае да ме посъветва. Бяхме на Aptamil lactose free - заради лактозна непоносимост, но се появиха гореспоменатите пъпчици и ни препоръчаха да минем на хипоалергично мляко. В случая взехме Friso HA, но ми прави впечатление, че съдържа лактоза...Та някой да е запознат, с какво по-точно се различава хипоалергичното от безлактозното мляко? newsm78

# 85
  • Мнения: 284
Мили дами,

малко извън темата, но докога се дава адаптирано мляко?! Детето ми (на 1г.6м.) една вечер просто отказа да си пие млякото. Предната вечер си го изпи както винаги, на следващата се държеше все едно отрова и давам. А си пиеше редовно откакто спрях с кърменето на 1г. 2м. Пробвах няколко вечери...не и не. Опитах и с детско прясно мляко, но не би.
Притеснено ми е. Втълпила съм си, че поне до 2г. трябва да пие мляко. Имам ли повод за притеснение?!

# 86
  • София
  • Мнения: 15 262
Ако детето ти отказва досегашното мляко, опитай да смениш марката. Ако откаже АМ въобще, може да предложиш кисело или прясно.
След навършването на 1г. в много държави педиатрите препоръчват от АМ да се премине на обикновено прясно мляко.  Peace

# 87
  • Мнения: 284
Опитах всичко това. Не помогна.

# 88
  • Мнения: 925
Мили дами,

малко извън темата, но докога се дава адаптирано мляко?! Детето ми (на 1г.6м.) една вечер просто отказа да си пие млякото. Предната вечер си го изпи както винаги, на следващата се държеше все едно отрова и давам. А си пиеше редовно откакто спрях с кърменето на 1г. 2м. Пробвах няколко вечери...не и не. Опитах и с детско прясно мляко, но не би.
Притеснено ми е. Втълпила съм си, че поне до 2г. трябва да пие мляко. Имам ли повод за притеснение?!
И моят син отказа тотално млякото преди лягане около 1.9 г. Отначало се притесних - пробвах да заменя АМ-то с други марки, след това кисело,прясно, плодово ... Нищо не искаше, но това преди лягане  Wink
През деня, обаче доволно си похапва кисело мляко между храненията и изобщо не го ограничавам  Simple Smile Освен това си хапва сирене, кашкавал... Мисля, че му е достатъчно  Peace
Според мен просто идва момента, в който се отказват от шишето с млякото преди лягане  Peace

# 89
  • Мнения: 39
Искам да попитам трябва ли да се сменя АМ или мога само от една марка да й давам?
Аз дохранвам от един месец с лактана.

Общи условия

Активация на акаунт