Сглобяеми къщи 3

  • 357 246
  • 1 080
  •   1
Отговори
# 1 065
  • София
  • Мнения: 128
Flowers Hibiscus
Здравейте,
има ли някакви ритуали и традиции, които се изпълняват при започване на основи за къща?

При откриването на обекта - "първа копка" присъстваха, освен необходимите работници и шефовете на 2-те фирми, които работиха при нас. Бяхме подготвили малка почерпка, а преди багерът да започне да копае, счупихме бутилка шампанско в кофата.
После, преди да се налее бетона на основите аз не присъствах, но бях направила пита. Май е идвал и дядо поп (значи ще да е имало и червено вино) - да освети трите кръгли камъка, които се слагали в основите, заедно с монети.

Това е, което знам. Успех на вас, mamatania17!

Благодаря, SvetlaK!
Ако всичко върви по план, скоро започваме. А това с камъните и монетите не съм го чувала. Може ли малко повече да разкажеш? Flowers Hibiscus

# 1 066
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Flowers Hibiscus
Здравейте,
има ли някакви ритуали и традиции, които се изпълняват при започване на основи за къща?

При откриването на обекта - "първа копка" присъстваха, освен необходимите работници и шефовете на 2-те фирми, които работиха при нас. Бяхме подготвили малка почерпка, а преди багерът да започне да копае, счупихме бутилка шампанско в кофата.
После, преди да се налее бетона на основите аз не присъствах, но бях направила пита. Май е идвал и дядо поп (значи ще да е имало и червено вино) - да освети трите кръгли камъка, които се слагали в основите, заедно с монети.

Това е, което знам. Успех на вас, mamatania17!

Благодаря, SvetlaK!
Ако всичко върви по план, скоро започваме. А това с камъните и монетите не съм го чувала. Може ли малко повече да разкажеш? Flowers Hibiscus

Ами и аз не съм много в час с традициите и поверията, но от всичко, което чухме преди да започнем строежа, това ни се стори най-подходящо Simple Smile Клането на петел и ръсенето на кръв в основите категорично отхвърлихме Wink

Та, ММ купи 3 бели кръгли камъка, от онези чисто белите, декоративните. Естествено, това се случва с лек скандал, защото не ги продават на бройка, вика се шефът на склада и т.н. Но ММ си постига своето. Сложили са ги май в източния край на изкопа заедно с някакви монети. Защо? "Защото така се прави". Предполагам, че благополучие и т.н. символизира ритуалът, освещават се камъните, за да е благословен обекта... нещо такова.
По вашия край може да има други традиции. Но това, което wolverine070879 е споделил е наистина важно Simple Smile

# 1 067
  • Мнения: 2
Здравейте на всички,
На нас ни предстои също изграждането на сглобяема къща. Имаме проекта, виза, всички необходими документи и  сега ще подаваме за РС. В момента си избираме фирма изпълнител - малко сме пред дилема, тъй като сме си харесали две варненски фирми -  и двете ни дават подробни оферти, разговаряхме няколко пъти с тях и обясняват и показват всичко - разликата е в цената и дървото, което използват и в някои от материалите.
Първата фирма : използва българска иголистна дървесина, която обработва в свои цех - калиброва, изсушава, късне после в материал против вредители и т.н. всичко звучи добре. Материалите за изолацията, коята ще използва са на водещи фирми, залага в цената по дебели греди и по дебела изолация.
Втората фирма работи с дървен материал от Австрия или внос от Румъния. Но взимат готов изсушен материал, само го обработват за вредители - няма голям избор от размери на гредите, а това което е на пазара. Изолацията съща е на водещи фирми на пазара, но малко по-"тънка" е залаганата изолация.
Давам пример - първата фирма слага каменна вата 150мм, другата залага 100мм, OSB при първата е между 22мм-28мм в зависимост дали е външна стена или вътрешна,таван и т.н, другата залага 15мм -22мм OSB.
И двете фирми ще ни предоставят сертификати за всичко.
Фирмите са My perfect home и Ви Ен Билдинг. И двете фирми имат доста къщи във Варненски район изградени и ако може за малко помощ или съвети в избора ни на фирма ще съм Ви благодарна! Thinking Blush

# 1 068
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684

Donika Alexandrova 602725, а проекта на къщата кой ви го направи?

# 1 069
  • Мнения: 2
Проекта на къщата ми го направи странична фирма, не съм използвала строителна  за това. Исках да имам по голяма ясното какво точно ще използват фирмите при построяването на къщата ми, и повечето от тях искаха първо да започнем работа с тях от началото до края... но ако в последствие се окаже, че не ме устройва начина на работа или материал или цена, щеше да е напразно, за това решихме да движим нещата с отделна фирма - архитекти и конструктури и т.н, и след това да избираме фирма. Така когато изпратя на различни строителни фирми моя проект, имам цена, и материал, и мога да преценям кое ме устройва. Но в момента съм между тези две фирми,споменати по-горе.

# 1 070
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Благодаря за отговора! Simple Smile
А проект за сглобяема къща предполагам, че е с по-ниска цена отколкото за монолитна?

# 1 071
  • Мнения: 9
Здравейте, реших да се включа и аз след като изчетох темата. Ще строя къща с дървена монолитна конструкция и аз и в момента чакам разрешението за строеж. Търся и подходяща фирма за изграждането на къщата до ключ. ЗасегА съм се спрял на Ted House, но искам да проуча и други фирми и да разбера какви са стенните им системи и на какви условия работят.

Би ми се искало къщата да е облечена с паропропускливо фолио отвън над ОСБ панела, както и да има още един слой каменна вата отвън (освен каменната вата в конструкцията) да има още един слой паропропускливо фолио над нея и отгоре да сложа вентилирана фасада от фиброцимент. Под гипсокартона ми се иска да има и пароспиращо фолио. Идеята е да запазя конструкцията на къщата от влага и да се спася от гниенето и мухъла с течение на времето.

Има ли някой от вас, който да е ползвал такава стенна система за къщата си и е живял вече в нея няколко години? Какви са впечатленията ви за тази стенна система?

Отзиви за Ted House има ли някой също?

Благодаря предварително за мненията. Поздрави.

# 1 072
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Здравейте, тук може ли да попитам за къща от термопанели или от жилищни контейнери. Някой дали има или има намерение да прави. Благодаря.

# 1 073
  • Мнения: 93
Здравейте, реших да се включа и аз след като изчетох темата. Ще строя къща с дървена монолитна конструкция и аз и в момента чакам разрешението за строеж. Търся и подходяща фирма за изграждането на къщата до ключ. ЗасегА съм се спрял на Ted House, но искам да проуча и други фирми и да разбера какви са стенните им системи и на какви условия работят.

Би ми се искало къщата да е облечена с паропропускливо фолио отвън над ОСБ панела, както и да има още един слой каменна вата отвън (освен каменната вата в конструкцията) да има още един слой паропропускливо фолио над нея и отгоре да сложа вентилирана фасада от фиброцимент. Под гипсокартона ми се иска да има и пароспиращо фолио. Идеята е да запазя конструкцията на къщата от влага и да се спася от гниенето и мухъла с течение на времето.

Има ли някой от вас, който да е ползвал такава стенна система за къщата си и е живял вече в нея няколко години? Какви са впечатленията ви за тази стенна система?

Отзиви за Ted House има ли някой също?

Благодаря предварително за мненията. Поздрави.
Ами може да се каже че аз съм с абсолютно същата стенна система като тебе, поне от това което описа. Моята е взаимствана от Крафтсмана - Василев. само че с малко подобрения след цементофазерите. Пиши ми на  sibex.mobile@gmail.com и ще ти пратя един дълъг имейл с информация, както и снимки от къщата построена 2016та.

