Отговори
# 690
  • Мнения: 1 296
За макарони с пилешко месо на фурна - слага ли се заливка с кисело мляко и яйца отгоре, като на мусака или не?
Благодаря ви.

# 691
  • Мнения: 372
Здравейте!!!Знам че имаше писано за това което ме интересува но нямам време да търся затова помогнете- МОГА ЛИ ДА НАПРАВЯ БАНИЦА СЪС ЗАМРАЗЕНА ТИКВА И КАК.Ще Ви бъда благодарна защото внучката си идва за няколко дни и иска баница с тиква.Е намерих от една приятелка но незнам дали става. newsm78 Hug

Може. Ние я настъргваме и я прибираме в малки пликчета. 1 пликче= 1 баница.

# 692
  • Германия
  • Мнения: 29
За макарони с пилешко месо на фурна - слага ли се заливка с кисело мляко и яйца отгоре, като на мусака или не?
Благодаря ви.

Аз правя гръцкото пастицио - макарони със кайма на фурна, и отгоре се залива с бешамел, та мисля че заливка отгоре може и да пасне на твоите макарони, но все пак нека кажат и другите момичета.

# 693
  • Мнения: 1 296
За макарони с пилешко месо на фурна - слага ли се заливка с кисело мляко и яйца отгоре, като на мусака или не?Благодаря ви.
Аз правя гръцкото пастицио - макарони със кайма на фурна, и отгоре се залива с бешамел, та мисля че заливка отгоре може и да пасне на твоите макарони, но все пак нека кажат и другите момичета.
Току що погледнах в нета как се прави бешамеловият сос, тъй като никога не съм правила. Мисля, че ще мога да се справя с него. Благодаря ти за насоката  bouquet.

# 694
  • Мнения: 5 001
За макарони с пилешко месо на фурна - слага ли се заливка с кисело мляко и яйца отгоре, като на мусака или не?
Благодаря ви.
Аз лично слагам заливка....Става сочно.....
Правя си бешамелов сос и добавям разбити 1- 2 яйца с 1/2 кофичка кисело мляко в бешамела...Понякога добавам и настърган кашкавал.Заливам и пека.Много вкусна заливка става.

# 695
  • Германия
  • Мнения: 29
За макарони с пилешко месо на фурна - слага ли се заливка с кисело мляко и яйца отгоре, като на мусака или не?
Благодаря ви.
Аз лично слагам заливка....Става сочно.....
Правя си бешамелов сос и добавям разбити 1- 2 яйца с 1/2 кофичка кисело мляко в бешамела...Понякога добавам и настърган кашкавал.Заливам и пека.Много вкусна заливка става.


Права си Мастерче за кашкавала, и аз слагам задължително кашкавал и пармезан за вкус пък.  Hug

# 696
  • Мнения: 5 001
Хондрулче...така си е Hug Hug Hug Hug Hug...Единственият недостатък на такава заливка е,че  трябва да се хапва веднага,защото след като изстине кашкавала се стяга....Затова,ако ще се яде и наследващият ден не слагам в заливката кашкавал.....Затова писах ,че слагам понякога...

# 697
  • Мнения: 100
Чарита,

моята баба приготвяше домашен сусамов тахан и си спомням, че майка го объркваше с малко вода и захар да стане почти бял и го мажеше на филии. С тахана можеш да приготвиш и сосове за салати!
 За ястия незнам, но знам, че е полезен в суров вид - и всеки ден е добре да се консумира, както от възрастни, така и от деца - помага за здравината на костите! Таханът се държи в хладилника и може да изкара поне месец!

# 698
  • Мнения: 1 754
Чарита,

моята баба приготвяше домашен сусамов тахан  

Как, знаеш ли?

И друг един въпрос към всички. В буркан бях мариновала сланинка, която беше малко повече стояла във фризер, старичка, мина доста време, но и сега като отворих си е жилавка доста /не се смейте, в това време ми се прияде, като вдишвам въздуха още усещам зимата Laughing/, та ако имате някаква идея за какво да я ползваме, освен за намазване на скарата, в смисъл за хапване, ако се сещате нещо....но не ми се вярва да има оправия.

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 22:04 от Be Light

# 699
  • Мнения: 1 243

вълнува ме следното нещо - какво значи маята да "шупне"? пробвала съм свежда и суха мая във всякакви температури на млякото от стайна до съвсем горещо и все не шупва това нещо!! къде греша, как мислите?
 newsm78

# 700
  • София
  • Мнения: 12 570

вълнува ме следното нещо - какво значи маята да "шупне"? пробвала съм свежда и суха мая във всякакви температури на млякото от стайна до съвсем горещо и все не шупва това нещо!! къде греша, как мислите?
 newsm78

Означава да има балончета въздух в сместа.

# 701
  • Мнения: 9 161
хваща се не само в мляко, а и с брашно,  завива да стои на топло купата  и тогава - след известно време де, виждаш как става на балончета и се надува. Че се и чува шуш-кане  Wink дори

Be Light , сложи я в тенджерка с вода и сол още, свари за 10 мин, охлади добре в хладилник и тогава нарежи. Ще стане по крехка  Peace ако искаш направо и подправки сложи.

# 702
  • Мнения: 1 243

а колко брашно се слага заедно с маята? напр. за едно пакетче суха мая 1 супена лъжица.. или повече?

благодаря за отговорите, момичета!   bouquet

# 703
  • Мнения: 9 161
ако не е написано в рецептата - толкова, че да стане на кашичка с млякото или водата   Peace Но това за живата мая, със суха не меся, но тя май направо в брашното се поставя,  ще ти кажат момичетата днес.

# 704
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Момичета, някоя от вас замразявала ли е крем карамел във фризера?

Общи условия

Активация на акаунт