Отговори
# 675
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Свързах се с Любаша!!!!

Момичета, благодаря на всички ви, които опитахте по някакъв начин да помогнете... Hug  bouquet Hug

# 676
  • Мнения: 1 111
вземи си сушени кайсий и ги свари...и готово

# 677
  • София
  • Мнения: 1 341


Искам да попитам как се пекат зеленчуци на скара,защото на скоро ядох в ресторант страхотни - тиквички,син домат,чушки,лук....Днес реших и аз да си опека у дома,но нямат нищо общо с ресторантските Rolling Eyes  Яво там ги мажат или мариноват с нещо, или ги пекат върху грил тиган,въпреки че пише,че са "на скара"...Моите зеленчуци само ги нарязах на колелца и осолих леко и пекох на загрята скара,обаче станаха сухи  и вкусът им нямаше нищо общо с това,което опитах в ресторанта Confused

доколкото знам винаги ги киснат в марината-не съм обаче сигурна точно каква/нещо от рода на балсамико,зехтин/,и тогава се пекат

Киснат зеленчуците за малко  (20-тина мин. )  в сол + олио + розмарин. Мнооооооооого вкусничко!!!!

# 678
  • България
  • Мнения: 490
Имам свинско,ориз,кисели краставички-как да стане вкусно,да ли са добра вкусова комбинация?линкове не мога да отварям от телефона.

# 679
  • София
  • Мнения: 10 825
Имам свинско,ориз,кисели краставички-как да стане вкусно,да ли са добра вкусова комбинация?линкове не мога да отварям от телефона.
ето това свинско с кисели краставички е вкусно. месото се запържва. Изважда се и  в същата мазнина се запържват морковите и целината. Когато са почти готови се връща месото. Поръсва е с брашното и червеня пипер. Сипва е топла вода, колкото да покрие продуктите. Оставя се да поври 30 минути. десетина минути преди края се прибавят киселите краставички. Добавят се магданоза и чубрицата.По желание: ястието се сипва в гюведжета. отгоре се чуква по 1 яйце и се запича във фурна.
Мисля че би си вървяло чудесно с канапе от бял ориз

# 680
  • Мнения: 372
Моля за рецепта за домашни понички.  Praynig

# 681
  • София-Младост
  • Мнения: 23 412
Моля за рецепта за домашни понички.  Praynig
Наскоро похвалиха много поничките на lina.kaz, дано не бъркам ник-а,виж в Любими.

# 682
  • Мнения: 119
Здравейте !

Имам проблем с квасенето на кисело мляко. Остава много вода след като се превърне на кисело мляко. Изхвърлям 3 пръстта вода, която се събира отгоре иначе вкусът, консистенцията вси4ко е нормално, но тази вода не мога да се светна откъде се полу4ава. Не че ми пречи и толкова, изхвърлям я, но на баба не става така. След като го заквася го завивам с одеяло и така стои 3-4 4аса, а вкъщи все още не е толкова топло, засега съмненията са ми в тази фаза, че нещо се прецаква. Иначе в топло, доста топло може би 50 -тина градуса слагам на 2 литра 3 супени лъжици кисело мляко.

ПРЕКАЛЕНО ТИ Е ТОПЛО,ГОРЕЩО МЛЯКОТО,ПРОБВАШ С МАЛКОТО СИ ПРЪСТЧЕ ДА НЕ УСЕЩАШ ТОПЛИНА!!!

# 683
  • Мнения: 7 001


Искам да попитам как се пекат зеленчуци на скара,защото на скоро ядох в ресторант страхотни - тиквички,син домат,чушки,лук....Днес реших и аз да си опека у дома,но нямат нищо общо с ресторантските Rolling Eyes  Яво там ги мажат или мариноват с нещо, или ги пекат върху грил тиган,въпреки че пише,че са "на скара"...Моите зеленчуци само ги нарязах на колелца и осолих леко и пекох на загрята скара,обаче станаха сухи  и вкусът им нямаше нищо общо с това,което опитах в ресторанта Confused

Аз ги правя по рецепта на Звездев - стават страхотни. Зеленчуците се режат на кръгчета (тиквички, патладжан), а пиперките по дължина на половинки или четвъртинки. Киснат се в следната марината за 15мин. : сока на 1 лимон,  по 1 ч.л. сух риган и мащерка, 1/2 каф.ч. олио или зехтин, сол и 2 стръка пресен чесън( наситнен) може да се замени с 1-2 скилидки пресован сух чесън и вода да покрие зеленчуците. Отцеждаш и мяташ на скарата.

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 17:54 от Fortuna

# 684
  • София
  • Мнения: 10 825
За какво мога да използвам сусамов тахан2 Освен за хумус.  Thinking

# 685
  • Мнения: 372
Моля за рецепта за домашни понички.  Praynig
Наскоро похвалиха много поничките на lina.kaz, дано не бъркам ник-а,виж в Любими.

Ще пробвам, благодаря!   bouquet

# 686
  • Мнения: 9 161
За какво мога да използвам сусамов тахан2 Освен за хумус.  Thinking

разбъркан с мед и на филии  Heart Eyes

# 687
  • Мнения: 734
Равни части мед и тахан се объркват, ако обичате по-малко сладко - 2:1 в полза на тахана. Маже се на филийка. Вкусно е.

# 688
  • София
  • Мнения: 10 825
мерси, пепчо и мама джени  bouquet Ще пробваме на филийки. А в някакво ястие? Имам половин килограм и се чудя какво приложение да му намеря... да не вземе пък да се развали

# 689
  • Мнения: 179
Здравейте!!!Знам че имаше писано за това което ме интересува но нямам време да търся затова помогнете- МОГА ЛИ ДА НАПРАВЯ БАНИЦА СЪС ЗАМРАЗЕНА ТИКВА И КАК.Ще Ви бъда благодарна защото внучката си идва за няколко дни и иска баница с тиква.Е намерих от една приятелка но незнам дали става. newsm78 Hug

Общи условия

Активация на акаунт