Отговори
# 15
  • Мнения: 54 638
Никога. Дори по-скоро си мисля да пусна детето на 6г. като порасне.

Не прави тази грешка ! Wink

# 16
  • Мнения: 281
Никога. Дори по-скоро си мисля да пусна детето на 6г. като порасне.
Не прави тази грешка ! Wink
Защо да е грешка?
Според мен има само предимства, да завършиш училище с 1г. по-рано, после съответно и университета, по-рано да започнеш работа и да имаш повече време за дом, деца и т.н.
Наистина ме интересува, след 3-4г. трябва да пусна дъщеря си 1-ви клас.

# 17
  • софия
  • Мнения: 2 543
Никога. Дори по-скоро си мисля да пусна детето на 6г. като порасне.
Не прави тази грешка ! Wink
Защо да е грешка?
Според мен има само предимства, да завършиш училище с 1г. по-рано, после съответно и университета, по-рано да започнеш работа и да имаш повече време за дом, деца и т.н.
Наистина ме интересува, след 3-4г. трябва да пусна дъщеря си 1-ви клас.
Защото след 3-4 г може друго да си мислиш!!!! Това решение се взима непосредствено преди събитието, а не на фаза памперс и е  в зависимост от много, много неща.

# 18
  • Мнения: 281
Никога. Дори по-скоро си мисля да пусна детето на 6г. като порасне.
Не прави тази грешка ! Wink
Защо да е грешка?
Според мен има само предимства, да завършиш училище с 1г. по-рано, после съответно и университета, по-рано да започнеш работа и да имаш повече време за дом, деца и т.н.
Наистина ме интересува, след 3-4г. трябва да пусна дъщеря си 1-ви клас.
Защото след 3-4 г може друго да си мислиш!!!! Това решение се взима непосредствено преди събитието, а не на фаза памперс и е  в зависимост от много, много неща.
Така е, права си, но все пак какви са недостатъците според теб?
Ако всичко е нормално, не е ли по-добре детето да започне 1г. по-рано училище и после да има повече време за живота?

# 19
  • Мнения: 54 638
Нещата са относителни .
Има много будни деца , които са любознателни , знаят да четат още от детската градина , смятат и не биха се затруднили дори и на 6 .
Но какъв е смисълът да отнемаш една година от игрите на детето ?
Има и други деца , които поради родителски амбиции тръгват на 6 , но се затрудняват с материала .
И се почват едни мъки - частни уроци , пари и нерви , преуморено дете и лош краен резултат .

Моето дете за щастие е от будните , но все се шегувах , че ако можех щях да я отложа , защото е седмаче и има да наваксва  Grinning

# 20
  • Мнения: 411
Сега сигурно ще ви шокирам ,но ще ви кажа че съпруга ми е тръгнал на училище 1 седмица след като е навършил 5г.,но това не е в БГ.Майка му сигурно е сметнала ,че ще стане професор ако тръгне толкова рано. Shocked

# 21
  • Мнения: 1 589
Сега сигурно ще ви шокирам ,но ще ви кажа че съпруга ми е тръгнал на училище 1 седмица след като е навършил 5г.,но това не е в БГ.Майка му сигурно е сметнала ,че ще стане професор ако тръгне толкова рано. Shocked

За някои държави това е нормална практика,не можеш да отлагаш ( освен по медицински причини) и нямаш избор.

Последна редакция: сб, 09 апр 2011, 04:55 от happy_mama

# 22
  • Мнения: 2 898
Няма гаранция, че дете, родено през януари, ще е по-будно и оправно от твоето. Аз също съм тръгнала на 6, 5г. на 17 бях завършила средно образование / тогава  до 11 клас / и нямах 18г., когато станах студентка. Няма нищо страшно.Късмет!

# 23
  • Мнения: 281
Няма гаранция, че дете, родено през януари, ще е по-будно и оправно от твоето. Аз също съм тръгнала на 6, 5г. на 17 бях завършила средно образование / тогава  до 11 клас / и нямах 18г., когато станах студентка. Няма нищо страшно.Късмет!
Ето за това говорех, едно е да завършиш училище на 17г., после съответно университет на 22-23г., а съвсем друго е на 19г. (7г. + 12 класа с подготвителен) и после съответно университет на 24-25г. За жена разликата е огромна. Това са 1-2 години от най-добрата ѝ възраст.

# 24
  • софия
  • Мнения: 2 543
Няма гаранция, че дете, родено през януари, ще е по-будно и оправно от твоето. Аз също съм тръгнала на 6, 5г. на 17 бях завършила средно образование / тогава  до 11 клас / и нямах 18г., когато станах студентка. Няма нищо страшно.Късмет!
Ето за това говорех, едно е да завършиш училище на 17г., после съответно университет на 22-23г., а съвсем друго е на 19г. (7г. + 12 класа с подготвителен) и после съответно университет на 24-25г. За жена разликата е огромна. Това са 1-2 години от най-добрата ѝ възраст.
Докторите учат доста повече, не смятам, че някой се интересува на колко ще завърши. Един прави кариера, друг ражда, трети мързелува. Въпрос на личен избор и приоритети. Да споделя , че най- лесно се гледа дете по-време на следване.Още по-лесно с налична баба.  Simple Smile. Зависи от специалността все пак. Съвсем друго е да почнеш добра  работа и да излезеш  по майчинство.  Всичко си е индивидуално.

Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 14:47 от gabelas17

# 25
  • Мнения: 281
Няма гаранция, че дете, родено през януари, ще е по-будно и оправно от твоето. Аз също съм тръгнала на 6, 5г. на 17 бях завършила средно образование / тогава  до 11 клас / и нямах 18г., когато станах студентка. Няма нищо страшно.Късмет!
Ето за това говорех, едно е да завършиш училище на 17г., после съответно университет на 22-23г., а съвсем друго е на 19г. (7г. + 12 класа с подготвителен) и после съответно университет на 24-25г. За жена разликата е огромна. Това са 1-2 години от най-добрата ѝ възраст.
Докторите учат доста повече, не смятам, че някой се интересува на колко ще завърши. Един прави кариера, друг ражда, трети мързелува. Въпрос на личен избор и приоритети. Да споделя , че най- лесно се гледа дете по-време на следване.Още по-лесно с налична баба.  Simple Smile. Зависи от специалността все пак. Съвсем друго е да почнеш добра  работа и да излезеш  по майчинство.  Всичко си е индивидуално.
За гледането на дете през следването е така, лесно е, стига да има кой да налива пари, защото това си е все пак скъпо начинание. Аз нямах подобна визможност навремето, а и не смеех да се оженя докато още уча. А ако следваш по-дълго време 7-8г., тогава тези 1-2г. разлика са още по-важни.

# 26
  • Мнения: 54 638
Polina82 ,

Ти си майката - ти решаваш .
Но си прецени реално възможностите на детето .

# 27
  • Мнения: 5 160
Защото след 3-4 г може друго да си мислиш!!!! Това решение се взима непосредствено преди събитието, а не на фаза памперс и е  в зависимост от много, много неща.
[/quote]

Напълно възможно е и на фаза памперс - дали ще стои втора година в ясла до навършване на 3г и 8 мес. и след това прехвърляне в 1-ва група, или постъпване в 1-ва група на 2г и 8 месеца.
Даже по-добре тогава Wink))

# 28
  • Мнения: 281
Polina82 ,
Ти си майката - ти решаваш .
Но си прецени реално възможностите на детето .
Разбира се, Happy mama, просто въпросът наистина ме вълнува, имам ощр 3г. да реша какво искам окончателно, времето ще покаже според положението. Това което искам е дъщерята да има повече време да живее като порасне, вярно за сметка на 1г. по-малко игри в детството, но мисля че 20-те години са най-важният период от живота на една жена.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Аз също тръгнах на училище на 6,2г.Нямах навършени 17г. като завърших средното.
На 17г. почнах следването.
Не го считам за предимство, нито за недостатък.

Общи условия

Активация на акаунт