Машина за хляб -41част

  • 80 295
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 115
Е да де!Умни и схватливи!  bouquet

 bowuu аз пък направо в ч.л. го сметнах

оффф - Бонго мани го тоз аватар, че ме стресираш.
А 1/3 не е ли едно към три, чисто математически, обърка момичето, че даже да се извинява ненужно. Ни тъ й срам.  Naughty
1/3 и едно към три е едно и също нещо, написано по два различни начина  Wink

# 286
  • Мнения: 547
Браво, KayRenn! Много добре се е получил Simple Smile

П.П. Със захар ли го прави или с подсладител?

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 15:54 от tortoise

# 287
  • София
  • Мнения: 3 818
Весси, нормално е това което описваш. Брашно се добавя в началото на месенето, докато стане хубава еластична топка. След това оставяш машинката да си действа. Wink

# 288
  • Мнения: 7 779
оффф - Бонго мани го тоз аватар, че ме стресираш.
трябва да има и колорит в снимките. виж само какъв загар съм хванал ? почти като козунак  hahaha

# 289
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Много е красив козунака.

# 290
  • Мнения: 1 054
Току що го сплетох! Много мекичко, много еластично, изключително здраво тесто. Ако това е някакъв показател козунака ще е идеален  Joy
Ето докъде го докарах...

# 291
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
BubolecheMeche, дотук добре Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 643
http://www.allinsonflour.co.uk/products/dried-active-yeast.html

Купих такава мая от UK, но изобщо си нямам и представа как точно се използва!
Ако има някой запознат ще съм благодарна да сподели на какво се равнява1g. от тази мая спрямо продаваната в BG
  bouquet  bouquet  bouquet

# 293
  • Мнения: X
http://www.allinsonflour.co.uk/products/dried-active-yeast.html

Купих такава мая от UK, но изобщо си нямам и представа как точно се използва!
Ако има някой запознат ще съм благодарна да сподели на какво се равнява1g. от тази мая спрямо продаваната в BG
  bouquet  bouquet  bouquet

Гугъл-преводачката казва, че не се препоръчва за машина за хляб.  newsm78

# 294
  • Мнения: 35
Някои ще ми каже ли как да разбера кога започва печенето.Имам машината от 3 дни и сега пуснах един козунак пробно преди великден.Програмата е за френски хляб.В рецептата която гледах пише по средата на печенето да намажа с жълтък и да поръся захар.Ама как да разбера кога започва да пече Thinking

# 295
  • Мнения: 1 054
Ами.. това е то.. Стана.. идеален!!! Много съм горда и бързам да похваля себе си пък после ме хвалете вие  bowuu hahaha
 


Малко повечко захарчица ще сложа следващия път  Peace

# 296
  • София
  • Мнения: 3 818
 BubolecheMeche, чудно ти е козуначето, мммм....чак усетих аромата му. Grinning   newsm22

# 297
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
BubolecheMeche много хубав козунак.А аз на лидълската машина все още не мога да направя.пуснах само на месене усуках плетох и после на печене и пак не ще.

# 298
  • Мнения: 115
BubolecheMeche я кажи кога го плете, след първото или след 2-то втасване  Rolling Eyes

# 299
  • Мнения: 1 054
Благодаря ви!  bouquet
Мунгусолини, след второто плетох, оставих още малко машината включена да повтасва в нея /че нали го затопля, а иначе у нас е хладничко/, после изключих. Общо последно втасва 45мин. точно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт