Подправки в саксии

  • 133 315
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 247
Момичета, магданоза ми както вървеше добре, изведнъж "легна" в саксията . Поливам го, но нещо не улучих мястото му. На слънце или сянка трябва да е ?

# 691
  • Мнения: 10 699
Моя магданоз е на място където сутрин е сянка а следобед слънце и си върви. Да не си го поляла със студена вода или ако е бил на терасата вечерта температурата да е била ниска ?

# 692
  • Мнения: 6 893
Момичета, магданоза ми както вървеше добре, изведнъж "легна" в саксията . Поливам го, но нещо не улучих мястото му. На слънце или сянка трябва да е ?
Магданозът е много сухоустойчив. Да не би поливката да му е дошла в повече и корените да са изгнили, или някой гад да ги е изял? По принцип обича слънце, но търпи и полусянка.

# 693
  • Мнения: 813
Да попитам за ментата и джоджена - тъй като не знаех, че се опрашават и ги сях близо едно до друго, нямам друг вариянт, ако подрязвам ментата преди да е цъфнала, няма ли да го предотвратя?

# 694
  • Мнения: 6 893
Да попитам за ментата и джоджена - тъй като не знаех, че се опрашават и ги сях близо едно до друго, нямам друг вариянт, ако подрязвам ментата преди да е цъфнала, няма ли да го предотвратя?

Няма проблем и за двете да си ги режеш преди да цъфнат. Аз така скъсявам дългите клончета - на няколко листа, че да разклоняват. А въобще не се притеснявай за опрашването, най много нов сорт да създадеш от семена. Есенно време те правят подземни корени и от тях избиват напролет. Бяха писали, че и забравени в кофа коренища, сега са тръгнали.
Единственият дребен проблем ще е като се смесят, ще трябва да ги различаваш само по аромата. И другото е, че едното може да надделее над другото. При мене стана така с мента пиперита - пулно сандъче, сложих в недо и дива мента. Сега пиперитата почти е изчезнала, а дивата превзе цялото сандъче и ще трябва да я махам.

# 695
  • Мнения: 813
На мен не са ми толкова близко, че да се смесят, но днес като пробвах ментата на мирис си е чист джоджен, само на вкус е мента. Явно като са ми я дали вече е била омесена Grinning

# 696
  • софия
  • Мнения: 4 180
Момичета, магданоза ми както вървеше добре, изведнъж "легна" в саксията . Поливам го, но нещо не улучих мястото му. На слънце или сянка трябва да е ?

И с моят същото се случи преди няколко дни и така и не разбрах от какво.

# 697
  • Мнения: 5 247
Дариела, а оправи ли се ?

# 698
  • софия
  • Мнения: 4 180
Не. И като го гледам няма да се оправи. Мисля да си засея пак и да направя втори опит.

# 699
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
На магданоза сигурно са слаби стъбълцата. Подрежи го ниско, мисля че ще се оправи.

# 700
  • Мнения: 10 699
Тази саксия дето я мислиш, че няма да се оправи  остави на слънце за седмица.

# 701
  • Мнения: 175
И аз да се включа. Отглеждаме на терасата копър, босилек, домати, чубрица Simple Smile))Всичко върза, сега и доматите цъфнаха ...да видим Simple Smile Копърът направо е страхотен Simple Smile Малко снимки


# 702
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
О-о-о-о, това се казва копър. Пък моя един хилав тук там из магданоза...., не е за показване.
Чубрица имам много избуяла. Също корнишоните се показаха.

# 703
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Купих си мента в саксийка от кауфланд и само я преместих. Много добре ми върви. Затова обещаните снимки:

До нея съм си сложила джоджен във вода и се надявам на коренчета.
Тествахме я днес:

Наздраве! Smile

А това е някакъв вид спанак, много му се радвам Simple Smile

# 704
  • Мнения: 1 483
Раздели ментата и джоджена, защото всичко ще стане джоджен.

Общи условия

Активация на акаунт