Идеи за закуска с извара

  • 10 688
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Имам много извара, към 3л мляко ми се пресече, но в резултат нямам нито кисело мляко, нито прясно мляко Laughing.
Имам само 1 яйце в хладилника Blush и кашкавал.
Какво мога да измисля за съботно-неделна закуска? Имате ли идеи Hug

# 1
  • Мнения: 5 001
Само с твоите продукти се сещам само това:
* Смесваш изварата с кашкавала и яйцето.Мажеш на намазнени филии и запичаш.

Ако добавиш още продукти ...Предлагам:
*Разбъркваш изварата със смляни печени чушки+ 3-4 с.л. майонеза,сол на вкус(може да добавиш и пресован чесън няколко скилидки), и имаш вкусна разядка.
*На селма едни сирники....http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg15381938

Ако погледнеш в темата й в Любими рецепти,има и още рецепти с извара....

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 08:36 от TheNMaster

# 2
  • Мнения: 22 867
Погледни и ТУК, малко надолу в съдържанието има ВКУСОТИИ С ИЗВАРА, може нещо да си харесаш.   bouquet

# 3
  • Мнения: 901
за децата правя от време на време това (особено малката като беше със счупен крак я тъпчех с домашна извара  Grinning добре че не отказваше )

Сандвичи с извара



а понякога правя и такиви сандвичи
 
Извара със сирене



 Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 418
Имам много извара, към 3л мляко ми се пресече, но в резултат нямам нито кисело мляко, нито прясно мляко Laughing.
Имам само 1 яйце в хладилника Blush и кашкавал.
Какво мога да измисля за съботно-неделна закуска? Имате ли идеи Hug

   Към пресеченото мляко(половин или 1 литър) прибавяш сода бикарбонат 1/2 ч.л. или бакпулвер,яйцето,някаква мазнина(олио,маргарин) 2-3 с.л.(може и повече),брашно до нелепнещо тесто.
   Разточваш тестото,изрязваш кръгчета,във всяко слагаш плънка от леко солена или пък подсладена,ако решиш, извара,залепваш кръгчетата,пържиш в загрято олио.
   Можеш да оформиш "пирожките" и по друг начин.

    Simple Smile Още идеи:

  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg15381938#msg15381938
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg14241150#msg14241150

 

# 5
  • Мнения: 3 743
Много ви благодаря  bouquet Знаех си, че мога да разчитам на вас за идеи.

С тези изварени вкуснотийки ще пробвам в събота http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg15530635#msg15530635,

а за неделята ще опитаме пирожките на Селма

Не съм предполагала какво богатство от рецепти има с извара. Аз май винаги съм я пренебрегвала Blush

# 6
  • Мнения: 3 743
Да ви покажа творението си по рецептата на Селма Hug



На вкус приличат на мекички. Аз си мислех, че много са станали /сложих 1л мляко/, а те свършиха за отрицателно време Wink Между другото ги направих с половин яйце, другата половина запазих за днес за изварените вкуснотийки на Labrex Hug

# 7
  • Мнения: 7 418
   Браво,Галче!Много се радвам!
   Чудесно изглеждат пирожките! Всъщност, те са по-скоро нещо,като румънските "плацънтъ".  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 258
Правила съм Добружанки, стават със сирене, може да се замести с извара.
1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко, 1ч.ч. извара, 1 ч.л. сода, 2 1/2 ч.ч   брашно, малко олио. Всичко се смесва добре, правят се топки,може да се наръсят с кашкавал и се пекат в умерена фурна.

# 9
  • Мнения: 258
Извинявам се, не съобразих, че си писала, че нямаш кисело мляко.

# 10
  • Мнения: 3 743
Kris, благодаря ти, нямам кисело мляко в момента, но ще имам предвид рецептата ти за друг път Hug.

Лабрекс, днес правих твоите изварени вкуснотийки. Станаха много бързо, лесно и да си оближеш пръстите. Много благодаря за рецептата.
Само да кажа, че сметаната я замених с пресеченото мляко Blush и понеже нямах пудра захар, не съм ги поръсила с нищо.

Ето го и резултата:



Ако имах още извара, сигурно щях да направя още една доза, но тя най-после свърши Laughing

# 11
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, днес правих твоите изварени вкуснотийки. Станаха много бързо, лесно и да си оближеш пръстите. Много благодаря за рецептата.
Само да кажа, че сметаната я замених с пресеченото мляко Blush и понеже нямах пудра захар, не съм ги поръсила с нищо.


Галче, резултатът е ммм... Crazy Heart Eyes Peace! Толкова ги обичам тия вкусотийчици, да имаше как да се пресегна.....Радвам се, че са ти харесали!  bouquet

# 12
  • Мнения: 258
Много апетитно изглеждат! Ще търся извара май и аз....

# 13
  • Мнения: 3 743
Крис, няма да съжаляваш Wink
Станаха супер, въпреки че аз съм с две леви в кухнята Blush

# 14

Общи условия

Активация на акаунт