Машина за хляб -41част

  • 80 240
  • 749
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 115
Много добре изглежда, ще пробвам и аз, дано се получи.  Praynig
Аз съм правила, де ама без да го плета.

# 301
  • Мнения: 1 054
Аз много се чудих дали да го плета, защото не мислех, че ще си личи особено заради малкия контейнер. После пък реших, че конците ще са повече и разделих на 3 топки от тях разтеглих кори, които поръсих с червени боровинки, навих, усуках и сплетох. Чак се изненадах как добре остана в контейнера Simple Smile

# 302
  • Мнения: 1 111
Здравейте,отдавна не съм се включвала със снимки,но правя все едни и същи неща.Тези дни и аз като много други форумки правя репетиция за великден.Ето какво сътворих по тази рецепта:
http://passionscooking.blogspot.com/search/label/%D0%A2%D0%B5%D1 … D0%B5%D0%BD%D0%B8
този е с локум и стафиди:

а този е с шоколад и разбира се да се похваля и с тревичката си

харесват ми,както и оформлението
два въпроса - в какво пече първия козунак - във форма за кекс ли ? Хареса ми тревичката ти, каква е и  от къде? Laughing
Три дни не бях преглеждала темата,поздрави на всички за получилите се козунаци и хлебчета и стискам палци при повторните опити на тези,чийто рецепти са били несполучливи....
И да си кажа това,което ме дразни - повтарящите се на всяка нова страница едни и същи въпроси... Peace

# 303
  • Мнения: 22 867

BubolecheMeche, танита 3, чудесни са ви козунаците!   bouquet  chef

bongo_2007, хляб с винце си изпекох, неочаквано за мен голяма вкусотия! Heart Eyes Peace Просто се прежалих и реших да пробвам, сигурна, че нищо няма да излезе, но стана "да, да, ама не", и мъжО го хареса много. Че му сложих и едно домашно вино, много силно на цвят, боядисващо бутилките, а хлебчето си остана светло. Само докато се месеше, тестото лилавееше. На снимката е срязан горещ, веднага след изваждането, нямах търпение да видя що за хубост е! Grinning

   

# 304
  • Мнения: 7 779
bongo_2007, хляб с винце си изпекох, неочаквано за мен голяма вкусотия! Heart Eyes Peace Просто се прежалих и реших да пробвам, сигурна, че нищо няма да излезе, но стана "да, да, ама не", и мъжО го хареса много. Че му сложих и едно домашно вино, много силно на цвят, боядисващо бутилките, а хлебчето си остана светло. Само докато се месеше, тестото лилавееше. На снимката е срязан горещ, веднага след изваждането, нямах търпение да видя що за хубост е! Grinning
да съм те подвел някога ...  newsm78
аз наблъсках есенция от ликьор в козунака. сега като хапна едно парче от него и пея Марсилезата  Joy

# 305
  • Мнения: 748
Привет на всички,   Simple Smile влизам с молба  към вас   знам, че в предишните теми имаше поместен линк за времетраенето на програмите  по минути на Мулинекс  - месене, пауза, втасване и тн.  ако някой го има под ръка да го публикува отново - Благодаря ви.  Hug

И аз нещо не мога да се ориентирам с времетраенето на моя Мулинекс - тоя с багетите. Много ще се радвам , ако някой го пусне на човешки език.

# 306
  • Мнения: 804
 Sad Sad Sad Май няма да ми се получи козунака.  Sad Sad Sad
Като го извадих да го сплета беше супер меко тесто,та трябваше да му добавям още брашно.Освен това от първите две втасвания и месения не се беше надигнал особено много. сега му остава третото втасване и печенето,ще видим към полунощ какво е станало  Praynig

# 307
  • Мнения: 22 867
bongo_2007, хляб с винце си изпекох, неочаквано за мен голяма вкусотия! Heart Eyes Peace
да съм те подвел някога ...  newsm78
аз наблъсках есенция от ликьор в козунака. сега като хапна едно парче от него и пея Марсилезата  Joy


Аз още не съм пропяла и да се завалям, но продължавам да дъвча от хлебчето, та може и да стане! Joy Щото не е есенция, ами истинско вино! Grinning

Просто аз, ще стискам палец (другия съм го контузила, та го отнася машинката сега Laughing), ще ти стане козунака, къде ще иде! Peace  bouquet

# 308
  • Мнения: 3 410
Да ви кажа бях за една седмица във Виена, страхотни пълнозърнести хлебчета ядат виенчани, В пъти по вкусни от немските.
Това беше малко отклонение, сега искам да питам Лабрекс за това вино - само вино или вино и вода?

# 309
  • Мнения: X
Ето я таблицата за времената при Мулинекс (при 5000 и 5003 са точно така, а при другите модели не знам). Дядо Хаджия я е съставил, а аз леееко коригирах тук-там.

Ако не се чете от картинката, ето я по-едро: https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 310
  • Мнения: 22 867
Да ви кажа бях за една седмица във Виена, страхотни пълнозърнести хлебчета ядат виенчани, В пъти по вкусни от немските.
Това беше малко отклонение, сега искам да питам Лабрекс за това вино - само вино или вино и вода?

Наполовина - 200 мл червено вино и 200 мл вода, без мазнина.

Преведох рецептата, ако някой реши да пробва:

Хляб с червено вино

200 мл червено вино
200 мл вода
2чл сол
1сл захар
220гр брашно
140 гр друго – пълнозърнесто, типово, ръжено (аз сложих пълнозърнесто)
1,5 чл суха мая
220гр слънчогледови семки запечени на тиган (не сложих, защото нямах такова количество, мислех отгоре само да поръся, но и това не направих, бях сигурна, че нищо няма да излезе и да не ми ходят зян поръските)

Количеството брашно ми беше малко, досипвах и от двете, докато се заформи топката. Сложих по 150 мл вино и вода, машинката ми е с мах. 900 гр.

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 21:46 от labrex

# 311
  • Мнения: 3 410
Благодаря, имам аз едно червено винце, ще пробвам и аз туй хлебче Peace

# 312
  • София
  • Мнения: 5 750
А когато не печете козунака в хлебопекарната,кога вадите тестото,на колко градуса го печете в печката?

# 313
  • Мнения: X
А когато не печете козунака в хлебопекарната,кога вадите тестото,на колко градуса го печете в печката?

Ако имаш програма за месене и втасване, можеш да я ползваш и после сплитане, втасване и т.н. Ако решиш да ползваш някоя друга програма за хляб, извади около 1 и 15 минути преди края на програмата (това е мах време за печене при Мулинекс за 1500 г хляб).
Следвайки съветите на Ердинч, пека на 140-150 градуса Ц с вентилатор.

# 314
  • Мнения: 748
alys благодаря ти много. Моя е 5023 , но й това ще ми е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт