Бебешкият сън. Как да научим бебето да спи?

  • 81 501
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 185
Не говори никой за бебе будещо се , защото му никнат зъби , иска да го гушнат боли го коремче и т.н
Говорим за деца с хронични проблеми със съня !Синът ми никога , от раждането си до ден днешен не е спал 3 часа без да се събуди!
До 6 тия месец се будеше на 15 минути денонощно , и не точно будене а писъци в просъница и блъскане или щипане по лицето , дърпане на косата и т.н . Сутрин съм илизала в 5 часа с количката по градинките
Обикаляла съм с колата по 2 часа, всяка божа вечер , за да спи , спра ли мотора се буди , нито нещо за колики нито чайчета, нито масажи -  помагаха , кърменето само го унасяше за малко. Правилата на Карп , нищо не действаше .
Баба му напусна работа , за да ми помага 6 месеца не е пускан от ръце , имаме куп люлки и шезлонги , ходихме на 100 лекаря пълни изследвания коремни ехографии , бебето е напълно здраво !
Лекарите казаха , прави това от което се чувства добре , дали ще го наливам с чай , дали ще го оставя да си поплаче , разбера ли че нещо го успокоява да го правя , труден период е ще отмине!

Смятам , че проблемите на двете деца със съня нямат нищо общо ! Трите години не ме плашат , но теб биха те ужасили , ако видеше за какво иде реч. Пожелавам ти още 5 деца да имаш , и нито едно от тях с подобен дори проблем
Само майка преживяла го може да ме разбере Hug

 

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 09:27 от Darina777

# 46
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 927
Това не мога да кажа, защото начинът за всяко дете е различен. Но той трябва да бъде съобразен с нуждите на детето, а не детето да бъде пречупвано според собствените ни нужди.

# 47
  • Мнения: 185
Не виждам в кой точно момент задоволих нуждите си ?

# 48
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 927
Darina777, защо реши, че говоря за теб?

# 49
  • Мнения: 68
Да се включа и аз.Моята дъщеря е на три месеца и 7 дена.След четирстия ден започна да се събужда по един път нощно време.Суче и заспива.Сутрин вали,гърми в седем сме будни.Заспива понякога в 20.00,понякога в 22.00.Последното хранене е в зависимост от това в колко е заспала.За нищо не съм я насилвала.Тя сама си изгради този режим.Слава Богу спи нощем.Обаче през деня моето спокойо дете от вечерта става едно малко терористче.През деня суче през 2.5-3 часа(до края на третия месец сучеше през два часа),и един час след всяко хранене започва да мрънка,доспива и се и тук започва кошмара.Приспиването ни е задължително на ръце и то трябва да я разхождам,не може седнала.Заспива понякога за 10 мин.,понякога трае час.След едно изтощително за мен разнасяне,тя спи не повече от половин час.От няколко дена не иска и в количката да спи.Спирам по улиците да я приспя,за да мога да продължа да бутам количката.Пробвах няколко пъти да я оставя да реве,но нещо не се получава.Просто не млъква.

Darina777,съчувствам ти,минала си през един кошмар.

# 50
  • Мнения: 438
Светлица,
Ако за теб безсънните нощи са ок, за мен не са. И ако успея да "дресирам детето" си ще се радвам. Искам да се чувствам нормално през деня за да мога да се радвам на прекрасните дни с него, а не да съм като парцал с опънати до край нерви от безсъние. За това е и тази тема, така че ако нямаш какво да добавиш към нея или ти се струва тъпа, не е нужно да влизаш, четеш, коментираш или да се ангажираш с каквото и да е по нея.

# 51
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 927
Мога да влизам в която тема пожелая и мога да коментирам каквото поискам.
Къде видя да съм казвала, че безсънните нощи са ок за мен? Казвала ли съм такова нещо? С какво точно ти се почувства засегната или застрашена? Или се получава гузен негонен бяга?

# 52
  • Мнения: 115
Darina777, като чета постовете ти ми става много мъчно за теб. Пожелавам ти  това да е период от живота на  теб и бебето ти, който бързо да отмине. Понякога нещата изглеждат отчайващи, но след време и най -тежките страдания и болки изглеждат по-различен начин. Иска ми се да знам начин, с който да мога да ти помогна, за съжаление не е така. Чувала съм, че понякога хора с добри мисли и положителна енергия могат да помогнат много. Изпращам на теб и детенцето ти много любов и положителна енергия от цялото си сърце.  bouquet

# 53
  • Мнения: 185
Аз се чувствам съпричастна към всичко което са опитвали мамите тук , понеже и аз съм пробвала 95 процента от нещата , макари с по лек проблем от моя знам как се чувствате .
Цветина е права , отрепан и смачкан буташ количката с безизразна физиономия , и просто чакаш и този ден да мине , за да дойде вечерта в която поне ще си в легнало положение за половин час.
Около мен  е пълно с мами , звънят търсят ни за разходка аз излизам , прави сте свиква се с безсънието , искам да го социалзирам да вижда други бебета , но само аз си знам какво ми коства.
Благодаря за милите думи , и аз вярвам в положителната енергия , смятам това лято да го кръстя , за да мога поне вече на Бог да се уповавам и моля , да отмине това , за друго не се сещам какво мога да направя.
Искам да имам още едно детенце , а така ме е страх , вярвате ли ми ужасно ме е страх , нека Боби поотрасне , дано това отмине така се моля да стане кротичко и спокойно дете , мисля че си го заслужих Simple Smile))

# 54
  • Мнения: 931
Ще стане Simple Smile

Спомням си аз като беше на месеци как не можех да си представя, че някога положението ще се подобри и че няма да ставам по 4-5-10 пъти на нощ. Все се намирах сили да му откажа нощното кърмене, защото така ми беше по-лесно да го приспивам, ако го приспивам по друг начин, аз се разсънвах и на следващия ден бях като труп. Наложи се да пия антибиотик и понеже го взимах вечер, през нощта не трябваше да му давам. Около месец беше кошмарно положението - будеше се, аз се разсънвах да го приспивам с часове и докато се унеса пак, той се събуждаше отново. Обаче - един ден просто реши, че ще спи цяла нощ. Погледнато от сегашна гледна точка, пак бих го преживяла. Чак пък такава драма не е да не се наспиш, и най-вече, че има край.

Мисля, че никоя кърмеща майка не би подкрепила идеите на първа страница. Вода, че и със захар, да дам на малко бебе вместо храна?! Няма начин. Освен това, при него люшкането не беше начин за заспиване, просто нямаше начин. Ако му дадеш вода и се опитваш да го люшкаш, означава целият блок да се оглася от писъци посред нощ, докато бебе капне от умора вероятно. За деца на АМ съветите може би са подходящи, не мога да преценя. Но пак, захар не бих слагала.

# 55
  • Мнения: 185
lulu Simple Smile))))) и мен ме караше педката да махам нощни кърмения , за това така пищял по цяла нощ съм прехранвала, боляло го коремчето , и аз какво да правя викам си тая вечер в 23.00 и после чак в 6.00 олеле майко ела да видиш , вярно , че и без това не спи , на 15 - 20 минути пищеше , а като му дадох вода беше някакъв ад , изпадна в истерия направо нищо не вижда и не чува .... обадих се да и се оплача до какво е довело и тя като ми се развика ти от една нощ ли искаш да стане ............... опитах още две вечери , той реве и аз рева  и се отказах . Детето само си показва кога е готово
Аз както писах посвикнах с безсънието , лошото е че той е нервен през деня често търка очите , унася се и пак се буди след 15 минути и така . Не е  таман това нашето , ще отлитнем за седмица на почивка дано смяната на обстановката подобри нещата.

# 56
  • Мнения: 931
И аз мисля, че децата имат момент, в който са готови сами да откажат нощното хранене без особена драма... при нас обаче това беше на година и седем месеца ( а сутрешното кърмене още не го е отказал).

А защо не пробваш да го оставиш да спи на фонов шум? Аз все още често му оставям някакъв лек шум, на който да спи и който да обира резките звуци, които го будят. Като малък винаги спеше на включена духалка или аспиратор, които лекичко бръмчат  и той не се стряска.

# 57
  • Мнения: 739
Интересна тактика, но не е приложима при всички бебета. Моето момче се будеше и ревеше от глад и нито вода, нито чай , нито люшкане го успокояваха. Будеше се пак след 30 мин. Докато не го накърмех не спираше да плаче. И реших , че е по-добре да суче 5 мин. и да заспи за 3-4 часа, вместо да се буди през 30-40 мин с рев.
Факт е , че кърмените деца се будят да сучат не само от глад, а за успокоение и по навик.

# 58
  • Мнения: 343
Като имаше колики, беше ад - по един час разхождане, люлеене, пеене, гушкане, па не иска легнал, изправен, на ръце, не знам си какво. И накрая спеше по 10-15мин и се будеше. После успях да го науча да заспива сам и това продължи 2-3 месеца, беше рай наистина. Спеше и нощем. Но след това започна да се буди на всеки час-час и половина нощем, да става, за да си играе в леглото и не заспиваше, като преди. Като започна да се изправя, започна директно да се изправя, като го оставях в леглото и ако не го вземех, почваше да реве. И така, сега си заспиваме или на гърда, или суче и ляга на леглото до мен, заспива и го местя в кошарката.

# 59
  • Мнения: 739
И моят го местя в креватчето му след като заспи и проблема е, че като се събуди през нощта не може да си заспи сам в леглото, а трябва да го люшкам, гушкам , да го взема при нас Sick Затова искам да науча поне малкия да си заспива в леглото.

Общи условия

Активация на акаунт