# 1 074
  • Мнения: 93
Здравейте на всички,
На нас ни предстои също изграждането на сглобяема къща. Имаме проекта, виза, всички необходими документи и  сега ще подаваме за РС. В момента си избираме фирма изпълнител - малко сме пред дилема, тъй като сме си харесали две варненски фирми -  и двете ни дават подробни оферти, разговаряхме няколко пъти с тях и обясняват и показват всичко - разликата е в цената и дървото, което използват и в някои от материалите.
Първата фирма : използва българска иголистна дървесина, която обработва в свои цех - калиброва, изсушава, късне после в материал против вредители и т.н. всичко звучи добре. Материалите за изолацията, коята ще използва са на водещи фирми, залага в цената по дебели греди и по дебела изолация.
Втората фирма работи с дървен материал от Австрия или внос от Румъния. Но взимат готов изсушен материал, само го обработват за вредители - няма голям избор от размери на гредите, а това което е на пазара. Изолацията съща е на водещи фирми на пазара, но малко по-"тънка" е залаганата изолация.
Давам пример - първата фирма слага каменна вата 150мм, другата залага 100мм, OSB при първата е между 22мм-28мм в зависимост дали е външна стена или вътрешна,таван и т.н, другата залага 15мм -22мм OSB.
И двете фирми ще ни предоставят сертификати за всичко.
Фирмите са My perfect home и Ви Ен Билдинг. И двете фирми имат доста къщи във Варненски район изградени и ако може за малко помощ или съвети в избора ни на фирма ще съм Ви благодарна! Thinking Blush

Ще има ли допълнителна изолация след осб-то? и дано не е фибран или подобно... обърни внимание на паропропускливо фолио да имаш отвън, а отвътре да си запечатана особено в банята и кухнята. най-добре на всякъде...

# 1 075
  • Мнения: 93
Писъл съм много относно моите преживявания и опит при строежа на моята къща.
Продължавам да съм изключително доволен, това ще е 3-та зима в хубав домашен уют на дървена къща. На пролет ще пиша ако има някакви нови впечатления.

Преди каквото и да правите, информирайте се и не се доверявайте сляпо на изпълнители които ви обещават звездите от небето за стотинките под матрака... Все пак живеем в БГ, където всеки всичко знае и може, винаги последвано от едно "Опа, кво праим сега..."

Последна редакция: нд, 09 дек 2018, 14:16 от Не се сърди, човече

# 1 076
  • Мнения: 46 515
Моля, пуснете нова тема.

# 1 077
  • Мнения: 592
Здравейте имам молба някои от вас, ако е правил къща с фирма СТОР ООД, да си каже мнението. Може да ми пишете и на лично, за да не решат,че е реклама. Приемаме и други мнения от фирми които мислите,че са качествени. Решили сме да си правим такава къща.
Благодаря предварително на отзовалите се

# 1 078
  • Мнения: 163
Здравейте. Искам да попитам дали някой се е сблъсквал със следната ситуация. Преди 15-на години закупихме место , което в нотариалния акт  си пише, че имота е в регулация  УПИ. Сега когато решихме да строим и тръгнахме стъпка по стъпка към реализирането на проекта изведнъж се оказа, че имота ни е земеделска земя.  Имотите  около нас са в регулация. Всички казват това е невъзможно, но нищо не можем да направим.  Трябвало да сменим статута. Други казват, че не може да се смени статута тъй като в нотариалния акт имота е в регулация. И сега се въртим в кръг и никой не е виновен.

# 1 079
  • Мнения: 93
Здравейте. Искам да попитам дали някой се е сблъсквал със следната ситуация. Преди 15-на години закупихме место , което в нотариалния акт  си пише, че имота е в регулация  УПИ. Сега когато решихме да строим и тръгнахме стъпка по стъпка към реализирането на проекта изведнъж се оказа, че имота ни е земеделска земя.  Имотите  около нас са в регулация. Всички казват това е невъзможно, но нищо не можем да направим.  Трябвало да сменим статута. Други казват, че не може да се смени статута тъй като в нотариалния акт имота е в регулация. И сега се въртим в кръг и никой не е виновен.
не съм запознат с тази материя, но в "регулация" не означава ли точно това, че е възможно земеделска земя да и бъде сменен статута за да е годна за строеж? тоест актуалния и статут е земеделска земя, но вие трябва да си платите за да и се смени предназначението. Какво пише в предишен нотариален акт, от предишните собственици?

Общи условия

Активация на акаунт