Бебешкият сън. Как да научим бебето да спи?

  • 81 505
  • 123
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Здравейте!
благодаря за тази тема, понеже много ме вълнува и мен. Ние сме почти на 7месеца и още се будим по няколко пъти през нощта да се гушим и да папаме. Лошото е, че вече отдавна съм минала в режим "сомнанбул" и въобще не знам в колко часа става това - само призори си го намирам в леглото младежа.  Laughing Но ние не сме на "строг" режим, понеже се кърмим и не го ограничавам и слагам да спи в точен час и затова мисля, че за кърмените бебета наистина не е съвсем приложимо за съжаление. Като ни отмине треската покрай поредните зъбчета се надявам да започне да спи отново по-спокойно и ще пробвам някои от съветите, които сте дали тук. Пък.. когато тогава.    Crazy

# 31
  • Мнения: 5
[quote author=Магинка link=topic=576097.msg19933895#msg19933895 date=1318244562
 Ние сме почти на 7месеца и още се будим по няколко пъти през нощта да се гушим и да папаме. Лошото е, че вече отдавна съм минала в режим "сомнанбул" и въобще не знам в колко часа става това - само призори си го намирам в леглото младежа.  Laughing Но ние не сме на "строг" режим, понеже се кърмим и не го ограничавам и слагам да спи в точен час и затова мисля, че за кърмените бебета наистина не е съвсем приложимо за съжаление. Като ни отмине треската покрай поредните зъбчета се надявам да започне да спи отново по-спокойно и ще пробвам някои от съветите, които сте дали тук. Пък.. когато тогава.    Crazy
[/quote]
Здравейте,
И при нас е така. В началото даже будех човека нощем да се храни - нали нощното хранене стимулирало производството на кърма...Той наддава - аз слабея Blush

# 32
  • Мнения: 1 610
моя приятелка разказва за неволите си:
"Като бях млада и гледах детето, много ми се спеше. Една вечер, ама така ми се спеше, че бебето реве, а аз спя и не мога да отцепя... чувам го но не мога да стана...по едно време мъжът ми ме сбута и ми вика, ставай детето плаче! Аз умряла за сън отговарям- Който го е чул първи -той да става! и продължавам да спя..."
Много се смяхме, но наистина има моменти на преумора, в които подобни случки съвсем не са за смях...дано съпрузите и татковците се отнасят с разбиране в такива моменти!

  bouquet

# 33
  • Мнения: 106
Спи си при нас и се гушкаме по цяла нощ не му бутам биберони и води,не го и кърмя(от отдавна) като се събуди с рев гушкаме се говорим малко и пак заспиваме Grinningкато по малък спеше в неговото легло ставахме по 358 пъти и детето все му се спеше поради липса на най важния сън откакто е при нас общо взето всички сме наспани като порасне сам няма да иска при нас Tired

# 34
  • Мнения: 468
Да споделя своя опт, макар да не е меродавен, но знае ли се, при някой може да проработи.  Peace
В началото приспивах малката на ръце, знам, че се смята за грешно, но първо ми беше много мило и второ побърквах се когато плаче. Бях си приготвила на помощна масичка сухо мляко в дозатор, шишета според броя хранения, преварена с подходяща температура в термос вода. И понеже я сложих още на първия месец да спи до мен, нали не винаги отлепях като беше в креватчето, я хващаш още щом започне леко да се размърдва за храненето, бърках смеси Wink и давах дори без да се е събудила. Естетсвено имах си и часовник на масичката да не объркам съвсем часа. В резултат на това рядко е била и то за кратък период, будна сутрин рано в 5. През цялата нощ ни светеше нощна лампа с крушка от 7 свещи, много слаба, но достатъчна.  Peace
Отделно още вечер затъмнявах стаята с щори и предета, та сутрин да създава впечатление, че е тъмно все още.  Grinning В резултат, сега, след 3 г. и доста по-рано преди това имам едно дете, което спи сутрин до 9. Mr. Green Разбира се не отричам, че може и да има дадености като по-поспаливо дете, но все пак успях да я вкарам в моите си рамки. Вечер лягаме след 2 часа сън следобед - в 10.
Относно отказването да спим заедно - стана постепенно. О лщкането за приспиване лежех после по 1 час до нея докато ме заболи гърба, но се научи да заспива до мен. След това се преместих на другото легло (нали и аз съм човек, да се наспя без да ми се въртят цяла нощ) и сега от него дистанционно я чакам да заспи.  Mr. Green Питам се кога ли ще заспи сама, а аз да си правя нещо друго в кухнята например. Sunglasses Но не бързам чак толкова. Peace
Колкото до буденето, и досега има нощи, в които се будим, я от кошмар, я когато е болна, това си е нормално. Не е приятно, но е факт.  Peace
Е, това е, може за някого да е полезно.  bouquet

# 35
  • Мнения: 185
Хиляди теми изчетох , милион тактики опитах на 10 месеца сме с 6 избили зъба и нищоооо. Нито ни растат зъби , яде нормално , елате да видите заспи ли с шишето точно за 10 минути почва да се буди през 30 -40 минути и само пиене на чай , вода и каквото дам помага по 100 памперса на нощ! а тва с люлеенето на ръце и люлки разни си е нож с две остриета ....... не че синът ми спи , но в просъница подавам шишето , не е научен да го друсам и взема ли го на ръце пищи неистово. Не знам ако трябваше и да се носим кво щеше да е !
Имам шезлонг на фишъра , в тежки нощи е бил там особено с хрема , но да се друсаме от стая в стая не! И без това съм парцал Simple Smile

# 36
  • Мнения: 63
Едни деца лесно се поддават на режим или бързо правят свой,всяка майка усеща детето си и съответно прилага някакви методи,едни ще го оставят малко да плаче и то ще заспи,друга ще носи ,на трета само ще заспива и ще мисли че всички са като нейното Hug

Момичето се е опитало да разкаже своя опит,може би ще има майки които ще искат да го пробват и ще проработи при тях.
И други да споделят своя опит,няма смисъл да заклеймяваме дадено нещо което не ни се струва правилно.
При нас нещата сега се нормализираха,става през нощта 1 път да се храни понякога пропуска ,до скоро ставаше много често.Приспиваме се на ръце.Не съм махала нощното хранене,тя почва да се отказва постепенно,ще видим до кога Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 933
Моето дете нещо му стана на последък, не може да спи спокойно, преди не ми се  е будел . Като го взема да спи при мен не се буди ,но като е сам в леглото през 30 мин трябва да ставам за да ме види ...Ужас . Надявам се да е период който бързо ще отмине....

# 38
  • Мнения: 438
Ние пък имаме проблем със сутрешния сън. Почти всяка сутрин се буди около 5 или за биберон или да суче. После към 6 пак се върти и трябва да му държа ръчичка да заспи. После към 7 пак почва да шава и мрънка и вече към 7,30-8 се буди. Спи при мен, защото иначе трябва да ставам през половин час, но това за мен след 5 ч. не е сън - тъкмо задрема и хайде той ме събуди. А аз пък вечер преди 12 не мога да легна да спя, просто винаги съм била така - тип сова Sad
Понякога се чудя дали да не го отделя да спи сам и да го оставя да си поревава, но все не събирам сили да го направя. А пък трудно издържам с по 5 ч. сън. А забравих да кажа, че последното му хранене е в 11 ч. а вече е на 6 месеца.

# 39
  • Мнения: 185
цветина , ако искаш го отдели , но няма да се реши проблема , в моменти на тотално изтощение съм го оставяла да реве вярно  1 -2 пъти , но реве 40 минути , унася се спи 20 и пак наема да реве , пак се унася за 10 и пак наема и не с тава при нас така . Но всяко бебе е различно
Ако е на кърма моят си цокаше по цяла нощ , но се отби и сега ми се реве изпива по литър чай на вечер , , буди се 1 000 000 пъти , но окончателно става в 8,30

# 40
  • Мнения: 116
Цветина20 не се чуди, ако имаш възможност да го отделиш е по добре да го направиш сега. Ще видиш, че ще спре да се буди, а и винаги можеш пак да си го вземеш при теб Wink
Казвам го от личен опит. Тук в София спим в една стая и малката се пробужда към 4:30, 5.00 и идва при нас. Така е от бебе с разликата, че вече става сама и се намушва под завивката, а преди ставах аз.
Когато обаче ходим на вила е съвсем различна ситуацията. Там има собствена стая и о чудо, все едно имам друго дете. Спи си до сутринта, та дори и се успива. Когато сме там е рай и за трима ни. 

# 41
  • Мнения: 438
Savi, той си има стая обаче никога не съм го оставяла да спи сам в нея, защото все ме е страх, че може да се задави нещо и да не го чуем. Вече е на 6 месеца обаче и все си мисля, че трябва да почва да свиква да си спи в нея сам. Пък и аз не издържам да подавам постоянно паднал биберон и да държа ръчички през час -два. Снощи се буди в 2, 4 (за биберон) и 5 ( като в 5 суче) и после се почва едно шаване и така до сутринта Sad Пробвали сме да го оставим да реве няколко дни и като че ли имаше ефект известно време, но после пак се почна. Иначе бързо заспива като му дадеш каквото иска, но аз трудно заспивам, като стана веднъж и съм парцал следващия ден.
Дарина, нашият реве до 30 мин. съм засичала, после се кротва, поне когато се е случвало да го оставям.

# 42
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 927
Майко мила, каква безумна тема!  ooooh! Някои постове за потресаващи!
Оставете децата си намира, не са животни за дресиране.

# 43
  • Мнения: 185
Не е нужно да дресираш дете , за да го успееш да намериш подходящият начин то да се чувства добре през цялата нощ.
Това може да го каже само човек на когото не се е налагало 10 месеца цяла нощ да обикаля апартамента си с пищящо и блъскащо се дете , което с цялата си майчина любов и желание не може да успокои. Когато нито прегръдките , нито целувките , нито лекарства било за зъби , колики и т.н не помагат знаеш ли какво ти остава просто да поплачеш с него .
Ходенето на гърне е дресиране , желанието да спинка спокойно и да се събужда с усмивка е майчина обич!

Не е нужно да сте на всяка тенджера похлупак -  Светлица , мнението е като гъза всички го имаме , не всички го показваме !

# 44
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 927
Моето дете също не спеше. Не 10 месеца, а три години. Какво като не съм обикаляла апартамента с нея, когато е имало нощи, в които се буди по над 20 пъти. Много добре знам за какво говоря. Пробутването на вода или чай не е начинът, нито пък затварянето в другата стая, за да поплаче, пък да се успокои.

Общи условия

Активация на акаунт