Мама вече е нетърпелива АПРИЛско бебче да повива! - Тема 22

  • 25 940
  • 714
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 718
madlene, усещам, че си много притеснена за Ния. Ще те помоля да опишеш всички претегляния на Ния от раждането до сега. Последното теглене на същия кантар ли беше  както предишното? Споменаваш акушерката, но ще споделиш ли какво казва педиатърът на Ния за проблемите ви?
Колко хранения има Ния в денонощие?

Вариант ли е да опиташ да заведеш Ния за да я претеглят на същия кантар, на който са я мерили при изписването от родилния дом. Имаш това право, не вярвам да ти откажат. Така ще се изключи грешката, която може да се получи от разминаване в кантарите. Освен това, рожденото тегло обичайно се очаква да се възстанови до към 10 ден.

Ще ми разкажеш ли колко пъти изцеждаш гърдите в денонощие? По колко време цедиш?
Това, което помага кърмата плавно и постепенно да започне да се увеличава е доброто и често изпразване на гърдите. Но резултатът няма да е мигновен, трябва време. Тази статия може да ти е полезна, "От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми?"

Първото, което можеш да си поставиш като цел е да стимулираш гърдите си (чрез кърмене, когато Ния иска или чрез изцеждане) да произвеждат повече кърма. Когато млякото започне да се увеличава, би могла плавно и с по мъничко да намаляваш добавката от АМ. Много майки споделят, че този подход на плавно намаляване на добавката (с по десетина грама за няколко дни) е най-ефективен. Така се дава време на гърдите да реагират на повишената стимулация, а и бебетата често са по-спокойни при плавен преход. И от друга страна има възможност бебето да се буди на по-малък интервал и да зачести сукането. Може да отнеме време и да има и трудни дни, но така има реална възможност добавката да се намали чувствително или  да отпадне съвсем.

Ако алтернативните методи на дохранване не сработват при вас и се налага да храните от шише, опитай да държиш Ния по изправена, като в статията, която ти бях пуснала в предишния пост. Би могла да опиташ да я поставяш често на гърда, да има достъп до гърдата, да се гушкате много, кожа до кожа, за да се задействат инстинктите и, а храненето от шише да е по-рутинно и кратко. Опитай да не я насилваш да суче от гърда, но да има чест достъп.

Още една статия, която може да ви е интересна Гледайте бебето, не кантара

Ще чакам да ми отговориш на новите питанки.  Hug


# 661
  • Мнения: 7
Шаманката здравей,
тъкмо се нахранихме с новото шише на Медела  Simple Smile разликата е че наистина бебето трябва да се потруди и да засуче.ММ и аз го пробвахме също и наистина има разлика. смятаме да пробваме няколко дни и да видим дали ще има разлика в нейното поведение.
На гърдата я държа поне по 20 минути на всяка страна, понякога е много спокойна и суче, но след това заспива и не знам всъщност колко е поела. храня е на три часа и след всяко хранене се изцеждам. сега примерно в 9 часа имах 30 мл. а тя си посука прилично Praynig
В болницата на вторият ден т.е. на 5 април Ния беше 3470гр. а  на изписването беше 3570гр. теглена е два пъти на този кантар. а след това вкъщи на 9 април акушерката я тегли на нейният кантар и той показа 3440 и вчера показа същите грамчета. утре пак ще идва и ще я тегли. но тя едва ли не ме упрекна че недохранвам бебето си..и че тя имала задължение да наблюдава преди всичко здравето на бебето а не моето желание да кърмя  #Cussing out #Cussing out #Cussing out вместо да ме окуражи..но както и да е няма да ти дотягам и с тези истории. Педиатър нямаме все още, не знам дали знаеш ние живеем в Германия и тук тези прегледи ги извършва акушерката  #2gunfire #2gunfire следващият задължителен преглед на бебка е между 4/та и 6/та седмица.
отново много ти благодаря за съветите  Hug Hug Hug
сега прочетох статията и влиянието на системите....може би и при мен е така...на мен ми спукаха мехура и до последно бях със системи за предизвикване на контракции тъй като бебка не искаше да излиза. а самото раждане продължи над 24 часа. Смятам от първоначалните болки които бяха на 10 мин.

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 00:30 от madlene

# 662
  • Мнения: 43
Шаманката и Мадлен, може ли и аз да се включа  Simple Smile ? Хомеопатията препоръчва при недостиг на
кърма
RIC1NUS COMMUNIS 5 СН, по 5 гранули 2 пъти дневно (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=573271.msg18292485#msg18292485). Аз лично не съм го пробвала, пила съм бриония при запушени млечни канали и съм доволна  Simple Smile!

Честити нови бебчета: Мартин на Елради, синче на Ивелина1983 и добре сте си дошли у дома на Дени1104 и малък бебчо!



Щък, Трюфелче, до колкото знам д-р Петинка Цветкова ви е била лекторът... Амии тази жена така ме беше наплашила, че съм с извънматочна бременност- настоящата!, че повече от седмица не спах нормално #Cussing out! А е трябвало просто да ме изпрати на двукратен кръвен тест за уточняване на диагнозата #2gunfire   #2gunfire!
 А за д-р Юлияна Йоргова (бивш шеф на Курортна п-ка), също не бих си губила времето. Тя ще е лекторът на 14-ти.

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 00:57 от Gigi_vn

# 663
  • Мнения: 70
Да честитя и тук бебчето на мама Ivelina1983!     bouquet
 
Ройс,много си висока бре.Аз съм само 174см.
И ти не си ниска за жена, просто аз съм прекалено стърчаща  Crazy , ама баща ми е над 190 - гени  Simple Smile .

За педиатърката и аз май клоня, за тази, която идва 4 часа седмично.

Sunnny_v , ама много добре те разбирам, и аз такива заплахи чувам постоянно. Едва ли някой си прави илюзиите, че да гледаш дете е лесно, ама изказвания от рода на "Ти ще видиш после как няма да спиш.", "Последни дни на свобода и после 18 години няма да разполагаш с времето си", "Налегнаха ли те вече притесненията дали ще се справиш?" - това ли са най-подходящите неща и тон, които да се говорят на една бременна жена, особено ако ще става майка за първи път. И аз понеже съм все опака и на всички казвам, че все някак ще се оправя, колкото и да е трудно, и тогава се почват още по-сериозно - "Ооооо, и аз така си мислех, ама ми се ревеше. " , Теб сигурно депресията ще те налегне", "Сума ти време няма да знаеш къде се намираШ." Добре, де, разбрах, невъзможно е, почти абсурдно явно, да се отглежда дете, ама защо такъв малък процент хора се сещат да ти кажат  колко хубаво е чувството да станеш майка, а все лошите неща ти изтъкват?  newsm78


влизам да пиша днес , специално заради поста на Ройс


много ме ядоса , възмути и  #2gunfire отношението което получаваш , получавам и аз, сигурна съм , че и другите мамчета са чували от най-близките си ...

понякога когато имаш нужда от подкрепа , а получаваш такава жлъч , много много боли

Искам да кажа на всички бъдещи майки , специално на вас , който чакате първото си дете...

... не знаете колко е хубаво да видиш как се усмихват докато спят
... не знаете колко е весело когато видите първите невинни бели
... а пък първото мамо ... е съпроводено с уникално чувство на пълноценност
... за първото Обичам те Мамо си струва да всичко

да- ще има трудни моменти , да-ще има умора , недоспиване , но така се става родител


пожелавам ви да сте прекрасни родители
бъдете много спокойни и винаги гледайте и през очите на детето ви

