Получихте ли семейни добавки за деца/детски/този месец?-22

  • 96 783
  • 766
  •   1
Отговори
# 600
  • София-Младост
  • Мнения: 24 175
rainbow в момента съм точно към АСП Младост и не съм се сблъсквала с подобно нещо. При подаване н адекларацията обикновенно казват кога да отидеш да си получиш заповедта, на крак не я носят Wink
Детските се превеждат след 25-то число по принцип, другото са приказки наизуст. Да, получавала съм ина 20-то число, но това е било изключение.
Аз го потретям и за последен път го пиша...никой няма право да ви избира банката и дебитната карта, освен ако не е изрично записано.
Преди години когато подавах декларация за помощ за 1-ви клас за дъщеря ми получих заповед за отказ, основанието...неспазен срок. Нито в Закона , нито в Правилника тогава имаше упоменат срок за подаване. Обжалвах  и спечелих естествено, а с мен и други майки. Simple Smile

# 601
  • Бургас
  • Мнения: 1 486
Ала-Бала,сега има ли срок за подаване на декларацията за помощ за 1-ви клас,за синът ми не знаех,че има такава,затова не съм наясно до кога трябва да се занесе.За детските трябва да подам август и се чудих дали не става заедно да ги занеса.

# 602
  • София-Младост
  • Мнения: 24 175
Ала-Бала,сега има ли срок за подаване на декларацията за помощ за 1-ви клас,за синът ми не знаех,че има такава,затова не съм наясно до кога трябва да се занесе.За детските трябва да подам август и се чудих дали не става заедно да ги занеса.
Молба-декларацията по ал. 1 се подава след записване на детето в първи клас, но не по-късно от края на септември на текущата учебна година, с изключение на случаите, когато поради здравословни причини, установени с протокол на ЛКК, детето не може да започне училище, но не повече от 6 месеца от започване на съответната учебна година.

# 603
  • Бургас
  • Мнения: 1 486
Ала-Бала,сега има ли срок за подаване на декларацията за помощ за 1-ви клас,за синът ми не знаех,че има такава,затова не съм наясно до кога трябва да се занесе.За детските трябва да подам август и се чудих дали не става заедно да ги занеса.
Молба-декларацията по ал. 1 се подава след записване на детето в първи клас, но не по-късно от края на септември на текущата учебна година, с изключение на случаите, когато поради здравословни причини, установени с протокол на ЛКК, детето не може да започне училище, но не повече от 6 месеца от започване на съответната учебна година.
Много благодаря!  bouquet

# 604
  • Мнения: 96
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?

# 605
  • Хасково
  • Мнения: 18
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Мисля че ще ти изплатят дните до рожденния ден на дъщеря ти.Ако е родена на 15 юни примерно -ще ти изплатят работните дни до 15.Пак казвам,че не съм много сигурна.На мен НОИ така ми изплатиха последното майчинство от първата година.

# 606
  • Hissar, Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 14
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Да ще получиш-социалното майчинство се взема 12мес и е за месеци,не е свързано с датата на раждане ,а с това кой месец си го подала.

# 607
  • София-Младост
  • Мнения: 24 175
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Да ще получиш-социалното майчинство се взема 12мес и е за месеци,не е свързано с датата на раждане ,а с това кой месец си го подала.
И на какво основание го даде тоя отговор?
ЗСПД:
Чл. 8. (1) (Изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г.) (**) Месечни помощи за отглеждане на дете до една година в размер, определен със закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година се предоставят в пари и/или под формата на социални инвестиции на майката (осиновителката), чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4, при условие, че:

# 608
  • Hissar, Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 14
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Да ще получиш-социалното майчинство се взема 12мес и е за месеци,не е свързано с датата на раждане ,а с това кой месец си го подала.
И на какво основание го даде тоя отговор?
ЗСПД:
Чл. 8. (1) (Изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г.) (**) Месечни помощи за отглеждане на дете до една година в размер, определен със закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година се предоставят в пари и/или под формата на социални инвестиции на майката (осиновителката), чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4, при условие, че:
На основание че сестра ми вземаше такова -срока на помощта е 1.05.2010-30.04.2011
А детето е родено на 14.04
 Hug
И тъй като срока вече изтече знаем какви суми са и преведени

# 609
  • Мнения: 36
Здравейте от социалните  ми казаха ,че трябва да подам документи за детски след 15-то число този месец ,....
Дали сега след 25-ти да си чакам детски или ще пропусна този месец .. newsm78  досега съм вземала детски... уфф  дано ме разбрахте Embarassed

# 610
  • София-Младост
  • Мнения: 24 175
Здравейте от социалните  ми казаха ,че трябва да подам документи за детски след 15-то число този месец ,....
Дали сега след 25-ти да си чакам детски или ще пропусна този месец .. newsm78  досега съм вземала детски... уфф  дано ме разбрахте Embarassed
Аз не те разбрах, но подозирам какво питаш. Защо ще пропускаш, ако миналата година си подала пак юли месец? Ти ако подадеш този месец, ще е за следващите 12...

# 611
  • Мнения: 36
Здравейте от социалните  ми казаха ,че трябва да подам документи за детски след 15-то число този месец ,....
Дали сега след 25-ти да си чакам детски или ще пропусна този месец .. newsm78  досега съм вземала детски... уфф  дано ме разбрахте Embarassed
Аз не те разбрах, но подозирам какво питаш. Защо ще пропускаш, ако миналата година си подала пак юли месец? Ти ако подадеш този месец, ще е за следващите 12...

Да мисля, че ме разбра какво питам Embarassed миналата  година подадох юли  Joy Много ти благодаря за бързия отговор  bouquet

# 612
  • Мнения: 216
Здравейте от социалните  ми казаха ,че трябва да подам документи за детски след 15-то число този месец ,....
Дали сега след 25-ти да си чакам детски или ще пропусна този месец .. newsm78  досега съм вземала детски... уфф  дано ме разбрахте Embarassed
тЕ НАЛИ ГИ ПРЕВЕЖДАТ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ НАЗАД!тОЕСТ ЮЛИ ВЗИМАМЕ ЗА ЮНИ Crazy

# 613
  • Мнения: 30
Добро утро-дано новата седмица ни донесе радост и преведат паричките Peace Hug

# 614
  • Мнения: 28
Добро утро-дано новата седмица ни донесе радост и преведат паричките Peace Hug
Чул те господ  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт