Консултация с Неонатолог

  • 107 794
  • 303
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 39
Здравейте, сестра ми роди преди няколко дни, бебето е в кувьоз защото имало някакъв проблем с кожата- повече подробности не знам , но съм много притеснена. Имате ли идея какво е ? Извинямам се за неясно зададеният въпрос, благодаря предварително!!!

# 226
  • Мнения: 44
Доктор Йонов,
готовността Ви да помагате с консултациите си на обърканите майки е повод за благодарност.
А някои от нас са склони да засипват с въпроси.
Моят е - може ли да се дава "смекта" на дете на 11 мес.
Изписана ни е заради постоянното къркорене на корема, което пък било свързано с алергията към храна, респ. прах, плесени мухал.
Ако прецените, че не бива да си губите времето с отговора, тъй като са Ви зададени доста по-сложни въпроси, моля.
Желая Ви успехи и здраве!

# 227
Здравеи те имам син на 4,5г. от един месец започна да примигва с двете очи. Може ли да е някакъв тик? Точно като това човече  Rolling Eyes Благодаря предварително.

# 228
  • софия
  • Мнения: 379
Здравейте, докторе.
Ще Ви задам един сигугно обичаен въпрос - дъщеря ми  е на 1г.9мес. и днес повърна 9 пъти. Няма разстройство, нито температура, но повъща дори водата, която пие. Какво да направя. Случва се за пръв път, здрава е, в момента е 12кг.
Благодаря Ви.

# 229
  • Мнения: 3 591
margoto77, никой доктор не може да поставя диагнози и да лекува през Интернет в спешни случаи - трябва да отидеш на лекар веднага Naughty защото детето може да се обезводни!

# 230
здравейте!и аз имам проблем.моето момченце се роди по нормален път но с усукана пъпна връв и беше интубиран в 3 минута на 4 ден беше екстубиран.реагира много добре и на 10 ден беше изписан.роди се 4кг. сега е 9.300 но ме притеснява че още не може добре да се обръща.а е много енергичен и има всички други рефлекси.до 3 месец го гледаха на мисля че беше ехограф и казаха че всичко е наред и няма нужда повече да го гледат.възможноли е след това да са настъпили усложнения?много ме е страх ако имате време пишете

# 231
  • Мнения: 481
Заведи го на детски невролог. Не пишеш на колко месеца е бебо, но щом е по-пълничък може да е мързелив. За твое успокоение нека го прегледат.

# 232
здравеите д-р йонов.родих  със закъснение 13 дена.диагнозата му е средна и умерена асфикция;неонатална полицитемия;кефалхематом на лява париетална кост.    оbs.заболяване на невромускулната проводимост.   заведох го на ехография на фонтанелата и кефалхематома ;направиха му еег и кръвни изследвания.лекарката каза че е здрав и ни вика септември.има ли място за притеснение или да се отпусна вече;бебо е на 40 дена.благодаря ви предварително

# 233
  • Мнения: 117
Здравейте разтревожени мами,
Извинявам се на тези, на които не съм отговорил. За последните 3-4 месеца нямах почти никаква възможност да следя форума. Надявам се след няколко седмици отново да мога да съм " редовен".
 Ще съм благодарен, ако приемете извиненията ми за неотговорените въпроси.
С уважение.
М Йонов

# 234
  • Мнения: 83
--------------------------------------------------------------------------------

др ионов бихте ли ми казали за болеста ахондроплазиа изоставане в растежа ние сме на 6 годинки по4нахме ле4ението на 2 години сега дъщеря ми е на 6  и шест месца и е 103 см  ле4ението ни е с растежен хормон геноитропин кажете ми до каква степен достига ръста им без ле4ение и ръста им с ле4ение напишете ми пове4е за болеста благодариа

# 235
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте др Йонов,
дано да задавам на правилното място въпроса си, но съм притеснена. Дъщеря ми е на година и половина, но все още като се разплаче се захласва. Доскоро не се притеснявах особено, защото като духнех в лицето й и си поемаше въздух. Напоследък обаче захласването стана по-силно и по-често, само последните 2 седмици се захласваше няколко пъти така, че без малко да стане най-страшното. Полилавява, обръща очите, не диша много дълго време. И много бързо стига до това състояние. Прави го главно, когато иска нещо, което не може да стане веднага, или не иска да й се сменя памперса примерно, или ако чужд човек иска да я пипа (последния път, когато трябваше да я преслуша педиатърка). Лесно се сърди и ревва. От няколко лекари чух, че щяло да премине към втората година. Дали може да ми кажете вашето мнение по въпроса. Ще съм Ви изключително благодарна.
Поздрави.
Деница

# 236
  • Мнения: 314
Здравейте, докторе!
Преди около два месеца на дъщеря ми, която в момента е на 5 месеца и половина, поставиха диагноза остър рахит- детенцето ми имаше и ларинго спазми. Лекар неонатолог й постави инжекция D2 и ни изписа Калций перорално, без да прави изследвания. След месец пуснаха изследвания. Резултатите са следните: Са-2.30, Р-2.42 и АФ- 941. Кажете ми, моля, нормално ли е завишеното ниво на фосфора и на алкалната фосфатаза или ако не, какво да предприема. (Имам направление за детски ендокринолог във Университетска болница- Варна).
Благодаря Ви предварително!

# 237
Здравейте доктор Йонов,
аз съм в 29 г.с., днес ходих на видеозон и лекарката ми каза, че се съмнява за увеличени стомахчета на главичката. Посъветва ме да отида на триизмерен. Така и ще направя, но може ли да ми обясните какво означава това, от какво може да се дължат и евентуално какви последици може да има върху бебето. Дали е възможно да се оправят от само себе си.
много се притеснявам да не съм му навредила аз с нещо.

# 238
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 568
Чудесно е,че този велик неонатолог е решил да отговаря на нашите въпроси!Аз,искам само да изкажа огромната си благодарност към него и доктор Анджелина Генчева.Родих дъщеря си Божидара на 29.05.06 и благодарение на неговите съвети още се кърмим.
 Поздрав Силвия Чемширова  и бебе Божидара!

# 239
  • София
  • Мнения: 2 262
Трябва ми консулт с лекар като вас, момченцето ми е на 51 дена, по рождение има междукамерен дефект, който уж беше незначителен и се оправял с козметична операция, ака не се повлияе от лекарствата и сам се затвори! Да ама той се влоши, намали много храненето, диша много учестено, винаги около 90, разви сърдечна недостатъчност и белодробна хипертония! Няколко дена се храни долу-горе, ако може да  се нарече 12-13 хранения по 30-40 мл, някой път 10, някой път 60! Общо около 500 мл за деня, но от 2 дена е някакъв ад, плаче че е гладен, започва да суче от шишето, и се започва едно пищене и реване, нещо го боли много....Има много силни колики по принцип, но според мен има и друг проблем! Защо не може да яде моето момченце, имате ли някаква идея какъв специалист да потърсим! Или да ме посъветвате нещо друго! Той по принцип изяжда по-малко, ама да успява само 5 мл или 10 и да започва да плаче, ако се уморяваше от сърцето нямаше ли просто да заспива и да е отпаднал, а той е доста жизнен и енергичен, бори се силно да не яде! Очичките му гледат с болка! Това последното може да предизвика и смях, но е така! Толкова болка и ужас има в очите му когато плаче и се криви! Освен това забелязвам псоледните дни че стои извит надясно и главата си държи извита надясно и назад, все едно гледа през рамо! Когато казвам че не се храни, всички само въздишат и цъкат, вече незнам какво да правя! Много съм притеснена! Млякото с което го храня е изцяло кърма, която цедя и му давам през шише на НУК!

Общи условия

Активация на акаунт