целувки

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Ето че и Пловдивския отбор се отчете. San_ya - как сте с бебока?!
Ivelina1983 - чудесен ден е избрал малкия за срещата си с вас!!! Да ви е здрав и само радост да ви носи!!!
elradi , да ти е здрав малкия Мартин!  А се задава и хубаво време за разходки!  Hug
deny1104 - чудесно е, че си толкова доволна от раждането! Нека всичко, свързано с малкия тепърва да върви все така гладко!  Peace
madlene  - правилно си се скарала с тази акушерка. В крайна сметка понякога не е най-важно най-лесното, а най-полезното, как ще те кара да се откажеш съвсем да даваш кърма.  Shocked Като четох се сетих, че когато бях в подобно положение с баткото добра работа ми свършиха тръбичките за хранене на недоносени бебета от санитарните магазини. Хубавото при дохранването с тях е, че са елеметарна притурка към гърдата и дохранването дори с АМ се извършва по съвсем същия начин както самото сукане, просто дава илюзията за бебето,че гърдата е започнала да пуска повече, но в същото време гърдите се стимулират че има допълнително търсене и започват да произвеждат повече. Лошото е, че процеса наистина е бавен, но пък винаги съм смятала, че си е струвало всичко, което опитах, за да си задържа кърмата. Общо взето системата е: шише с АМ/кърма, една тръбичка за хранене на недоносено бебе , гърда и бебе. Когато мъника засуче в ъгълчето на устичката му се пъха крайчето на тръбичката с дупчиците, за да получава то млякото от шишето докато прави вакум около зърното, а другия край е пъхнат в шишето с АМ, за да може да се качва към бебчето с налягането. За да му е по-трудно и да не се учи на лесно установих, че е добре шишето с АМ да се намира на по-ниско отколкото е гърдата - тече по-трудно, тъй като иска повече засмукване, за да се качи нагоре млякото.  Аз имах много грешки при връщането на баткото към кърменето, но се надявам с помощта на ЛЛЛ консултантите ти да успееш.  Praynig  Hug За съжаление не намирам клипчето /от сайта на dr Sears  мисля че беше, ама мина повече от година и половина и сега не го откривам/ за да видиш нагледно за какво говоря- ако някой от ЛЛЛ консултантите може да помогне!? newsm78 http://www.aboutkidshealth.ca/En/HealthAZ/HealthandWellness/Brea … actation-Aid.aspx - тук е описано и със снимки, незнам доколко става ясно.  Незнам дали е удачно решшение за теб, но при мен почти сработи (само където загубих търпение и дадох шише месец след това и вече връщане за малкия назад нямаше - беше прекалено голям и при втория опит вече плюеше тръбичката). Също съм се чудила дали е било удачно да го слагам по-често на гърда (тнапример на всеки час-два и да давам съвсем малко за дохранване, така че честото празнене на гърдите да регулира също количеството, като се изцежда след хранене?!? newsm78. Отговор тук може би ще е полезен за мамите с пролбеми с дохранването към момента.

# 665
  • Мнения: 2
Имам въпрос към ЛЛЛ, макар още бебето ми кротко да е в мен и да яде през пъпа си Simple Smile)

Чувала съм, че правите и посещения по домовете. Как точно става? Опитвам се да следя съветите за кърмене, които давате тук, но тъй като за мен все още е теория, ми се струва почти неразбираемо.

Ако закъсам и аз, мога ли да разчитам на посещение или друг вид консултация, а не във форума?

# 666
  • Мнения: 710
Добро утро!  Hug
Бебе йок,признаци никакви.Ни космонавтка ни пилот.
Заплювам Цветница-17 април.Ще е Мензухарчо или Зюмбюлка.
13 април.
Хубав ден на всички!  bouquet

# 667
  • Мнения: 12
Добро утро.Все още съм на линия.Брей,имаме си и космонавти,но на Биг мама пътника-чката все още се ослушва.Я някоя по специална оферта да пуснете,че да го съблазните това бебе.Аз днес пътувам към болницата след обяд и ЖЗ. утре сутрин ще имам среща от третия вид.Вече съм любопитна как изглежда този,който се опитва да прави супа от органите ми.Желая ви хубав ден и леки оставащи дни.Следващата седмица се надявам да се спиша,въпреки лудницата,която ще е в къщи.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 237
Ерия-стискам с двете ръце,всичко ще е наред:)
Щък-къде беше когато избирах лекар,бе жена? Набутах се аз при нея-похвали ми я старшата сестра на операцията,даже тя ми съдейства да и звънне, да пита дали ще ме приеме. Аз във фейса съм обяснила за нея-дойде,влезе при бебето без да се събуе и измие ръцете. Последно беше-"Какво се притесняваш,че не кърмиш, на пазара има достатъчно млека". Е,какво ли ще говори на лекцията утре:)
За отношението,неспането и т.н-недоспала съм, на моменти ми е адски криво, оплаквала съм се. Но като се гушне в мене-забрави:)

# 669
  • Мнения: 710
Добро утро.Все още съм на линия.Брей,имаме си и космонавти,но на Биг мама пътника-чката все още се ослушва.Я някоя по специална оферта да пуснете,че да го съблазните това бебе.Аз днес пътувам към болницата след обяд и ЖЗ. утре сутрин ще имам среща от третия вид.Вече съм любопитна как изглежда този,който се опитва да прави супа от органите ми.Желая ви хубав ден и леки оставащи дни.Следващата седмица се надявам да се спиша,въпреки лудницата,която ще е в къщи.
Успех ,мила!Всичко да мине гладко и безпроблемно!  bouquet

# 670
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен.И тук бебе йок !!!
Продължавам да си чакам в същото положение.Вече пропуснахме всички дати,които си бях
набелязала през бременността.Но какво да се прави явно детето си е с характер и го показва от сега.
Или пък иска да си чака до Цветница ( отново като биг мама  Hug),че според името което сме му избрали ще има двоен празник.
Остава ми само да честитя на всички нови бебчета и техните родители,а на тези за които днес ще е големият ден стискам палци  Praynig

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 12
Здравейте мили мами,

Включвам се да се похваля, че на 5 април с планово секцио се роди нашата прекрасна дъщерика Магдалена с мерки 3500 и 50 см.

Вече сме си вкъщи и си се гледкаме. Мама е посветила изцяло времето си на малката принцеса и почти няма време за нищо друго Simple Smile Има часове, в които просто седя и си я гледам! (така е като ми е за първи път и само я дебна какво прави и дали е нормално Simple Smile)   Кърмим се изцяло и съм много щастлива!

Въобще прекрасно е да имаш бебенце!!! Успех на всички и честити нови бебоци на новите мами!!! Щом имам време ще прочета назад.

# 672
  • Мнения: 710
Честито бебе Магдалена на plamu4e!   bouquet
Ели ,какво име сте избрали? По принцип този празник се мести.До година няма да е на 17.

# 673
  • Мнения: 1 089
Добро утро!
Благодаря на всички за поздравленията и пожеланията!
Много сме щастиви в къщи. До вчера малкaта мишка само папаше и спинкаше, вчера даде старт и на вечерните истерии, но то пък не може само да се спи Wink
Иска ми се да се включа по две теми - за педиатъра - важно е да е "добрия" педиатър. Аз пътувах с големия през половината град всеки път, но съм категорина че си струваше.  ROIS, питай дали прави консултации и по телефона, ако ви запише при нея. Това поне при мен е една от основните форми на общуване.
И по втората тема - за кърменето. Въпреки че и миналия път положих много усилия, мисля че този път и опитът си казва думата. Честото кърмене му е цаката. Преди си мислех, че като е сукало бебчето 20 минути и се е нахранило и после плаче от друго. Сега като се пробуди 15 мин след кърмене и плаче, и търси да засуче, просто му давам пак. Ако не иска да суче - тогава опитваме други методи за успокояване. И малко по-късно може пак да предложа гърда.
Това сега ми спестява цедене, стерилизиране и всякакви други екстри. Пък и след това сукане на порции си правим и прилични паузи. Особено нощем.
Та идеята ми е- слушайте консултантите, най-вече не се подавайте на паниката и вярвайте, че дори и да сте объркали нещо на някакъв етап, е поправимо.

# 674
  • София/Варна
  • Мнения: 105
Заплювам Цветница-17 април.Ще е Мензухарчо или Зюмбюлка.

Биг мама, и аз Цветница съм си заплюля, че и името дето сме го избрали с ММ преди 15 г. и то е на цвете. Grinning

Дани и Емо, благодаря са окуражителните думи! Hug Нашите баби и дядовци са на 500 км, така че за добро или зло, аз и таткото ще се грижим сами за бебечето. Всички ми обясняват как поне две седмици трябвало някой да ми помага, че нямало да се справя... А питат ли ме къде ще го сложа тоя някой, като в квартирата и двама души се прескачаме... Аз съм решила, че трябва да се справим сами! Няма друг начин.


Честито бебе Магдалена на plamu4e! Много харесвам това име!

Общи условия

Активация на акаунт