СОНОМА диета

  • 50 227
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • в колонките
  • Мнения: 510
                      Hi,интернационала, Hug
    Еееееееее,появихте се днес,а?  Rolling Eyes.И не казвате как изкарахте уикенда?  Heart Eyes.Потайни сте си вие и туй то.Пък ние тук чакахме и се молихме Папандреу да си подаде оставката. Joy.Данилу,идва ред и на твоя Берлускони. hahaha.Аман от тая световна криза.И ние сме късметлии,че сме се родили в такова време. ooooh!.Ооо, Таня6, Hug,и на твоя Саркози му идва времето след не дълго. hahaha.Май само Пинкито и Сноучето са късметлийки. Joy.
     Аз скъпички вчера бях на елда,имам минус от 400гр,но повече кюфтаци елдени няма да правя-не ми харесаха. Sick.Пекох ги във фурната,те пък се залепиха за хартията /готварска  Laughing/,със зор ги отчоплих  #Cussing out.О,мъка си беше.Днес на няколко мандаринки и пак елда - до втръсване  Joy.И салатка домато-краставична. Laughing
     Ами стига ви толкоз за сега,ако нещо ми хрумне-вие си знаете,ще дописвам. Heart Eyes
   Приятна вечер,радвам се,че ви има,че се разтоварвам с постовете ви. Hug Hug Hug Hug
                                                     


# 706
  • Мнения: 2 275
 Joy
ще си замине моят Сарко,но кой ще дойде Thinking
ей,какво време дойде:няма истински мъже
не разбрах за елдените кюфтета-на вкус ли не ти харесват или заради залепването
аз елдата я най-харесвам,че за 2-3 минути е готова за ядене
кой ще си играе с кюфтета и други подобни
това мързела е голяма работа Joyот както ме е налегнал тестените и сладки работи са рядкост в къщи
хм Thinkingмай и за това сме по-финни Grinning и по-Сономски,а и в готварския по-рядко поглеждам
ако карам така до Нова Година   newsm10
днес ми беше оризов ден,утре и аз на елда

# 707
  • в колонките
  • Мнения: 510
    Таня6, Hug,аз сместа за кюфтаците си я замесих както правя кюфтета с кайма.Това залепване не ми хареса-чегъртах,чегъртах тая хартия,но половината материал си остана. Joy.То сигурно за това кантара отчете минус-щото половината кифтета изхвърлих. hahaha.
  И утре пак съм на елда аз,щото идват най-любимите ми празници и ще паднеее...голямо папане. Whistling
         bouquet

# 708
  • Мнения: 1 280
Как сте девойки, гледам за кифтета говорите, ама и за мързел.. аз съм към вторите заедно с Танчето....  Joy  Отивам да пия кайве..забравих да се премеря... ooooh!

# 709
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 829
Я да се разпиша и аз в списъка на присъстващите. Днес съм с минус, защото посветих цялата сутрин на градинката-упражнение:чистене на плевелаци и подрязване на изсъхнали клончета. Половин кило в резултат на което smile3521
Днес най-после си купих елда,ама утре ще я ям,че заднес имам кифтета,ама традиционални с дом.сос и сготвени диви растенийца от градинката.Тук ядат много такива треви,ама аз не ги познавам всички. Това от днес е едно дето цъфти на бели букетчета,но се готви преди да цъфне.
Имам  и тученица,ама нея на салата с домати.
Браво, и аз съм на принципа мързелът краси човека newsm10
Танче, ми то и нашийот капо шъ си оди,ма хич не ми е мъка newsm48
Хайде да ви е лека и приятна вечерта  love001

# 710
  • в колонките
  • Мнения: 510
              Здравейте,милички, Hug
   Нещо ми е сдухано тая вечер,дали оставката на Папандреу ми действа негативно?  Joy.Сутринта пак станах в 4ч  ooooh!,после малко на пътеката,после в офиса...едно сиво ежедневие  Sad.Ще ми мине,добре,че скъпия в такива моменти пасува и си чете книжка,знае си той. Naughty.Пък и нета ми е бааавен,не зная защо. newsm78.Трета вечер ще съм на елда,но тази вечер съм я правила с 200гр.прясно зеле. Joy.Също като зеле с ориз,при мен с елда.И подправки сложих,добре се получи,но по-късничко ще вечеряме.Сутринта минусчето е само 200грамово  hahaha,но снощи хапнах малко черен шоколад. Heart Eyes.
    Толкоз за сега,утре съм у дома след обяд-повече ще пиша,дано ми дойде и музата. Praynig
       Хубава вечер,чаровници.
                                                  
                     

# 711
  • Мнения: 1 280
Сивилка, той човека оставка подал, а ти си се стягала за манифестация явно,затова си станала в 4,00... Joy   / Аз дори не съм чела, новини не чета ! Само ако е нещо много важно, и то ако ми поадне пред очите../   Днес добре си похапнах, няма да разказвам..Плета шапка за подарък на една малка госпойца,  която  днес става на 2 г, но аз ще я видя в петък....шапката е- като ягодка..Много сладка става, дано само да и стане, да не вземе да и седи като нахлупено гърне... Joy

# 712
  • Мнения: 2 275
май сивото време и кризата (политическата Mr. Green) се отразява на всички ни
и аз съм от тези дето стават рано,както казва фрау Меркел
сутринта в 6 украсяваха улиците за Нова Година и някак си ми стана леко и топло на душата
ще направя снимки и ще ви ги покажа,ако успея да се сетя как се слагаха ooooh!
иначе с ядене и кантар добре,но се оказа ,че съм свършила елдата
днес на боб и салата от стъргани моркови и ряпа
лек ден  bouquet

# 713
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте мили момичета! Hug   bouquet
Не съм влизала няколко дни изобщо тук. В събота ни се случи нещо кошмарно - с моето куче. Една каракачанка го нахапа зверски и бяхме в голяма тревога. Вече е по-добре, въпреки раните. Шокът ми е голям, защото бях сама с него, както и чувството за вина, че не успях да го опазя.
Вече се оправяме някак си. Опитвам се с още повече работа да разсея мислите си.
От тези вълнения нито съм яла много, просто всяка вечер - каквото има. През деня си правя по една гречка за обяд, а вечер - нещо дребно и... като че ли наблягам на виното.
Утре ще продължа така а в петък мисля и една луна да заформя. Grinning
Имам си придобивка - микровълнова фурна с конвекция и тъй като винаги съм топлила само манджите на предишната, тази може да се използва и за запичане на някои неща. Все още обаче нямам голям опит и пробвам някои дребни експерименти.
Имате ли любими рецепти на такава печка, които при това да са Сономски?

Пожелавам ви хубава вечер! И дано не сте се притеснили от отсъствието ми /то напоследък все рядко се весвам, но ще се поправя! Grinning /
 Hug

# 714
  • в колонките
  • Мнения: 510
            Добра вечер,хубавици  Hug Hug Hug
   Щях да пиша още към 18ч,но ММ като е замърморил да съм правила питка. Joy.Луд човек.Накарах го да ходи до мазата и да донесе хлебопекарната,после ходи да търси брашно и в момента се пече хляб у нас. hahaha.Толкова години не съм ползувала машинката за хляб.Той си купува,че си прави тост за закуска,но какво му хрумна днес. newsm78.Даже искаше содена питка,но му казах,че с пълнозърнесто брашно става кирпич. Laughing.Той ми повярва и те така. Laughing.Наще сбъркани гърчоля още са без правителство.Утре в 10ч. щяли да обявят новото,ма аз не им вярвам много. Joy
       Сноуче, Hug,искренно съжалявам за кучето ти,дано бързо се оправи.Правиха ли му инжекция против бяс? Обичам животните,имам 2 котки на 12 и 9 години.
       Таня6, Hug,хубаво е Коледното украсяване на витрини,гали окото и предразполага към уют.Това са любимите празници у дома.При нас малко магазини са се украсили Коледно.
     Пък и Американката ни Пинкито, Hug,си е сложила Коледен аватар.Хубаво да си изкараш на рожденният ден на малката сладурка.
     Чао,Италия, Hug,да не скърбиш за Берлускони,че не пишеш. Joy.Надявам се да си добре и ти.Отивам да си видя хляба,вие внимавайте,че е пълнолуние в телец Naughty

                                                
               

# 715
  • Мнения: 2 275
пълнолуние в телец Thinking
значи за това ме цепи глава и ми е крив света
идвам да се похваля,че най-после успях да направя ореховки като в сладкарницата едно време Laughing
май след бозата и ореховките мога да отворя сладкарница Joy
само сега да намеря и рецепта за реване като в сладкарницата и съм готова Mr. Green
сега ми остана да ги направя малко по-здравословни без да нарушавам вкуса
сивила Hugмоите хлебопекарни(имам 2) здраво работят на програма месене Wink,но козунак с пълнозърнесто брашно не ще и не ще да стане
ако си намерила някоя тънкост,казвай
да не ходя по безглутеновите сайтове
Snow4eva Hugда се оправи бързо кучето
и не се обвинявай,като е писано било...
за фурната незнам Thinkingаз готвя по стари методи Mr. Green
пробвай метода "проба-грешка"
данилу Hugти май яко празнуваш,както и сивила
французите казват "знаеш какво губиш,но не знаеш какво ще намериш"
хайде лека вечер
аз отивам да "подравня" ореховките
Пинкиииииии  Mr. Green

# 716
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 829
Ами да си призная, чак скачам от кеф за Берлуска newsm68 Още повече,че на него хич не му се ходеше Joy
Сноуче, много гушки за куче,а и за теб! Аз имам двама кучовци в къщи и три папагала и когато не са добре се 4увствам зле, та се опитвам да си представя твоят ужас Cry Hug Преди време докарахме в къщи един друг кучо, от сой, намерихме го насеред шосето и го забрахме, че ни стана жал, а той като видя наш Бас и кат го захапа, едвам ги разтървахме. После си го откарахме на мястото дето го анмерихме и после някой си го "намери",ама нашият бая се уплаши, милият.Вторият куче дойде умрял от глад и си отнесе бая зъби от Басил, ама явно реши, че няма алтернатива и устоя JoyСега са си другарчета!
Танче, и моята боза стана един път  chefАма май не е диетична newsm78 Joy
Сивила, ако правиш тричав хляб трябва да е рядко тестото, почти като за кекс. Има рецепти при Дюкянките.Не я помня наизуст,ама имаше яйца, трици ,сол,вода,пропорциите ще ги пиша следобед!
Тичам на работа,че вече окъснях Heart Eyes

# 717
  • в колонките
  • Мнения: 510
                    Ехооооооо,интернационала, wavey wavey wavey
       Ааааа,ще се карам днес,никакво включване. Heart Eyes
    Сицилия,Данилу, Hug,хвърляй насам тричавите ти хлябове,рецептите,де,щото от снощният пълнозърнест не съм очарована особенно,но може би такъв трябва да бъде. newsm78.От пълнозърнест грахам правих хлебчето по рецепта от книжката към хлебопекарната,но пък един такъв стана...не се надигна много,скъпият не го хареса. Sick.Ще си го ям аз,на него ще правя бял когато купи брашно бяло. Naughty
   Таня6,хвърляй рецептата за ореховките,събирам рецепти,че се задават празници.Подута съм от салата зелена-марула,айсберг,глухарче,репички,бейби-спанак,рукола,корнишонче.Много целулоца,ще хвръкна като балон. Rolling Eyes.Това ядох към 18ч.после ММ ще пече пържоли свински Sick,нямам хвъркато,за това ще му правя компания.
    Сноучето и Пинкито, Hug,я се обадете,хем проблеми имате,хем изчезнахте. Naughty.Добре ли сте,кучето оправи ли се? Да помислите за нова тема вечеbouquet
От мен хубава вечер         
           

# 718
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 829
Сивила, веднага пиша рецептата,че днес следобяд имахме съвещание и окъснях,та чак сега сколасах. 21 лъжици овесени трици(аз сложих пшенични,понеже нямах овесени);1обезмаслено кисело мляко,1бакпулвер,сол и 3-4 яйца.В микровълновата се пече за около3-4 минути,но зависи каква микровълнова имаш.Аз пекох около10минути,но може и на обикновена фурна.
Аз тази вечер си намерих булгур в билковата аптека. Много се кефя!Досега си го правех сама и много време ми отнемаше.Тия дни ще спретна едно табуле.
Пинки,къде се затри днес! Как стана шапето?
Мляс на всички(дори четирикраки)! Joy
П.С.Уфа,голяма бяла птица съм станала! Към хляба наръсваш и ленено семе или каквото имаш подръка. Да ви е сладко  chef

# 719
  • София
  • Мнения: 807
Благодаря ви, мили момичета, за окуражителните думи! Hug  bouquet
Добре сме, по-добре! Продължаваме антибиотика, вече раната като че лри заздравява /докторът не искаше да заздравява, защото се опасяваше от инфекция/. Утре пак ще го водим. За бяс не правихме, защото е домашно куче, което го ухапа.
Колко странно... кученце започна да си "носи" опашката увиснала точно над раната, сякаш иска да я прикрие - от студа и от нови опасности, на което е изложено мястото. Въпреки, че е северно куче, явно усеща. Моят стрес обаче е голям и вече ме е страх да се разхождаме.... дано мине скоро това състояние. Не може все да си имаме телохранител, въоръжен с газов пистолет и какво ли не. Аз имам кучегон с ултразвук и си купих един железен сгъваем бастун. Абе, ужас - все едно съм рамбо и отивам да се бия със зверове и със всеки, който застраши кучето! Наистина ще ми трябва време да се успокоя!
Иначе - всичко е ок. Работата ми е много. Храната малко  Joy Всеки ден имам минуси, може да се каже, че си достигнах старото тегло /нали покрай грипа и бях качила някакви килца/. Днес съм на луна.
Иначе - Танче, точно така става - проба - грешка  Laughing  Hug
Момичета, отиваме към края на темата. Ако имате идеи - да пуснем нова. Аз напоследък пропускам доста неща, така че ако някоя от вас има желание да дообогати първата страница - ще бъде чудесно! Гледам, че и sivila го е споменала приближаващата 50-та стр.  Hug
danilu Hug таз рецепта ще я пробвам с новата микровълнова!
Тръгвам да си видя болника...
Много поздрави и хубаво прекарване на уикенда!
 Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт