"През юни ще сме мами на кавалери и мадами."- тема 21

  • 24 632
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 722
Чин Hug, много добре разбирам за какво говориш.
И двете жилища ли са на този дзвер?
Мойта все казва да не купуваме мебели, че като се разведем, как щели да се делят newsm78
Сега мисли за детенцето, спалня се купува точно за 1 ден.
Да не се засегнеш, ама... вие големите разходи не ги ли обсъждате заедно?
А миялна съм сложила в кухня 1.5 на 3 м... желание да има...
Лягай и почвай с претенциите, явно няма да стане иначе.
Момичета, какво означава 15 еритроцита на поле в урината?
Аз ще питам и докторката днес де... А хемоглобинът от 126 е станал 102 - ще се пие желязо.

# 61
  • Мнения: 984
chin раждането не е някакъв краен срок  Hug Дори да не успееш с всичко преди това, след това живота продължава  Hug Според мен не се насилвай да направиш всичко на всяка цена.. После може да отидеш при мама, а мъжът ти да боядиса или нещо подобно.
И миялната може да я вземете след това.. не се ядосвай за глупости.  Hug

# 62
  • Мнения: 149
Ех Чин и твоята не е лесна..ама никак... Знам, че не е успокоение, но при първата ми бременност още бяхме на квартира и освен едно хубаво чистене, нищо друго не правихме. Е, и на мен ми се искаше, но... пък ако се ядосваш и хукнеш да правиш ремонт в последния момент, може и да не си дочакаш секциото. Ама и мъж ти един, сега колелото ли е най-важно!

# 63
  • Мнения: 2 456
Парите са си негови, когато каже : имам нужда, не мога да му кажа: нямаш нужда! Смятам, че хората си имат приоритети, явно неговите не са такива, каквито са моите. Аз искам да ни е удобно, смятам, че при положение, че в този апартамент са живяли квартиранти- ремонта е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.
Апартамента е на Слав, наследство от баща му, но тя се разпорежда. Иска всичко да остане така, както тя го е оставила, в кухнята има един ъглов диван, който тя не дава да пипаме. В същото време тя не живее тука 4 години вече и в Бояна си е купила абсолютно всичко ново, чудя се защо ли като толкова е харесвала мебелите си от апартамента не си ги е взела там, а си е купила нови спални, нов хол, трапезария, кухня ВСИЧКО!

# 64
  • Мнения: 90
Това вместо "ЗАПИС" ли е ?
Laughing
Чинче,не си разваляй настроението за такива неща!Ще има ли кой да ти помага за местенето на багаж итн?Хубавото е,че поне се местите от един етаж - на друг  Peace Ако ще оставате за постоянно в това жилище,тогава мъжлето ти да ти взима нова спалня и миялна  Naughty Ако ще пребоядисвате - то става за ден-два,после още толкова за проветрение... Не го мисли   bouquet Аз също ще се местя за през лятото,чакаме само малката до 30 май да свърши училище и после стягаме багажа - ще ме чакат същите премеждия като твоите,в последните дни  Crazy Да сме живи и здрави!
Мама Звярка,не мога да се сетя за еритроцитите,мисля,че говори за възпаление .. иначе хемоглобина пак не е толкова зле,но си пий хапченцата...

# 65
  • Мнения: 2 456
Дидолинка, яд ме е за едно. Защото цялото това напрежение можех да си го спестя. Можеше да кажем на квартирантите още февруари, а те да се изнесат до април, но понеже суеверната ми свекърва смята, че в 6-7 месец се помята, не го направихме. Ако бяха се изнесли по-рано, нямаше как и 700лв повече в джоба да сложим, а напротив- ще се наложи да се връща депозит.
Този апартамент е обзаведен по нейн вкус- далеч от моя. Ако има как всичко ще изкарам от там. Не мисля, че ако тръгне да боядисва мебелите в спалнята времето му ще стигне, мислехме да махама и стената към кухнята, защото  в момента кухнята е 10 квадрата, а хола 50.
Защо да се взима нова спалня, трябвало да се роди детето, да си проходи, да си поцапа, че тогава...
за миялната - тя не ползва нейната, смята, че и аз нямам нужда.
Имам друга тактика. Довечера ще му кажа, че аз вече не мога да върша нещата със същата барзина както преди, нито ще мога да седя на боядисано и да чистя като катър, защото майка му е решила да става на нейната- ще дойде моята майка!
П.П. отделно дето майка ми ми съобщи, че свекърва ми и се обадила и и казала: ти не се притеснявай, аз ще ти кажа когато влиза да ражда да дойдеш?!  Shocked (аз въобще не мисля да казвам на майка ми в кой ден ще раждам- не мисля да тревожа ЕДИНСТВЕНИЯ човек, който ще бъде искрено загрижен за мен)

# 66
  • Мнения: 984
chin  Hug
Разбирам защо се ядосваш и си права. Само че от това само ти си вдигаш кръвното. Свекърва ти няма да се трогне.

# 67
  • Мнения: 111
Чинче, просто се зареди с малко търпение. Всички искаме когато бебето се роди , всичко да е идеално, а то не винаги става точно така.  Нека се роди бебчето и всичко да е наред и просто , според мен, трябва лека полека да намаляваш контактите със свекърва ти. Ако можете да се виждате само по празници ще е най-добре. В такъв момент аз по-скоро бих предпочела да се лиша от евентуалната помощ на този човек, отколкото да ми помагат , ама пък да трябва да се чувствам  задължена да се съобразявам с мненията и настроенията му.

# 68
  • София
  • Мнения: 169
Чин, много гадна ситуация...то няма и какъв съвет да ти даде човек, освен да мислиш за бебчо и да не се нервираш, защото и той го усеща Confusedобясни на Слав наистина, че ти вече не можеш да правиш същите неща със същото темпо и за да си спокойна и бебето също трябва и той да се намеси Naughty А това с парите какво да ти кажа, и моя мъж направи 100 ремонта на колата, та джанти, та гуми, та седалка, та музика....много ме дразни, но се опитвам заради бебчо да не се нервя, а и са си негови парите, наистина не мога нищо да му кажа, освен  #2gunfire
Кити, от висенето на работа се подуват краката 100%, в неделя цял ден бях на крак, но не седнала, а обикалях, разхождах се, много се изморих, но краката не ми се подуха, а дойда ли на работа, още ранния следобед са ми подути...
МамаАнелия, добре съм, аз не бях толкова отпаднала, колкото се стреснах като започна да ми шурти кръвта (ама сама съм си виновна), сега ми е яко синя ръката. Ама бях много неадекватна като те видях, държах здраво памука, че да не ми изтече кръвчицата и докато зацепя от къде се познаваме, пък и не очаквах да видя някой познат, не знаеш че и ти ходиш там Laughing

# 69
  • Мнения: 49
ЧИН, парите не са негови, а общи  Naughty- в крайна сметка той е взел решение, че може да създаде и издържа семейство, така че,  моля те, не се примирявай с това, че който изкарва парите, той се разпорежда с тях! Имам чувството, че Слав е мамино синче (извини ме, но наистина се ядосах! ooooh!). Мисля също така, че е крайно време да му възложиш всичко, свързано с къщата и преместването (готвене, пране, простиране, пазар, подреждане) и да си починеш хубаво преди големия ден! Стига толкова търпение, разбиране и героизъм!  Naughty Ако не си разбрала, на тоя свят само лиглите са си О.к, другите опъваме каиша, ама нали знаеш, че "уморените коне ги убиват" (лирично сравнение Confused)
Ако Слав не те разбере, толкова по-зле за него, той досега какво е разбрал от това, че си бременна? Знае ли какво е да не можеш да се наспиш, да те болят крака, кръст, таз, корем и глава, да ти е трудно да ставаш, сядаш  и се движиш, къде по-точно е неговата съпричастност? Мисля, че идеята да извикаш майка си при теб е ПРЕКРАСНА!  Hug Точно и само от нея имаш нужда сега!
Още веднъж извинявай за крайната ми позиция, но те чувствам близка и не можах да се стърпя!  Peace

# 70
  • Мнения: 90
Тази твоя свекърва,освен че е властна,е и голяма бъркачка  Rolling Eyes Ти ако искаш ще звъннеш на майка ти да я предупредиш... офф,ужас,направо незнам как я изтрайваш.Колкото и добра жена да е,не разбирам и не намирам за нормално да се меси толкова във вашия живот.Иначе ти не се ядосвай,само бъди по-упорита и отстоявай позициите си,карай обаче и Слав да участва и да те подкрепя   bouquet На мен ми костваше години "труд" да се наложа  Whistling и все пак - успях!

# 71
  • София
  • Мнения: 3 102
Чин, аз и друг път съм ти казвала, че ти се чудя на търпението и как не пилиш на главата на мъжа ти. Аз ако имам такива груби вмешателства от страна на свекървата от вътре ще ми идва да говоря, да говоря.... как тя ни се бърка,  в същото време защо не е права и т.н. на мъжа ми, докато той не вземе отношение, по-точно докато не  я постави на място. А мястото й е отстрани, да се радва на внучето, да помага колкото и когато вие решите и толкова.

Специално за ремонта - не се ядосвай, защото наистина той може да продължи и после, след раждането. Ако успеете грубия ремонт да направите - избиването на стената най-вече. Боядисване и почистване колкото  и да е по-неприятно, може и после.

# 72
  • Мнения: 74
Didolinka казах им ,че не усещам бебето.Аз за 24ч. усещам 2-3 движения и ми се струва прекалено малко,но на тонове и на ехограф е ок.Док ми обясни ,че от лекарствата може да се забавят движенията на бебето сега ги намалявам пък да видим как ще бъде.

# 73
  • Мнения: 4 370
Чин, какво налага квартирантите да останат още 5 дни? Че то така като наближи датата може да се наложи и още два дни да останат и съвсем да не остане време за ремонт. А наистина след квартиранти , поне едно освежаване си трябва. Мебелите могат и от после да се купуват, но не може да се пребоядисва докато има бебе в къщата. Да не би идеята на свеки да е като влезеш за 7дни в болницата и направо да преместят със Слав всичко в Бояна и да те поставят пред свършен факт, понеже не сте успели да подготвите новия дом.
А това със старите мебели хората наистина пазят някакви сантименти към тях. Забелязах го и при моите свекъри. Като се преместих при мъжа ми имаше едно диванче в кухнята сложено на никъде и никой не сядаше на него , защото не беше на подходящо место. Реших там да сложа шкафове и да го махнем. Тогава свекърите им стана много обидно , защото това им било диванчето от първата брачна нощ. Е аз какво да направя, да си го вземат, не е от моята първа брачна нощ, за какво ми е. Дори моето от първата брачна нощ вече съм прибрала в архива и мисля с него да обзаведа спалнята за евентуалните ни бъдещи квартиранти в тоя апартамент.
Чин, докато живеете в имот на свекърите, те ще си го чувствуват като техен. Аз затова исках ние да си вземем и обзаведем наше си жилище, така то ще си е свидно само на мен и никой няма да го чувства като собствено.

Цвети, Дани най вероятно изживява някакъв конфликт в градината. Той по принцип иска ли да ходи или не? Права си че е по добре да е сред връстниците си. Аз точно заради общуването с връсничета, записах детето си на ясла. И съм много ЗА груповото възпитание. Виждам разликата каква е като си остане лятото у нас. Ако детето се чувства добре в тази обстановка, не би трябвало да боледува от 3 дни ходене на градина. Той какво ти споделя? Има ли нещо което го притеснява?

# 74
  • Мнения: 57
Чин, споделям напълно "хокането" от КИТКАТ.Това исках да ти напиша и аз- съвет от патила и препатила от подобно разбиране да съм "мъжко" момиче и да се справям с всичко сама, за да не натовавам любимия. Сега е времето да  смениш линията на поведение- излишно е да ти казвам ,че вие като младо семейство , сега се изграждате и е истина ,че както свикнеш мъж си от началото , така ще е и занапред- ако ти поемаш тежестта на всичко от сега- домакинство , учене , дете ,  работа , възпитаниение на детето ,после и да искаш помощ ,няма да срещнеш разбиране, а недоумение- как може до един момента да се правяш ,а в друг - да не смогваш?!?
Искай си своето - внимание ,помощ ,глези се на воля и бъди крехка  и слаба,колкото и да ти е неприсъщо. Просто дай воля на женската си природа и дай да се разбере ,че имаш нужда от помощ и подкрепа не от друг - а от мъж си!  И аз се ядосах чак и извини ме за назидателния тон , но всички в един момент си патим от едни и същи грешки- спести си ги , ако можеш!!! Hug
О, а за свекърва ти- просто я игнорирай любезно и си прави това , което искаш ,но винаи имай подкрепата на мъж си!

Общи условия

Активация на акаунт