Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 789
За какво мога да използвам сусамов тахан2 Освен за хумус.  Thinking

Чарита,
наскоро в темата питах за арабски сос (тахини), едно от момичетата ми даде тази рецепта:

Арабски сос
Казва се тахини сос.

1/2ч.ч.тахини( сусамова паста)
2-3 скилитки чесън
1/4ч.ч.лимонов сок
2-3с.л.зехтин
сол
магданоз
Всичко се пасира заедно.Ако стане много гъсто се добавя малко студена вода.

Стана много вкусно. Препоръчвам ти да добавиш повече вода, за да се разреди и да не е тежко. Сосът е чудесен към пържолки, картофи, на препечена филийка на скарата .... Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 май 2011, 09:39 от portokalche

# 706
  • Мнения: 179
Feelinq мерси за бързия отговор но тя не е ли много водна-може ли малко да обясниш съжалявам но не съм много запозната с въпроса.

# 707
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря, portokalche

# 708
  • София
  • Мнения: 863
Привет, момичета,
Имам един боб, накиснат от снощи, но ще успея да го сготвя чак следобяд. Ще му стане ли нещо, ако поседи още, че почти си е изпил водата? newsm78

# 709
  • Мнения: 9 154
сложи го в хладилника до тогава

# 710
  • Мнения: 4 434

а колко брашно се слага заедно с маята? напр. за едно пакетче суха мая 1 супена лъжица.. или повече?

благодаря за отговорите, момичета!   bouquet

Тя се слага направо в брашното, не се чака да шупне като живата.

# 711
  • София
  • Мнения: 863
Мерси Пеп-чо! Hug А да му долея ли още вода?

# 712
  • Мнения: 26
Здравеите,имам нужда от помощ.Трябва ми рецепта за курбан и как точно се готви?
Благодаря преджарително! Simple Smile

# 713
  • Мнения: 4 434
Колиш едно агне и готово.  Mr. Green

И аз ще чакам за рецепти.

# 714
  • Мнения: 734
Месото се нарязва на парчета. Вари се, заедно с дафинов лист, бахар и чер пипер на зърна. Виждала съм да се слагат понякога няколко цели глави лук и цели моркови, които после се вадят. Мисля, че не е задължително.
След като е поуварено се слага сол и олио (зависи от агнето).
Признавам си, че никога не съм правила, но съм гледала баба ми. Simple Smile

# 715
  • Мнения: 6 960
Здравеите,имам нужда от помощ.Трябва ми рецепта за курбан и как точно се готви?
Благодаря преджарително! Simple Smile

Предполагам става въпрос за бял курбан. За откриването на лова го правим така: месото се нарязва на късове(по-големички) , заедно с кокалите . Слага се в казан да ври. И тук идва тънкия момент - препенваш много старателно. Когато спре да отделя пяна, слагаш лук, олио, сол, цели зърна черен пипер и бахар, дафинов лист.
Друго предложение: потърси в рецептите на Звездев от 08.09.10г. - има много вкусна "Шилешка курбан-чорба" - правила съм я много пъти и е любима в къщи. Мисля, че може и агнешко вместо шилешко да сложиш.

# 716
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
jennie.to , живата мая се слага в хладка течност плюс малко захар, обикновено в рецептата пише колко - може да  се добави брашно, може и не, но захарта активира маята.
Сухата мая се слага при брашното.

# 717
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
jennie.to , живата мая се слага в хладка течност плюс малко захар, обикновено в рецептата пише колко - може да  се добави брашно, може и не, но захарта активира маята.
Сухата мая се слага при брашното.

Почти винаги си слагам живата мая директно,без да я активирам.Резултата е чудесен.

# 718
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
3xi , оказва се, че всеки си има любим начин за замесване на тесто Wink.

# 719
  • Мнения: 9 154
Мерси Пеп-чо! Hug А да му долея ли още вода?

сигурно е късно, но може да, да не остане "на сухо"

Общи условия

Активация на акаунт