Машина за хляб -41част

  • 80 199
  • 749
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 0
Здравейте,отдавна не съм се включвала със снимки,но правя все едни и същи неща.Тези дни и аз като много други форумки правя репетиция за великден.Ето какво сътворих по тази рецепта:
http://passionscooking.blogspot.com/search/label/%D0%A2%D0%B5%D1 … D0%B5%D0%BD%D0%B8
този е с локум и стафиди:

а този е с шоколад и разбира се да се похваля и с тревичката си

харесват ми,както и оформлението
два въпроса - в какво пече първия козунак - във форма за кекс ли ? Хареса ми тревичката ти, каква е и  от къде? Laughing
Три дни не бях преглеждала темата,поздрави на всички за получилите се козунаци и хлебчета и стискам палци при повторните опити на тези,чийто рецепти са били несполучливи....
И да си кажа това,което ме дразни - повтарящите се на всяка нова страница едни и същи въпроси... Peace

Да,във форма за кекс е печен,а относно тревичката-от пшеница за покълване /извинявам се за спама,знам,че това е за друга тема/ Grinning

# 316
  • Мнения: 22 867
да съм те подвел някога ...  newsm78

bongo_2007 , черпя те! Много вкусно това хлебче, тая сутрин и намек няма от изсъхване, мекичко, мекичко, на душичка! Не знам виното ли е причината, брашната ли, използвах бяло, купено от мелница и пълнозърнесто от магазина, за пръв път го правя, но страшно ни хареса. На половинката защо - причината е повече от ясна! Grinning Ето го от тая сутрин. Е, вино не сме пили от рано сутринта, де, сложих чашата така, защото и в хлебчето има от него. Grinning

# 317
  • Мнения: 1 073
bongo_2007, хляб с винце си изпекох, неочаквано за мен голяма вкусотия! Heart Eyes Peace Просто се прежалих и реших да пробвам, сигурна, че нищо няма да излезе, но стана "да, да, ама не", и мъжО го хареса много. Че му сложих и едно домашно вино, много силно на цвят, боядисващо бутилките, а хлебчето си остана светло. Само докато се месеше, тестото лилавееше. На снимката е срязан горещ, веднага след изваждането, нямах търпение да видя що за хубост е! Grinning
да съм те подвел някога ...  newsm78
аз наблъсках есенция от ликьор в козунака. сега като хапна едно парче от него и пея Марсилезата  Joy

Жестоко, ще пробвам и аз  chef

# 318
  • Мнения: 22 867
Жестоко, ще пробвам и аз  chef

елфа, ако пробваш наистина, сподели, моля те, впечатления. Аз определено съм изумена от резултата, но правя хлебчето за пръв път и не знам, може и случайно да е. Въпреки че съвсем скоро ще повторя! Peace Съпругът ми, дето не е особено по похвалите, няколко пъти каза, че било много вкусно, на мен също ми е страшно вкусно, ей така, ядеш и не ти се спира. Виното, което използвах, е домашно, много ароматно от грозде отел, което не харесвам, но хлябът има много приятен вкус.  Heart Eyes

# 319
  • Мнения: 1 073
Сега съм на вълна козунаци, много съм доволна от рецептата на max-mama, и вече два пъти я правя. Единият път пробвах и с пълнеж от локум и бадеми. Стана мммм Heart Eyes
Мисля да пробвам и бриошите - струват ми се лесни, някой от вас да е правил?http://rummylicious.blogspot.com/2010/10/brioche.html

# 320
  • Мнения: 832
И аз се захванах с козунак днес. Но този път нещо не върви както трябва. Меси се доста дълго и накрая пак тестото малко разтечено остана. Та го извадих от машината и на ръка го доомесих с още малко брашно. Върнах да втасва вътре, на програма тесто с втасване. Като свърши програмата ще го сплета и ще го оставя да втаса в голямата фурна, там и ще го опека. Ако изобщо стигна до края де  ooooh!

# 321
  • Мнения: 205
Един малко странен въпрос (и тъп най-вероятно  Embarassed) - Искам за Великден да омеся с машинката малко по-голямо количество тесто за козунак и за целта ще трябва да я заредя няколко пъти последователно. Та питането ми е как да почистя казанчето между две месения (с втасване)? Ако го измия после не знам дали ще мога да подсуша качествено, да не вземе да гръмне точно когато не трябва?

# 322
  • Мнения: X
Не го мий, нищо му няма на казанчето. Ако решиш за то измиеш, мий само вътре, подсуши с кърпа и готово.

Меси се доста дълго и накрая пак тестото малко разтечено остана.

Следващия път си изчисли предварително яйца + мляко да е 60 % от количеството брашно и вярвам, че резултатът ще е отличен. За да е точно, трябва да се мери с везна.

# 323
  • Австрия
  • Мнения: 28
Здравейте,

Великден наближава, но и хляб трябва да се яде не само козунаци  Wink

Ето го и моят ЦАРЕВИЧЕН ХЛЯБ С ЯЙЦА  по рецепта на polin_a


# 324
  • Мнения: X
Здравейте,

Великден наближава, но и хляб трябва да се яде не само козунаци  Wink

Ето го и моят ЦАРЕВИЧЕН ХЛЯБ С ЯЙЦА  по рецепта на polin_a




Супер хлебче! Каква е марката на пекарната ти?

# 325
  • Мнения: 224
Един малко странен въпрос (и тъп най-вероятно  Embarassed) - Искам за Великден да омеся с машинката малко по-голямо количество тесто за козунак и за целта ще трябва да я заредя няколко пъти последователно. Та питането ми е как да почистя казанчето между две месения (с втасване)? Ако го измия после не знам дали ще мога да подсуша качествено, да не вземе да гръмне точно когато не трябва?
Ами по-добре тогава не го мий нали все тесто за козунак ще правиш. Ако можеш забърши по-голямото количество с хартия и готово

# 326
  • Мнения: 14
Един малко странен въпрос (и тъп най-вероятно  Embarassed) - Искам за Великден да омеся с машинката малко по-голямо количество тесто за козунак и за целта ще трябва да я заредя няколко пъти последователно. Та питането ми е как да почистя казанчето между две месения (с втасване)? Ако го измия после не знам дали ще мога да подсуша качествено, да не вземе да гръмне точно когато не трябва?

 Joy  Защо трябва да го миеш? Просто вадиш тестото и ако е останало тук таме по стените, обери със салфетка..... Нали пак същото ще месиш?

АААААА Eleсtra ме е изпреварила  #2gunfire   #2gunfire #2gunfire    Laughing

# 327
  • Мнения: 1 054
И аз не бих мила казанчето.  Peace
Аз се замислям дали да не сложа в машината да се меси двойна доза от козунака с айрян... Само да се меси вътре, пък да втасва и да пека в печката... Само да не се изложа нещо... Или пък да си направя 2 отделни козунака изцяло в машината тъкмо ще им сложа и различно добавки..  Thinking

# 328
  • Мнения: X
И аз не бих мила казанчето.  Peace
Аз се замислям дали да не сложа в машината да се меси двойна доза от козунака с айрян... Само да се меси вътре, пък да втасва и да пека в печката... Само да не се изложа нещо... Или пък да си направя 2 отделни козунака изцяло в машината тъкмо ще им сложа и различно добавки..  Thinking


Ако ти се получава сполучлив козунак в машината, направи си два отделни изцяло в машината. Аз ще комбинирам - ще пека и в машината (но голяма част от захарта заменям с течен подсладител, защото иначе ми изгаря отвън козунакът), а също така ще меся в машината и ще пека във фурната.

Ето моя бърз хляб с грис, бяло (за козунаци) и типово брашно:







и отдолу (винаги така изглежда хляб, печен в Панасоника)




Последна редакция: ср, 20 апр 2011, 17:09 от Анонимен

# 329
  • Мнения: 1 054
Благодаря! Simple Smile Козунака стана идеален, но всичко го искат по-сладък и ще си купя течен подсладител утре, че освен че ще загори отвън се опасявам да не стане глетав, ако сложа още захар.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт