Бебешкият сън. Как да научим бебето да спи?

  • 81 499
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 438
Ох Дарина, като чета твоите постове си казвам, че моето хич не е за оплакване. Моят се буди, ама нито плаче, нито го люшкам и разнасям. Той спи при мен и като се събуди иска да ми държи ръцете и така се приспива. Има и вариант да е гладен, разбирам по това че си плюе биберона и после лакомо го засмуква. Но мен пък това с държенето на ръчички ме разбужда и след няколко пъти събуждане после не мога да заспя. Лошото е най-вече, че трябва да спя все обърната към него и така се схващам, че уфф ... то и без това с гърба напоследък съм адски зле.
Сега пробвам, вечер да се приспиваме без да мму държа ръцете, за да не се буди да ме търси из леглото, но ще видим, не ни се оттдава много.
Твоето бебче колко е голямо, ние сме на 6 м. вече и с нетърпение чакам да отмине това будене.

# 61
  • Мнения: 185
Ами вече 10 месеца е така , да ти кажа радвай се за това с държането , като почне да щъка ще забрави, защото ще се измаря много.
Моята кошара е на колела 4 бр със стопери и се мести много леко , в повечето случай  спи при мен , но понякога остава в кошарата.Той се буди нон стоп и пие чай, само така заспива не ще биба .За глада трудно го разбирам аз в повечето случай по това което е ял , а то е 19, 30 пилешка супа с 2 сухара и 21,00 180 мл адапте и сега пак цяла нощ литър чай поне Shocked
Заспа в 21,00 и в 21,20 вече хленчеше е сега цъка нервно бибата да видим Crazy

# 62
  • Мнения: 78
Ние навършваме 4 месеца след няколко дни, от месец и нещо ляга в 21ч и става към 6:30, сам си направи режима, в началото се събуждаше на 3 часа през нощта, после 2 пъти на нощ, после 1 и сега не. Никога не съм го лишила от мляко през нощта. Според мен добре нахранените деца през деня не търсят мляко през нощта, освен новородените, които се хранят на около 3 часа. Вечер си заспива с млякото, а през деня го слагам в леглото, хваща ми пръста и му пея много тихо, децата могат да слушат песнички, понякога е нужно повечко търпение. Всяко детенце е индивидуално, както казват: детето те учи Peace

Последна редакция: вт, 15 май 2012, 23:44 от darenceto

# 63
  • Мнения: 13
здравейте на всички мами Simple Smile моето бебче още няма месец и когато е гладен се буди сам. по някога спи и по  5-6 часа по някога се буди през 3,но не му налагам режим на хранене защото го кърмя.по повод темата смятам че няма правило на гледане на дете.ако при някой това е помогнало не значи че ще помогне при други,особено при кърмени деца,но съвета иначе е много добър.например моето дете не признава нито биба нито шишета иска само гърда даже едвам го карам да пие и вода.

# 64
  • Мнения: 68
Ами ако го кърмиш на поискване е много нормално да не иска да пие вода,не насилвай детето.

# 65
  • Мнения: 13
ами кърмя го котгато поиска да,ама той постоянно иска когато не спи яде.не го насилвам.

# 66
  • Мнения: 931
ами кърмя го котгато поиска да,ама той постоянно иска когато не спи яде.не го насилвам.
Така са в началото Simple Smile Ако не иска да вода наистина, няма смисъл да се мъчите да му даваш - в кърмата има достатъчно.

# 67
  • Мнения: 68
Ще дойде ден,когато ще се молиш да поспи ,ама няма.Ние караме четвъртия месец и все още се храни през два часа(така е от както се роди),залъгалката и ние не я признаваме.

# 68
  • Мнения: 13
а давали ли сте нещо за по-спокоен сън и кога? Дали не е малък за разни неща почти на месец е? Като се събуди яде и след това си блее поне половин един час.

# 69
  • Мнения: 185
За сън няма нищо за бебета , освен смотаният Дормикинд от който нищо не става.....

УФ , не че имам голяма успеваемост , но според мен едно бебе , за да не спи спокойно има някакъв дискомфорт и е по добре той да бъде открит и отстранен отколкото да се прави каквото и да било друго.

И моят юнак е на кърма и винаги е цокал нощем , въпроса е че като се нахрани трябва да е спокоен , да се оглежда и т.н а моето се дереше докато не почервенее цялото  спеше около 2 - 3 часа в денонощието на дрямки от 15 минути  което е абсурдно за новородено.

До ден днешен не разбрахме каква е причината , дано я израсти и остане загадка

# 70
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 927
Оказва се, че в много от случаите няма никаква конкретна причина за неспокойният сън. Мился, че и назад беше споменато - това зависи от темперамента на детето. Има такива, които не спят, каквото и да се случи и това се лекува само с времето. Причина няма, просто порастват, нервната им системна укрепва, а с нея и сънят.

Моята дъщеря до 2 години се будеше всяка нощ по двуцифрено число пъти. Към три години вече беше започнала да се буди само по 2-3, а в момента е рядкост да се събуди изобщо.

Ако си имала кофти късмета и твоето дете да е от този тип, не ти остава нищо друго освен да се успокояваш, че след има-няма две години ще мине.  Grinning

# 71
  • Мнения: 185
Светлица и това което казваш също е много вероятно , аз съм се отказала да търся корените на проблема , чакане му е майката явно , всичко ще се нареди.

Странното е че аз съм супер поспалива , и като дете е било така много трудно са ме вдигали за градина, явно не се предава по наследство , всяко човече е уникално и неповторимо.

Копнея за момента в който ще се гушнем да четем приказка или да гледаме филмче и ще заспи в мен без дори да разбера

# 72
  • Мнения: 274
Бебчо  ляга към 21.30-22.00 часа и задължително в 12- 1 часа е буден давам вода и заспива а отскоро се научи  като се събуди да се обърне да спи по корем но мен ме е страх да го оставя така през ноща и като се унесе го обръщам настрани и така 2-3 пъти. В повечето случай ядем към 4-5 часа В някой нощи спи  но сега ни мъчат зъби имаме 2  и трети е на път и е неспокоен. Аз отначало се дразнех че не спи но вече свикнах .Не мога да  легна заедно с него в 21 часа защото като той заспи започвам да се оправям с каката или пък гледам телевизия все пак и аз съм човек нали!

# 73
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 927
Защо не го оставяш да спи по корем? Той е достатъчно голям вече да се обръща сам. Дъщеря ми спи само в тази поза вече три години, както и аз впрочем. Ако спи по-спокойно, остави го.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Аз мисля, че си е до дете.Нашия Лъчи така се будя всяка нощ, откакто се е родил много често и не заспива лесно след това.Приспиването става на ръце по час-два с мрънкане и плач.Досега нито един път откакто се е родил не е заспивал сам.
Ще ви следя, може някоя мама да сподели вълшебна рецепта за сън  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт