СОНОМА диета

  • 50 232
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • в колонките
  • Мнения: 510
                  Алооооооуууууууу,сономките,къде стеееееее, Hug
    Е що така зачезнахте. newsm78.То,че духа,духа по средиземноморието,но пък нали и ние сме си с тежест. Heart EyesТаня6 и Пинкито от няколко дни не се появяват.То,пълнолунието поотмина,хайде обадете се. Hug.Данилу, Hug,благодаря за тричавия хляб,ще го правя някога,за сега си имам от пълнозърнестия  Joy.Ще има да си го ям до като ми писне и го хвърля.
 Да ви се оплача от моя италианец /кантарев/ - ми само 200гр.минус отчете сутринта,дано е от луната,щото малко хапнах вчера. newsm78.
   Таня6, сетих се да ти се похваля,че мойто мъж купил френски картофки - мини.Ще ги пека с обелките май в неделя.Обожавам френските ви картожки,позволявам си ги по някога,щот ме е страх и за кръв.ми захар,де. Rolling Eyes.
   Сноуче, Hug,аз,понеже съм със слабост към животните и първо за кучето си помислих онзи ден.А ти щом си се "обзавела" с такава самоотбрана давай смело,щото животните имат силен инстинкт и усещат,когато с нас нещо не е на ред.Излизайте си смело на разходка с кучето.
          Хубава вечер ви желая,да пишете и вие,че  #Sniper #Sniper
                                               

                             

# 721
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 832
 HugЧао, милички! Виждам,че сте изчезнали newsm78 То не че аз не съм,ама когато съм свободна,вече два пъти,компа беше зает #Cussing out Успях само да ви прочета.
 Аз с елдата свалям, но е комбинирана със сонома-чинийка,чушка,домат и т.н. Действа! Най-важното е,че убедих и мъжо да пробва Peace Party Тия дни видяхме няколко серии по СКY: Програма ххл.За хора с наднормено тегло. Дават и операциите, които им правят. много е впечатляващо, та сега мъжо е навит на всичко, което предлагам.
Сноучева, пожелавам ти да се пребориш със стреса, но не е никак лесно Hug Peace От личен опит- нужно е време!
Канелени бисквитки за Сивила:
3с.л. овесени трици
1,5с.л.кис.мляко с угасена в него 1/3л.бакпулвер,много малко сол,1с.л.подсладител,1к.л.канела,есенция, несмляно ленено семе(за поръсване),ч яйце
Разбърквате всичко,получава се малко редичко, и сипвате върху покрита с дом. хартия тавичка да се получат малки кръгчета-бисквитки.Поръсвате с ленено семе и печете на 200гр. в предварително загрята фурна. Стават сравнително бързо

Гушкииииииииии

# 722
  • Мнения: 2 275
девойкииииииии Hug Hug Hug
ходих пак да посетя любимият ми шоколодов музей в Кьолн Crazy
сономската чинийки ми беше добре напълнена с картофки и наденички (старателно отказах броколито Joy) и  полята с бира Wink
тортите не ги броя,защото бяха между храненията и между другото Joy
кантара е ваканция за две седмици,а аз си купих елда , зеленчуци и риба
френските мини картофки са супер (аз първият път ги белих Embarassed,но не знаех) нали за сорта рат говориш
аз не ям нито само трици,нито нещо с подсладител Crossing Arms,но добавям трици в хляба и плодови пити,тарт за да поемат водата от плодовете
купих си от Германия амонячна сода и тази година ще творя здравословни сладки за празниците Laughing
аз за кученцето не се притеснявам,нали казват "ще му мине като на куче",но за Snow4eva е наистина тежко преживяване  и стискам палци по-бързо да го преодолее
данилу  Hugза мъжете е лесно отслабването и моят наистина е много добре сега,макар и да казва,че трябва още 2-3 кг да махне (дали не ме имитира Thinking),а когато и двамата заедно внимавате за храненето е по-лесно и по-успешно
за новата тема си мисля дали не трябва да понагодим сономски менюта с по-традиционна българо-европейска кухня/традиции,защото тези 3-4 лъжици боб или леща са супер,но тези ,как им викате,на френски им казват сереал,не само не са полезни,според мен,но и мишките не ги ядат,според мъжо,който работи в магазин
лек и приятен ден

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 15:05 от tania6

# 723
  • в колонките
  • Мнения: 510
                     Добра вечер мили момичета,разпиляни по света, Hug
                                   Добра вечер,Сноуче, Hug
    Ти си нашият представител в Родината. Heart Eyes
         Ами не писах вчера,щото хем не бях режимна,хем и не бяхме у дома.Влизах във форума през GSM-а,но не ми се пишеше.
      За кг.днес нямам желание за коментар,от утре пак.
   Сноуче,пиши как сте с дога. Peace
    Данилу, Hug,ееее,да почерпиш за Монти ли се казваше... newsm78,ред ти е.После е редът на Таня6, Hug.Да пуснеш рецептата за ореховките. Naughty.Френските картофи са Pommes de terre-така пише на опаковката-френски не зная. Sick
       Пинкито,какво ти е,защо спря да пишеш при нас.Дано си добре. Hug
            Приятна вечер на всички от менbouquet
                                          

         

# 724
  • в колонките
  • Мнения: 510
            Добро утро,прекрасни, Hug
    Кафето от мен тази сутрин
                                                   
       Не съм се теглила още,пия си кафето,после ще поизпотя пътеката малко.Силният вятър не спира още тук. Sick.Ще трябва днес с главата нагоре да се движа,щото има опасност от падащи саксии от верандите. ooooh!.
              Хубав ден и успешна седмица на всичкиbouquet

# 725
  • Мнения: 2 275
девойки Hug Hug Hug
оригиналната рецепта за ореховките е:
4 белтъка,4 кафени чаши захар и 4 кафени чаши млени орехи
така е записана в тетрадката ми от преди ...сет години
белтъците дали са на сняг Thinkingи други подробности липсват
та трябваше по метода "проба-грешка" да действам Laughing
ореховки
2 белтъка се разбиват добре,но не на сняг
1 кафена чаша нерафинирана захар (рападура)
2 кафени чаши млени орехи
тестото трябва да е с такава гъстота,че като сипвате с лъжица да прави лента
дали ме разбрахте Thinking
сипва се с лъжица върху хартия за печене,загрята фурна на 180 °С около 20 мин

pommes de terre е картофи,а отделно всеки сорт си има име или по-скоро имаше
нещо напоследък по големите магазини има и безименни картофи
после пак ще мина,сега отивам да работя
лек ден   bouquet

# 726
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 832
 HugДобър вечер,милички! Нещо ми е без настроение, но няма причина! Явно съм малко уморена!
Утре съм си в къщи,обаче и ще разтоварвам!
Снощи си измислих шоколад без масло или мляко и го наименувах"Данутела"  chef Пожъна успех на нашата скромна трапеза Peace
 Данутела:
1 суп.л.мед
2с.л.какао неподсладено
Разбърквате добре до получаване на еднородна смес.
Добавяте на вкус стафиди и нарязани бадеми,орехи или лешници

От утре съм решила да постя. Не съм го правила никога досега, но нещо много ми се ще да се пробвам, а и да се справя,че моят мъж е месеодно създание и ще ми липсва подкрепа Confused
Нещо не ми се пише newsm78 Гушки!

# 727
  • в колонките
  • Мнения: 510
                      Привет мили интернационални девойки, Hug
       Със страшен главоцеп съм,с мускулна треска и много напрегнат ден. ooooh!.Ако так ще премине цялата ми работна седмица ще изкрейзам. Rolling Eyes.Вятърът не спря и днес,вали дъждосняг-ужасТ и вятър 10-11 бофорт. #Cussing out.Не обичам лошото веме. Crossing Arms.Утре пак имам скайп разговор-ще ставам в 4 ч. ooooh!.Не съм гладна,малко плодове хапнах,ще си лягам,дано заспя. Praynig
      Таня6,Данилу, Hug,благодаря за рецептите.Със сигурност ще ги правя,дано ми помогнат при килцата. Joy
        Лека нощ от мен на всички  bouquet
                        Сноуче,Пинкито,обадете се,липсвате в тематаbouquet
                                                   
             

# 728
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте, милички! Hug
Вчера се сетих да влезна минути преди да трябваше да изхвърча и тъй като нямах време, оставих включването за днес!
С кучето сме добре, продължава антибиотика му, раните се оправят, моят стрес - също продължава обаче! Вчера се качвам на автобуса за работа, който спира точно пред блока ми и в 8.30 сутринта виждам отсреща 7 броя кучища бездомни - на 2 групички 3+4. Само си казах "добре, че не излизаме точно в този момент" и че не сме на същото място по същото време...
Това само в нашата мила татковина може да се случи! Просто съм бясна на всички идиотщини, закони и безредие! Ходя въоръжена... днес един съсед ми каза да не се занасям с този железен бастун, ами да си нося въздушен пистолет в себе си. Казвам му - имам газов - той съветва въздушен! Наистина се чувствам като Рамбо! Вечер, освен бастуна, нося фенер, кучегон с ултразвук,и не стига че е тъмно, ами и гледам като гърмян заек да не изскочи отнякъде глудница или дори само 1 мъжко кучище, на което му е паднало пердето! Twisted Evil Sad
Иначе - всичко е наред при мен! Вчера хапнах малко просо на обяд и кантарът веднага рипна с 1 кг нагоре! Е, не е наред това, ама аз вече свикнах да съм 1-2 нагоре и после да смъквам 1-2 надолу! Така че днес ще прупусна просото и тези експерименти повече няма да правя. За втори път установявам, че дебелея от просото. А аз си мислех, че резултатът ще е като след гречка. Не знам защо действа така, но си мислих, че е било случайно предния път.
Купих преди няколко дни едни черни оризови спагети и мисля довечера да се пробвам да ги приготвя с малко гъби и някакво бяло сосче.
Нищо не споменавате за новата тема... Няма ли желаещ или пак да се пробвам? Не знам дали да се сменя облика, да се добавят някакви други снимки и дали не е хубаво и други неща да се впишат на първа страница, но просто... доста пропуски имам и не искам да изпортя нещата. Ако се сетите нещо - споделете. Ще чакам да размислите. Дори и да минем 50-тата стр. не се заключват веднага темите.
Пожелавам ви много хубав ден!   bouquet Hug
Благодаря на всички ви за загрижеността и милите думи! Hug  bouquet Ще намина по-късно пак! Искам да намирам малко повече време за нещата, които ме интересуват, които ми се четат, които ми създават настроение, а не само работа, работа....  Laughing Обичам компанията ви и отсъствието напоследък е единствено заради въртележката която е и около мен, и в самата мен...
Приятен обяд! Hug  bouquet

# 729
  • Мнения: 2 275
Snow4eva Hug
наистина е отчайващо в БГ с тези бездомни кучета и тази криворазбрана демокрация Sad
тук не виждаме бездомни кучета,но малки и големи следи от домашните та не ни е по-леко да гледаме къде стъпваме,но поне страха ни е спестен
направо нямам идея как ще разхождаш Snow4o
за новата тема ти си незаменима,според мен,а и добре поработихте с Пинки Hug върху менютата
ако нямаш време,остави я така първата страница,а после винаги може да помолим Вещи за някоя по-сериозна промяна/идея,когато узрее Mr. Green
тук има една авторка,която издава книги с режими по известни специалисти,но нагажда менюта и рецепти по френски вкус
мислех за нещо подобно да направим,но май е късно за втората тема Mr. Green
лека вечер  bouquet

# 730
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 832
Snow4eva Hug
наистина е отчайващо в БГ с тези бездомни кучета и тази криворазбрана демокрация Sad
тук не виждаме бездомни кучета,но малки и големи следи от домашните та не ни е по-леко да гледаме къде стъпваме,но поне страха ни е спестен
направо нямам идея как ще разхождаш Snow4o
за новата тема ти си незаменима,според мен,а и добре поработихте с Пинки Hug върху менютата
ако нямаш време,остави я така първата страница,а после винаги може да помолим Вещи за някоя по-сериозна промяна/идея,когато узрее Mr. Green
тук има една авторка,която издава книги с режими по известни специалисти,но нагажда менюта и рецепти по френски вкус
мислех за нещо подобно да направим,но май е късно за втората тема Mr. Green
лека вечер  bouquet
Hug Виж съвета на Танчето! А иимаш опит! Аз все още не мога да закача дори една мижава картинка,а и нямам време да пробвам. Иначе бих те отменила с удоволствие. Трябва да седна на петата си опорна точка и да пробвам как се закача файл, ама кога ще стане тая и аз не знам.
За кучетата и тук ги има-бездомни,или измъчвани,само защото не са от сой, Поплаквам си понякога и гледам да не гледам такива програми. Преди година, разказваха за жестоката смърт, на която са били подложени в Канада кучета от породата Хаски. Избягах от стаята Sad Преди време в Катаниа бездомници нахапаха дъщерята на наша дружка и никой не и се притекъл на помощ.
Пак тук, кучета убиха едно дете. После дадоха кучкарника, където са се "грижели" за тях. И пак ревах.
Просото е житно растение, а едерата не. Така и не разбрах точно как я определят, но не е житно.
Към нея спадат амарантис и киноа и май ги наричат "амарантиси",защото когато ги вариш са леко лигави. Аз си купих амарантис и е много приятен на вкус. С големината на маково семе. Доста се поколебах дали да го купя, ама нали съм любопитна като котка Joy.
Танче, не че нещо, ама ако знаеш каква боза съм заформила bowuu  chef Я да вземеш да додеш да си я гаврътнем Drunk

# 731
  • Мнения: 2 275
амарант е щир на български Mr. Green
имах някъде хубава рецепта с ябълка и канела във фурна
престанах да го ям заради плакненето
иди ги плакни тези едва видими зрънца Crossing Armsполовината избягат в мивката
и аз имам супер боза bowuu,но пшеничена,а имаше просено брашно ,но ме смути думата "кафяво"
дали е друг вид или е необелено Thinkingняма и кой да ти каже (назначават навсякъде хлапаци с килийно образование за икономия на заплати ooooh!)
май е време за революция Thinking
я да взема да дойда Laughing
ще ти опитам бозата (и тиквичките,които пътуват насам от 6 месеца Joy) и ще огледам и къщите:търся къща /апартамент за като се пенсионираме : да е по-евтино от ФР и по-цивилизовано от БГ  Mr. Green
обяда ми беше салата и боб
в:пиле ,салата и вино

# 732
  • в колонките
  • Мнения: 510
          Привет,дружинка, Hug
    Четох си аз днес,но викам си хайде по-късно  Heart Eyes и дойде времето,че след малко ще вечеряме.
 Главоболът вчерашен отшумя след 2бр.Депон,вятърът утихна малко,муск.треска ще си отиде и тя,щото хич не и обръщам внимание. Crossing Arms.
   Щир е амаранта,аз обичам тревите различни,ям ги с удоволствие на салата-глухарче,синя жлъчка,една италианска има при нас-от рода на глухарчето е,горчива.Всички видове треви ги ям с удоволствие.
        Таня6,елате в Гърция,когато се пенсионирате-300 дни в год.са слънчеви.Климатът е чудесен,в Атина сняг няма,а когато прехвърчи малко е радост,че го виждаме. Joy.Пък и сега в кризата сигурно ще намалеят още имотите.Хем пък ще си близо до Родината,ако ви домъчнее случайно. hahaha.
     Данилу,Сноуче,при нас всички улични кучета са кастрирани,никога не съм чула нападения на кучета на хора.Ветеринарите тук по квартали на доброволни начала се грижат за тях.Може и да им се помага,но минимално от общините,но и хората тук обичат бездомните и ги хранят и се грижат за тях.Не зная защо в Бг е такова отношението към бездомните. newsm78
    Няма да ви пускам снимка за лека нощ,че да пестя от пространството,щото темичката е на свършване. Laughing
        Приятна вечер на всички и Сноучето да пуска темичката,другите да помагат.

                 bouquet  bouquet  bouquet

# 733
  • в колонките
  • Мнения: 510
                                  Добро утро
           
                                                     
             По-късничко ще ида на работа днес,хладно ми е навън още  Mr. Green,пък и сряда е,няма толкова задачи.Най-натоварено ми е в понеделник и петък. ooooh!.Е,тогава всичките гърчоля се сещат,че имат работа...
   А,да не забравя...пускайте рецепта за тая боза,пшеничената,щото взех да я сънувам вече. Heart Eyes.
    Когато съм в Бг.не се сещам за нея,но тук като ви чета и получавам слюноотделяне. Heart Eyes.Но на мен бяла захар не ми е позволено,пишете с какво друго сладичко да я заменя. Naughty.
     В новата тема пуснете и всекидневно какво да се папа,че да използувам и рецепти от тук.Нали знаете,че съм по здравословното хранене,друг е въпроса,че през уикендите минавам на чиитинг,но това е неизбежно по някога. Crossing Arms.
          Аз изчезвам на пътеката,после ще се стягам за офиса.
                         На всички вас хубав и спорен денbouquet

# 734
  • София
  • Мнения: 807
Имаме си нова тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=623822.new#new

Заповядайте там! Simple Smile
  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт