Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 441
Съни, честита племенница и от мен   bouquet!
Мименце, според мен доктора е преценил количеството магнезий, аз като бременна с Боби пиех доста и си спомням, че трябваше да мине малко време, за да има ефект от приема му. Аз го пиех още от 11- та седмица, до деветия месец. Изписаха ми го точно при такива болки, като при цикъл, но аз не бях казала на докторката за тях, тя каза, че на ехографа ясно се виждат контракции на матката. Точно тогава ме болеше и то много. Почивай си, пий хапчетата и не се ядосвай.
Тези дни не съм се качвала на кантара, но поне 3 кг съм качила вече и хич не ме успокоява това, че после се свалят, просто знам, че е излишно качването на много килограми и в последните месеци е страшно трудно, но явно не мога да се храня правилно  Embarassed.

# 646
  • Мнения: 0
Съни честита ти племенница дати е жива, здрава и мн да ви радва.
Момичета аз няма какво да ви се похваля днес ще ходя да си взема лист за изследвания, за да ги направя тая седмица, че на 13 летим за бг и трява до тогава да съм направила кръв и урина за началото на втория триместър. Иначе днес ще питам докторката, че ми казаха че тука имало някаква упойка, с която раждали било напално безболезнено и не била спинална, нито епидурална слагала се под формата на система. Иначе тук предпочитат секциото, но откакто слагали тази упойка вече всички са се насочили към нея. Като проуча нещата ще ви кажа може и в бг да я има.
Хубав ден на вчики ви и само хубави неща да пишете!!!!!

# 647
  • София
  • Мнения: 760
Съни, честита племенница, да ви е жива и здрава

Патриция - при нас на система ти включват едно коктейлче от няколко болкоуспокояващи, босколизин и други подобни сравнително слаби като действие,  и няма особено въздействие - поне при мен. Слагат го на по-ранен етап. Естествено описвам при мен как минаха нещата. 
Доколкото знам упойката, като вид медикамент е различна според тестът, който е правен за алергии - може да включва различни лекарства.
Спинална или епидурална е според начина на поставяне. Системата я включат през вените и би следвало да действа по-бавно, но явно при вас слагат просто по-силно лекарство, така си обяснявам това, което ти е казала като действие.
Ще бъде интересно какво ще ти каже тя за това, какво точно представлява.     
Има по-скоро раждали мами - те могат да споделят, моя опит е от преди 5 години - коктейлчето, и епидуралната - от която съм супер доволна. Нямах грам странично действие.

# 648
  • Мнения: 7
Ето ме и мен, все така болна    Ill
Важното е, че нямам температура.  Гърлото все още ме наболява, предполагам, че е нормално възстановителният процес да отнема малко повече време.
Съни, честита племенница! Да расте здрава и много щастлива!
И ние вчера бяхме на именни дни и двете ми баби носят имена на цветя, в общи линии цял ден бяхме на маса. Да ви се оплача, на мен днес ми излезна херпес на устната. Някъде бях чела, че ако се появи по време на бременност, значи и бебето ще носи в себеси този вирус и ще е предразположено към херпеси  Sad
Оплаках ви се набързо  Embarassed Надявам се скоро да се оправя и това да не се повтаря поне до края на годината.
П.С. забравих да ви кажа, че вчера майка ми ми е хвърлила сол на главата и съм се пипнала за устата, така че според бабешкия "видеозон" ще имаме девойка. Остава да проверим достоверността му.  stork-girl

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Здравейте, сладурани   bouquet
 
 Съни честита ти племенница, да ви е жива е здрава и много да ви радва   bouquet
 
 Аз не пиша много,ама и моето настроение едно такова никакво, дано се дължи на мрачното време и скоро се пооправи. Хубаво че поне Великден идва и сега ще правим курабии и боядисваме яйца  Mr. Green малко настроение и срещи с роднините.
 
~mademoiselle~ дано скоро се оправиш,че кофти с тази настинка и да кажеш после врен ли е "бабешкия видеозон"  hahaha това много ме разсмя,може и да излезе верен.
 
 Това е от мен , лека вечер  Hug

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
mademoiselle,дано скоро ти мине настинката.А относно ''видеозона'',не се връзвай много,аз също първият път се хванах за устата,но сина ми си е мъж,така че... Mr. Green
И с други мои познати знам,че си е грешно.Суеверия са си това,но поне е забавно. HugИ аз пак искам да ме насолят,ей така,за шоуто... Flutter

# 651
  • Мнения: 181
Ееее,ама вие днес нищо не сте писали....Аз очаквах вече да сте изписали темата,а вие.... Laughing

Мерси за пожеланията за племенницата ми! Hug

Аз днес пак не се спрях,но пък се чувствам доста добре.Помогнах с чистенето около блока,но не бях активна като другите,че все пак съм бременна...Е,разбира се,имаше и такива,които ме гледаха на кръв и се чудеха защо те трябва да чистят повече,а аз по-малко,ама....дреме ми Whistling

А на Боян какво му става не знам,но след обяд към 3 часа ми звънят от яслата да ходя да си го прибирам,че оревал света,реве,тръшка се,не могат да го успокоят,не искал да яде,да спи... Shocked Такова нещо ни се случва за първи път....а иначе е добре,не е болен...като отидох,целия беше зачервен и подпухнал...само че ме видя и ми скочи в прегръдките и се успокои....след като излязохме от яслата,забрави за всичко и беше много весел....Не знам какво му е станало,но учителката каза,че така е бил от сутринта,плачел за мен.... ConfusedДано е било еднократно и да не се повтаря,че не знам...

Мадмоазелче,айде дано вече се оправяш,че дълго те държа тази болест...А пък за "бабешкия видеозон" много ме разсмя hahaha,ама знае ли човек-може да излезе верен...И моята баба така ми е разказвала,искаше и да ми хвърля сол,ама аз не исках.... Mr. Green

За килограмите-след като свалих 4 кг.,вече съм плюс 2,в момента съм 49кг.,днес се теглих...Обаче не знам как да си ги броя килограмите,тъй като в началото свалих 4...от тях ли да броя колко качвам...или да броя след като си стигна до кг-те,на които забременях...и от там нататък да броя newsm78 Ама и аз как овъртяно си зададох въпроса...

Дезъртче,надявам се,че вече ти се е оправило настроението и от "черногледа" си минала на...."розовогледа" Laughing Laughing Hug Hug Hug

Ендира,Мела,Добито.... и другите,които не са писали отдавна-къдеее сте? Rolling Eyes



# 652
  • Варна
  • Мнения: 441
Съни, както и да ги броиш, с тези 49 кг хич не си за тревога, аз тръгвам от 61 кг  Blush. Много неприятно това с Боян, може би нещо се е стреснал, дано не се повтаря.

С тези големи разстояния между прегледите ми и на мен ми се иска да ми хвърлят малко сол вече  Crazy. Боби повтаря че искал и бебето щяло да е миче  Crazy, а мъжа ми като му изпратих една снимка се изказа, че корема бил остър като за момиче  hahaha, а от свеки знам, че това е на момче  Joy.

# 653
  • Мнения: 181
Хихи,Инка,ти много "видеозончета" си имаш...Нищо чудно момчетата ти да познаят...Аз по принцип знам,че ако мъжа сънува пола на бебето-такова ще е....и при нас излезе вярно....Само че твоя не е сънувал,ама то все там.... Laughing

Твоя Боби как е днес,ще го пускаш ли пак на градина скоро...или от другата седмица?

Моя Боян сега заспа...и се надявам утре нещата да са по-добре и да не ме викат пак от яслата Twisted Evil

Сега се натъпках доволно с козунак....и отивам да взема душ и май ще се отнасям към страната на сънищата,то и вас никакви ви няма....

# 654
  • Мнения: 447
Привет и от мен, момичета!
Най-после се добрах до компютъра у дома и веднага изчетох какво сте писали.
Sunny, честита племенница! Да ви е живичка и здравичка, да има прекрасно и безоблачно детство и много искрени усмивки! stork-girl
Поздравявам те и за чудесната инициатива с почистването, като се надявам, че не си се преуморила много. И аз бих се включила на драго сърце, ако има такова нещо в Търново. А на теб ти се полага заслужена почивка, така че хапвай козуначе, пийни едно затоплено млекце и марш в кревата!  smile3524
Днес ходих да пазарувам след работа и попаднах на едни хасковски козунаци, кръгли, с дупка в средата. Има 4 вида - класически, със стафиди, с шоколад и с парченца плодове и локум. Много са добри и мисля да си купя такива за Великден. Ако някой има колебания, препоръчвам ги горещо - сладички, стоят "на конци" и не са такива гъбести и натъпкани с набухватели, както повечето, които се продават в магазините.
На момичетата, които днес ги е подгонила депресията, ще кажа следното: сладурки, не се давайте! С вас се случва едно от най-прекрасните чудеса на света - създавате и отглеждате нов живот само на педя и малко от сърцата си! Има ли нещо по-хубаво от това?! Сложили сте някое и друго килце? Косата ви изглежда сплескана и без обем? Ноктите ви се чупят, а кожата ви откача от хормоните? Спи ви се и се чувствате уморени и без тонус? А колко енергия е нужна, за да се усмихнете? Повече ли, отколкото да провесвате нос? Не мисля! Да се отдавате на мрачни мисли не е добре нито за самите вас, нито за малките същества, които живеят във вас. Всички негативи, които ще трябва да изтърпите, са само временни. За компенсация на тези неприятни ефекти, всички около вас ви обграждат с грижи и ви се радват. Ами, отдайте се на удоволствието да бъдете поглезени! Нека ви направят кафе или да ви разтрият стъпалцата, оставете любимите си хора да ви гушкат и да ви показват привързаността си! Радвайте се на състоянието си, хапвайте се каквото ви се прииска и мислете положително! Целувам ви и ви гушкам всичките!
Хубава вечер от мен и дано утрешният ви ден да бъде по-слънчев! Flowers Rose

# 655
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Инка, това с острия корем не е вярно. На мене и със София ми беше остър, и сега ми е такъв, пък пак е момиче. Всичко това са бабини деветини, дето казват. Доктора и видеозона ще си кажат най-правилно.  Simple Smile

Уинди, много хубав пост, изпълнен с позитивизъм!  smile3501 Точно така трябва да мислим и да се чувстваме, както ти казваш! Напълно те подкрепям!  Hug

Лека нощ на всички!  smile3524

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Windy    202uu  браво за положителното мислене и че си ни го написала  newsm10 искрено ти се радвам на оптимизма. А за тези хасковки козунаци, за които казваш найстина са страхотни и аз съм ги хапвала, даже утре ще си взема, добре че ми напомни  Mr. Green
 
 Лека нощ smile3524

# 657
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета!

Ние сме добре, но в последно време се чувствам толкова уморена, че вечер буквално заспивам заедно с Мишо, докато го приспивам...

Съни   Hug честита ти племенница! Да е жива и здрава и много да ви радва!
Дано това с Боян в яслата да си е било само за днес и да не се повтаря  fingerscrossed

За бебето - и аз го усещам от около седмица  Heart Eyes чувството е страхотно! Знаех, че при втора бременност бебето се усеща по-рано, но не очаквах честно казано  Wink Като казах на мъжа ми, че вече усещам бебето и той ме попита "Рита ли вече, дай да пипна"  Laughing

За феталната ехокардиография - записах си час при доц. Томова на 19 май, тя прецени, че тогава трябва да се видим. С първата си бременност ходих в трета градска, попаднах на страхотен лекар, д-р Румен Маринов, ако някой се е ориентирал към тази болница, препоръчвам го! Само обстановката там е малко подтискаща  Sad

Еванджелина, роклята ти е страхотна, ще си страхотна булка. Наслади се максимално на този ден, както са ти казали момичетата, много бързо минава....

Някой беше питал за плацента превиа. Има разлика между плацента на предна стена и плацента превиа....Знам че със сигурност се ражда секцио при втората Peace

Спокойна нощ на всички  Hug

# 658
  • Мнения: 181
Добро утро,момичета! Hug

Ендира,мноооого се радвам,че се разписа! HugВажното е,че сте добре....дано да намираш вече повече време за нас Wink Wink Hug

Уинди, Hug Hug,не съм се преуморила,аз се захващах все с дребни нещица и именно заради това писах,че отнесох доста злобни погледи,ама....дреме ми....Много обичам да чета твоите постове....толкова позитивизъм лъха от тях....чак ти се възхищавам....и ти се чудя от къде го намираш Grinning Hug

При нас е мрачно....вали....ужасно време.....и ме подтиска супер много Twisted Evil

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Добро утро, милички!

При нас времето днес също е ужасно. Аз още се разсънявам, а малкият си изпи нескуика и гледа филмче. Сутрин си имаме определени ритуали и без да са приключили не тръгваме на градина.

Моите тъжни мисли не са заради бремеността ми. За бебчо съм напълно спокойна. А и аз вече почнах да го усещам, така че нямам поводи за безпокойство.

Бех обещала като пробвам козунаците да дам рецепта. Ето тези пробвах вече 2 пъти и са супер: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg13994331#msg13994331 Днес пак ще правя, че в ДГ имат открит урок и ще им нося прясно козуначе да хапнат мъниците. Момента е при печенето- да не преминат точката, че после стават твърди. Аз ги пробвам с бамбуково шишче.

Ставам, че трябва да приготвям дрехите за градина. Хубав и усмихнат ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт